Skocz do zawartości

Niedziałające 5G w Mi 10T Pro


Bartosz Dylewski

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Novladek napisał:

Cześć. Czy 5G na MIUI Polska nie jest wspierane? Otóż na Globalu i EEA działa a tu nie. Czy można coś z tym zrobić?

Myślę, że raczej najpierw należałoby sprawdzić stronę operatora, czy w danym regionie są nadajniki obsługujące 5G. Dla przykładu Orange to zaledwie kilka miast w Polsce, z niewielkimi ich okolicami. Przypominam, że 5G jest wciąż w fazie testowej i rozwojowej, więc oczekiwanie, że będzie działać w każdym miejscu jest zbyt wczesne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 10 t I pro ma taką przypadłość że jeśli jest w zasięgu 5g, i masz odpowiednią włączona usługę potrafi pokazać LTE+. To jest kwestia softu i jak interpretuje nadajniki 5g. Nawet w Plusie który ma osobne pasmo pod 5g. Może wersja softu nie jest dopuszczona przez operatora i stąd pokazuje LTE mimo że faktycznie jest to 5g.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że pokazuje mi ikonę LTE+ i nie wyciągam takich prędkości jak na 5G. A 300m od mojego mieszkania jest nadajnik 5G a jak dowiedziałem się w salonie Plusa (Sieci w której jestem) dowiedziałem się, iż wersja MiUI 12.0.7 którą obecnie mam jest wspierana przez operatora.

Edytowane przez Novladek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LTE plus, jak dobrze pamiętam nie jest 5g. Zbiera zasięg z kilku nadajników dlatego, prędkość i zasięg może być delikatnie lepsza ale to nie jest 5g. Np Orange nie w każdej ofercie jest 5g, trzeba mieć większy plan taryfowy, więc może u Ciebie jest jak samo. Mieszkam na wsi gdzie nie ma mowy o 5g i też mam LTE plus

Edytowane przez klr27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, klr27 napisał:

LTE plus, jak dobrze pamiętam nie jest 5g. Zbiera zasięg z kilku nadajników dlatego, prędkość i zasięg może być delikatnie lepsza ale to nie jest 5g. Np Orange nie w każdej ofercie jest 5g, trzeba mieć większy plan taryfowy, więc może u Ciebie jest jak samo. Mieszkam na wsi gdzie nie ma mowy o 5g i też mam LTE plus

Pisałem powyżej, iż na globalu i EEA działa. A plan i kartę SIM mam przystosowane pod 5G. A nadajnik Plusa (sieci w której jestem) jest ok. 300m od mojego mieszkania.

Edytowane przez Novladek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...