Skocz do zawartości

Dobry wskaźnik, czy jest sens oczyszczacza?


PanR

Rekomendowane odpowiedzi

Część wszystkim. 

Mam pytanko, bo zakupiłem dziś oczyszczacz Xiaomi Mi Air Purifier 3H, ucieszony że poprawie w domu jakość powietrza. Testowałem go w 2 pokojach i kuchni , wszędzie wskazania są między 001-005, robiłem też test świeczki i odświeżacza łazienkowego w spray'u. Sprzęt działa ! Tylko teraz się zastanawiam czy jest mi on potrzebny jak wskazuje non stop 001-005. Mam możliwość zwrotu więc powiedzcie , jest sens? Wychodzi na to że mam idealne powietrze. 

Może lepiej tą kasę przeznaczyć na odkurzacz Xiaomi?;)

Edytowane przez PanR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj, mam ten sam problem. Niestety powietrze nie jest dobre, tylko Xiaomi Mi Air Purifier 3H ma zaniżone odczyty. Po co - nie wiem. Próbowałem pytać gdzie się da, wszędzie mnie zbywają. Mamy także model poprzedni , czyli Purifer 2s, i on pokazuje dużo wyższe odczyty (zbliżone do tego, co na Airly pokazuje czujnik w okolicy, przy otwartym oknie). 

Różnica jest kolosalna. Przy 34-stu jednostkach na 2s (czyli powietrze dużo powyżej normy), na 3H jest tylko 13. Przy 143 dla 2s na 3H jest 88. W załączeniu zdjęcie porównawcze. W efekcie oddałem go i kupiłem innej marki, bo cena to nie wszystko.  

IMG_20201230_233505.jpg

Edytowane przez Marekwtm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Dnia 11.01.2021 o 08:50, Marekwtm napisał:

Różnica jest kolosalna. Przy 34-stu jednostkach na 2s (czyli powietrze dużo powyżej normy), na 3H jest tylko 13. Przy 143 dla 2s na 3H jest 88. W załączeniu zdjęcie porównawcze.  

Może w jednym miejscu pomieszczenia jest większe zapylenie, np. zbiera się więcej kurzu i jeden stoi bliżej tego miejsca i wskazuje wyższe wartości, albo jest w jednym zabrudzony/zapylony czujnik itp. Próbowałeś zamienić je miejscami albo ustawić np. na balkonie, aby sprawdzić czy na "wolnym powietrzu" też jest różnica? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...