Skocz do zawartości

Roborock S5 max - problem z mopowaniem


HubiBubi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od miesiąca użytkuje Roborocka S5 max i mam problem z mopowaniem. Otóż robot zostawia podczas mycia krople wody , tak jak widać w załączniku. Od razu napiszę, że jest to niezależne od poziomu puszczania wody, robi tak na ustawieniu max jak i minimum. Proszę o poradę co z tym fantem zrobić, zanim oddam na gwarancję fa27739cb958d9d826d629514f4c539a.jpg4eba99d20c7a38169815317eca40f6a4.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Rozwiązania nie znalazłem, wedlug serwisu wina szmatki, więc szmatkę kupiłem i wymieniłem, ale nic to nie dało. U mnie problem ten występuje na płytkach, gdzie są uskoki, na panelach problemu nie ma bo są gładko położone. No i dodatkowo problem jest na progach, gdzie po przejechaniu przez próg woda się wylewa.
Także ja z funkcji mopowania już nie korzystam

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Serwis nic nie wymyśli, wymyśliłem rozwiązanie na tą dolegliwość jakiś czas temu. Na otworach na podstawce mopujacej wklejamy o-ringi. Wówczas woda nie będzie się tam dostawać. Serwis nic nie znajdzie i wróci robot do was z tym samym problemem. Został on jak widać testowany w idealnych płaskich warunkach. ff0c6e88b6d007d5c0a0f4d759f314fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Moja teoria jest taka że na wylotach wody zbiera sie kamień i zmienia to strumień wody(nie równy) przez co cześć jej trafia na tackę  a z tacki krople na podłogę. Co o tym myślicie? Bo u mnie nie było tak od początku. Myślę ze po roku mopowania. Pozdrawiam

Edytowane przez mad90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w sumie to x2. Pierwszego Roborocka s5 max oddałem na gwarancję po roku czasu, potwierdzili usterkę i zwrócili pieniądze. 

Byłem zadowolony z robota sprzątającego więc kupiłem drugiego tez s5 max.

Teraz niecałe pół roku i też leje wodę za sobą(podjazd na dywan czy przejazd po listwie łączącej panele) Po cyklu jednego pokoju wyjmując tackę wylewa się już spora kałuża. A firma z allegro zniknęła i zostałem z uszkodzonym robotem.

Widzę, że nie tylko ja tak mam a to chyba jakaś wada konstrukcyjna tego robota.

Panowie co kleili oringi czy pomogło to coś? A co jakby objechać te dziurki silikonek na wiekszej powierzchni nie grubo żeby tacka pracowała normalnie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2021 o 07:30, cezar217 napisał:

Mam rozwiązanie. Jeżeli Roborock S5 Max leje wodę na tackę i zostawia kałuże wystarczy wymienić te dysze: 

https://allegro.pl/oferta/dysze-do-systemu-mopowania-roborock-s5-max-biale-10959999086

Jest to tylko chwilowe rozwiązanie jak przy nowym robocie? Czy działa wtedy juz normalnie?

Samemu to wymieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowe, co może Ci się uszkodzić w plastiku który nie obrywa mechanicznie.


Daj o-ringi i napraw to jak mężczyzna .


Mogę sprzedać ci przedłużki do dysz rozwiązuje problem z wyciekami


Dodatkowo polecam też lepszy docisk tacki myjącej

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to wymyśliłeś z przedłużkami do dysz ?
I dociskiem tacki myjącej?
 
Będę póki co czekał na odzew z allegro co do reklamacji jak nic z tego nie wyjdzie to będę rzeźbił.
Tego nie da się naprawić nie zmieniając konstrukcji dozowania.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


IMG_20211120_181957.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...