Skocz do zawartości

MIUI 20.12.9/10


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, krzygaj napisał:

KiK jak przydzielić uprawnienia aplikacji Zdjęcia Google do usuwania zdjęć?

Ciągle mi wylata żebym potwierdzał, że aplikacja ma prawo usuwać zdjęcia

Ustawienia/Ochrona prywatności/Prywatność wyłącz "Otrzymuj powiadomienia o usuniętych zdjęciach"

PS

Kolega z KA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój telefon to Xiaomi Mi 10. Telefon ma odblokowany bootloader i jak dotąd instalowałem wersje tygodniowe. Dziś przeszedłem na ostatnią wersję stabilną przez wgranie w TWRP (ostatnia wersja z działu pobrań na miuipolska.pl). Zrobiłem tam format data i dopiero wgrałem rom stabilny. Wszystko było ok i chciałem po kilku godzinach wejść do recovery wyczyścić cache i telefon włączył się w trybie fastboot zamiast recovery. Próbowałem na nowo przed wiersz poleceń wgrać recovery ale w momencie gdy wpiszę komendę fastboot reboot i trzymam klawisze Vol+  i Power to telefon cały czas wraca do trybu fastboot. Nie wiem co już robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2020 o 20:16, MichalAslan87 napisał:

Mój telefon to Xiaomi Mi 10. Telefon ma odblokowany bootloader i jak dotąd instalowałem wersje tygodniowe. Dziś przeszedłem na ostatnią wersję stabilną przez wgranie w TWRP (ostatnia wersja z działu pobrań na miuipolska.pl). Zrobiłem tam format data i dopiero wgrałem rom stabilny. Wszystko było ok i chciałem po kilku godzinach wejść do recovery wyczyścić cache i telefon włączył się w trybie fastboot zamiast recovery. Próbowałem na nowo przed wiersz poleceń wgrać recovery ale w momencie gdy wpiszę komendę fastboot reboot i trzymam klawisze Vol+  i Power to telefon cały czas wraca do trybu fastboot. Nie wiem co już robić.

Sprobuj z innym recovery, np. Orangefox. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne bugi (na czele z szybkim rozładowywaniem telefonu) zmusiły mnie do powrotu na wersję "niepodległościową" (11.11.2020), ale po zrobieniu downgrade'u zaczęła się sypać aplikacja galerii. Nie używam jej, ale co chwila wyskakuje, że "galeria wciąż przestaje działać" (czy coś w ten deseń) i poza faktem, że komunikat irytuje, rozsypuje to funkcję wybiórczych screenshotów, której często używam.

Kasowanie cache'u itd. nie pomogło, ale udało mi się znaleźć rozwiązanie - dzielę się, bo sam szukałem odpowiedzi i widziałem, że ktoś miał taki problem i w jednym przypadku instalacja jakiegoś "deva" (wersja beta?) pomogła, a w drugim bodaj pozostał nierozwiązany. Ja miałem kłopot, system stwierdzał, że aplikacji systemowej nie zaktualizuje z niezaufanego źródła, a przestawianie uprawnień nic nie dawało, więc musiałem wymyślić coś innego.

Wystarczy wykasować pliki gallery (z różnymi rozszerzeniami) z katalogu /data/data/com.miui.gallery/databases/ i zrestartować telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ZbozowyWunsz napisał:

Wystarczy wykasować pliki gallery (z różnymi rozszerzeniami) z katalogu /data/data/com.miui.gallery/databases/ i zrestartować telefon.

Wrocilem do wersji 20.12.2 i wlasnie jedyny problem to galeria. Juz myslalem, ze Twoj sposob pomoze, ale na Mi9 nie dziala :( Nawet usunalem wszystkie pliki z /databases, ale bez skutku :( usuwales tylko pliki gallery.* ?
PS Uzywasz twrp 3.4.01?

Edit:

A na wersji 20.11.11 sposob dziala- dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, patrikos23 napisał:

bateria na mi10t pro to porażka na tym romie, mam nadzieję, że szybko wyjdzie jakaś poprawka co to naprawi

 

Ponadto nie można edytować domyślnie pobranych punktów dostępu

Polecam powrot do 20.11.11 i "naprawe" galerii sposobem @ZbozowyWunsz kilka postow wyzej. Na Mi9 sposob dziala, a na wersji 20.11.11 bateria trzyma bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2020 o 15:34, mates21 napisał:

Polecam powrot do 20.11.11 i "naprawe" galerii sposobem @ZbozowyWunsz kilka postow wyzej. Na Mi9 sposob dziala, a na wersji 20.11.11 bateria trzyma bardzo dobrze :)

A możesz wysłać tutaj plik 'boot.img' z tej wersji? Na Xiaomi.eu pisali coś że to pomaga na problem z baterią na tej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...