Jump to content

Roborock S5 max - problem z mopowaniem

HubiBubi
 Share

Recommended Posts

Witam,

Od miesiąca użytkuje Roborocka S5 max i mam problem z mopowaniem. Otóż robot zostawia podczas mycia krople wody , tak jak widać w załączniku. Od razu napiszę, że jest to niezależne od poziomu puszczania wody, robi tak na ustawieniu max jak i minimum. Proszę o poradę co z tym fantem zrobić, zanim oddam na gwarancję fa27739cb958d9d826d629514f4c539a.jpg4eba99d20c7a38169815317eca40f6a4.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

• 1 month later...
  • 1 month later...

Rozwiązania nie znalazłem, wedlug serwisu wina szmatki, więc szmatkę kupiłem i wymieniłem, ale nic to nie dało. U mnie problem ten występuje na płytkach, gdzie są uskoki, na panelach problemu nie ma bo są gładko położone. No i dodatkowo problem jest na progach, gdzie po przejechaniu przez próg woda się wylewa.
Także ja z funkcji mopowania już nie korzystam

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

słabo, bardzo słabo.

Tak jakby woda zamiast kapać bezpośrednio z dystrybutora przez dziurki w tacce na mopa, kapała delikatnie w bok na tacke.

Zgromadzona woda na tacce podczas pracy gdy robot na cos najedzie po prostu się wylewa. 

• 2 weeks later...

Serwis nic nie wymyśli, wymyśliłem rozwiązanie na tą dolegliwość jakiś czas temu. Na otworach na podstawce mopujacej wklejamy o-ringi. Wówczas woda nie będzie się tam dostawać. Serwis nic nie znajdzie i wróci robot do was z tym samym problemem. Został on jak widać testowany w idealnych płaskich warunkach. ff0c6e88b6d007d5c0a0f4d759f314fb.jpg

• 4 months later...
  • 3 months later...

Moja teoria jest taka że na wylotach wody zbiera sie kamień i zmienia to strumień wody(nie równy) przez co cześć jej trafia na tackę  a z tacki krople na podłogę. Co o tym myślicie? Bo u mnie nie było tak od początku. Myślę ze po roku mopowania. Pozdrawiam

Edited by mad90

Mam ten sam problem w sumie to x2. Pierwszego Roborocka s5 max oddałem na gwarancję po roku czasu, potwierdzili usterkę i zwrócili pieniądze. 

Byłem zadowolony z robota sprzątającego więc kupiłem drugiego tez s5 max.

Teraz niecałe pół roku i też leje wodę za sobą(podjazd na dywan czy przejazd po listwie łączącej panele) Po cyklu jednego pokoju wyjmując tackę wylewa się już spora kałuża. A firma z allegro zniknęła i zostałem z uszkodzonym robotem.

Widzę, że nie tylko ja tak mam a to chyba jakaś wada konstrukcyjna tego robota.

Panowie co kleili oringi czy pomogło to coś? A co jakby objechać te dziurki silikonek na wiekszej powierzchni nie grubo żeby tacka pracowała normalnie?

Dnia 6.08.2021 o 07:30, cezar217 napisał:

Mam rozwiązanie. Jeżeli Roborock S5 Max leje wodę na tackę i zostawia kałuże wystarczy wymienić te dysze: 

https://allegro.pl/oferta/dysze-do-systemu-mopowania-roborock-s5-max-biale-10959999086

Jest to tylko chwilowe rozwiązanie jak przy nowym robocie? Czy działa wtedy juz normalnie?

Samemu to wymieniałeś?

Chwilowe, co może Ci się uszkodzić w plastiku który nie obrywa mechanicznie.

Daj o-ringi i napraw to jak mężczyzna .

Mogę sprzedać ci przedłużki do dysz rozwiązuje problem z wyciekami

Dodatkowo polecam też lepszy docisk tacki myjącej

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

47 minut temu, akir19 napisał:

Ja wymyśliłem z tymi o-ringami i rozwiązuje to problem całkowicie

Ok dzięki za info. Czym je przykleiłeś ? Najzwyczajniej kropelką?

A co to wymyśliłeś z przedłużkami do dysz ?
I dociskiem tacki myjącej?

Będę póki co czekał na odzew z allegro co do reklamacji jak nic z tego nie wyjdzie to będę rzeźbił.
Tego nie da się naprawić nie zmieniając konstrukcji dozowania.

IMG_20211120_181957.jpg