Skocz do zawartości

Ikony z pulpitu przeskakują nie na ten ekran, co trzeba [Redmi Note 8 Pro]


PR713

Rekomendowane odpowiedzi

 

dzień dobry mam taki problem, że po ponownym uruchomieniu redmi note 8 pro ( Android 10, Miui 12 ) ikony (tylko cztery) z ekranu głównego przeskakują o dwa ekrany w prawo. Próbowałem zablokować układ ekranu, ale to nie pomaga. Proszę o radę, bo jest to bardzo irytujące i niedopuszczalne, gdy wyłączam telefon podczas ładowania i włączam go a tutaj ikony są w innym miejscu. Problem występuje od około dwóch tygodni ( telefon trzyma baterię 3 dni więc do tej pory miałem to z 4 razy ). Jeden zrzut ekranu pokazuje jak powinno być, a drugi jak to wygląda po ponownym uruchomieniu. Mam nadzieję, że ktoś pomoże - pozdrawiam

IMG_20201219_160145.jpg

IMG_20201219_160411.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jankoo napisał:

A może wyczyść dane systemowego managera pulpitu? Chyba będziesz musiał dodać swoje ikony na nowo, ale warto spróbować.

Zrobiłem to - zobaczę czy było to skuteczne -  teraz już sobie ikony poprzestawiałem, lecz nigdzie w żadnym folderze ani ekranie nie ma aplikacji Chmura Xiaomi ... Jest zainstalowana bo w ustawieniach ją widać... Jak ją z powrotem przywrócić?

Edytowane przez PR713
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Netoper napisał:

To pomaga
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Tylko że jest tutaj dużo jakby plików składających się na tą aplikację, więc klikając na nią rozpocznij aktywność jest taki sam komunikat - i nic nie mogę zrobić

Screenshot_2020-12-19-21-47-43-956_de.szalkowski.activitylauncher.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Netoper napisał:

Tutaj to Ci już nie pomogę, rok temu tego używałem i nie pamiętam obsługi, ale właśnie tym programem idzie to załatwić.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Kurde, teraz żałuję że Ciebie posłuchałem bo jak na razie to jest coraz gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta apka jest dedykowana do tego typu działań, wielokrotnie tu na forum też jest polecana, kwestia tylko aby wiedzieć co się robi a nie na ślepo próbować.
Wrzuć w szukajkę forumowa nazwę apki, było w tematach opisywane co konkretnie zrobić aby przywrócić skróty do "ukrytych" aplikacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Netoper napisał:

Ta apka jest dedykowana do tego typu działań, wielokrotnie tu na forum też jest polecana, kwestia tylko aby wiedzieć co się robi a nie na ślepo próbować.
Wrzuć w szukajkę forumowa nazwę apki, było w tematach opisywane co konkretnie zrobić aby przywrócić skróty do "ukrytych" aplikacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Szukałem teraz ( i przez ostatnie 1.5h i nie mogę tego znaleźć ), będę wdzięczny jeśli pomożesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej apce przytrzymujesz na nazwie aktywności com.miui.cloudservice.ui.MiCloudMainActivity (w tej Chmurze Xiaomi), będziesz miał opcję Utwórz skrót. Powinien się zrobić. Jeśli sie nie zrobił to sprawdź w ustawieniach aplikacji czy Launcher Aktywności ma uprawnienia do tworzenia skrótów na pulpicie, jak nie to zezwól i ponów...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kacper Skrzypek zmienił(a) tytuł na Ikony z pulpitu przeskakują nie na ten ekran, co trzeba [Redmi Note 8 Pro]
5 minut temu, Orjon napisał:

W tej apce przytrzymujesz na nazwie aktywności com.miui.cloudservice.ui.MiCloudMainActivity (w tej Chmurze Xiaomi), będziesz miał opcję Utwórz skrót. Powinien się zrobić. Jeśli sie nie zrobił to sprawdź w ustawieniach aplikacji czy Launcher Aktywności ma uprawnienia do tworzenia skrótów na pulpicie, jak nie to zezwól i ponów...

Dzięki wielkie - zadziałało, bardzo mi pomogłeś - tylko dlaczego po odinstalowaniu launchera aplikacja chmury Xiaomi dalej znika

14 minut temu, Orjon napisał:

W tej apce przytrzymujesz na nazwie aktywności com.miui.cloudservice.ui.MiCloudMainActivity (w tej Chmurze Xiaomi), będziesz miał opcję Utwórz skrót. Powinien się zrobić. Jeśli sie nie zrobił to sprawdź w ustawieniach aplikacji czy Launcher Aktywności ma uprawnienia do tworzenia skrótów na pulpicie, jak nie to zezwól i ponów...

Tzn da się tak zrobić aby po odinstalowaniu Launchera aplikacja ( Chmura Xiaomi ) została? Bo z tego co widzę to aktualnie można ją usunąć tzn nie jest tak jak np wczoraj że nie można było jej usunąć / odinstalować

Edytowane przez PR713
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znika aplikacja, tylko znika skrót do niej z pulpitu. Sama aplikacja nie ma ci prawa zniknąć, bo ona jest zaszyta w oprogramowaniu, nie da się jej ot tak odinstalować. Xiaomi nie robi domyślnie skrótu do chmury Xiaomi na pulpicie o ile pamiętam. Możesz ewentualnie jeszcze sprawdzić czy nie masz opcji do zrobienia skrótu bezpośrednio z poziomu Chmury (3 kropki > Utwórz skrót na ekranie głównym), choć ja u siebie tego nie widzę. Xiaomi to w jakiś sposób ogranicza z tego co widzę, dokładnie nie wiem jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Orjon napisał:

Nie znika aplikacja, tylko znika skrót do niej z pulpitu. Sama aplikacja nie ma ci prawa zniknąć, bo ona jest zaszyta w oprogramowaniu, nie da się jej ot tak odinstalować. Xiaomi nie robi domyślnie skrótu do chmury Xiaomi na pulpicie o ile pamiętam. Możesz ewentualnie jeszcze sprawdzić czy nie masz opcji do zrobienia skrótu bezpośrednio z poziomu Chmury (3 kropki > Utwórz skrót na ekranie głównym), choć ja u siebie tego nie widzę. Xiaomi to w jakiś sposób ogranicza z tego co widzę, dokładnie nie wiem jaki.

Też nie mam tego. A jest szansa że wraz z miui 12.5 / 13 lub Androidem 11 to powróci normalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Orjon napisał:

Nie mam pojęcia. Opcja utworzenia skrótu jest zaimplementowana w samej aplikacji Chmury Xiaomi, ale z powodów, których nie znam, jest ukryta.

Dobra to w takim razie dzięki za pomoc - i tak rzadko z niej korzystałem ( raz na kilka miesięcy ) częściej z aplikacji od google, tak więc bardziej bym był zmartwiony stratą np google chrome czy google drive - temat można zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...