Jump to content

Niedziałające 5G w Mi 10T Pro

Recommended Posts

12 godzin temu, Novladek napisał:

Cześć. Czy 5G na MIUI Polska nie jest wspierane? Otóż na Globalu i EEA działa a tu nie. Czy można coś z tym zrobić?

Myślę, że raczej najpierw należałoby sprawdzić stronę operatora, czy w danym regionie są nadajniki obsługujące 5G. Dla przykładu Orange to zaledwie kilka miast w Polsce, z niewielkimi ich okolicami. Przypominam, że 5G jest wciąż w fazie testowej i rozwojowej, więc oczekiwanie, że będzie działać w każdym miejscu jest zbyt wczesne...

Mi 10 t I pro ma taką przypadłość że jeśli jest w zasięgu 5g, i masz odpowiednią włączona usługę potrafi pokazać LTE+. To jest kwestia softu i jak interpretuje nadajniki 5g. Nawet w Plusie który ma osobne pasmo pod 5g. Może wersja softu nie jest dopuszczona przez operatora i stąd pokazuje LTE mimo że faktycznie jest to 5g.

Problem jest w tym, że pokazuje mi ikonę LTE+ i nie wyciągam takich prędkości jak na 5G. A 300m od mojego mieszkania jest nadajnik 5G a jak dowiedziałem się w salonie Plusa (Sieci w której jestem) dowiedziałem się, iż wersja MiUI 12.0.7 którą obecnie mam jest wspierana przez operatora.

Edited by Novladek

LTE plus, jak dobrze pamiętam nie jest 5g. Zbiera zasięg z kilku nadajników dlatego, prędkość i zasięg może być delikatnie lepsza ale to nie jest 5g. Np Orange nie w każdej ofercie jest 5g, trzeba mieć większy plan taryfowy, więc może u Ciebie jest jak samo. Mieszkam na wsi gdzie nie ma mowy o 5g i też mam LTE plus

Edited by klr27
20 minut temu, klr27 napisał:

LTE plus, jak dobrze pamiętam nie jest 5g. Zbiera zasięg z kilku nadajników dlatego, prędkość i zasięg może być delikatnie lepsza ale to nie jest 5g. Np Orange nie w każdej ofercie jest 5g, trzeba mieć większy plan taryfowy, więc może u Ciebie jest jak samo. Mieszkam na wsi gdzie nie ma mowy o 5g i też mam LTE plus

Pisałem powyżej, iż na globalu i EEA działa. A plan i kartę SIM mam przystosowane pod 5G. A nadajnik Plusa (sieci w której jestem) jest ok. 300m od mojego mieszkania.

Edited by Novladek