Jump to content

Nie działają funkcje czatu MIUI12

Recommended Posts

Setki, jak nie tysiące osób ma ten sam problem. W tym ja. RCS działał i przestał. Prawdopodobnie aktualizacja zabezpieczeń z 1 października namieszała. Ale to tylko hipoteza. Dziesiątki osób na support Google podaje różne porady, żadna nie działa w sposób globalny. Żadne czyszczenie usług operatora, resetowanie, zmiana kont nie działa. Reset numeru telefonu w usłudze RCS nie wchodzi w rachubę, bo Google odsyła do operatora sieci, oni zaś nic nie mogą zrobić. Pisanie do Googla, to jak rzucanie grochem w ścianę.
Na chwilę obecną jest to gra losowa - RCS wróci lub nie.

Wysłane z mojego MI10 Lite 5G

• 1 month later...

Odkopując temat. Probując rozwiązać problem, próbowałem dosłownie wszystkiego. A to różnych romów z Xda, a to rollbacka na miui 11 itd. Nie pomagało nic. W końcu przeniosłem numer z Play do Orange Flex i odpaliłem funkcje czatu bez żadnego problemu.

Także problem jest z operatorem, a prawdopodobnie jest jakiś konflikt z tym, że play ma jakiś inny RCS od samsunga. Support operatora odsyła do jibe mobile i tyle.

16 godzin temu, Worltherek napisał:

Odkopując temat. Probując rozwiązać problem, próbowałem dosłownie wszystkiego. A to różnych romów z Xda, a to rollbacka na miui 11 itd. Nie pomagało nic. W końcu przeniosłem numer z Play do Orange Flex i odpaliłem funkcje czatu bez żadnego problemu.

Także problem jest z operatorem, a prawdopodobnie jest jakiś konflikt z tym, że play ma jakiś inny RCS od samsunga. Support operatora odsyła do jibe mobile i tyle.

U mnie na Redmi Note 8T działa w PLAY bez żadnego problemu. Wysyłają się zarówno czaty jak i SMS-y.

Może problem jest z simem i trzeba go wymienić na nowszy - to taka moja propozycja bo kiedyś miałem problem z netem LTE i po wymianie działa jak potrzeba. 

...

To nie jest sprawa operatora. Google, to Google, Play, to Play. Możesz usługi nie załączyć u operatora, a poprzez serwery Googlowskie będzie działać.
Operator Play wspiera swój RCS, ale tylko dla Samsunga. Google wspiera wszystkich niezależnie od operatora.
Poza tym ogromna masa ludzi z całego świata ma ten sam problem (można sobie poczytać na supporcie Google), nawet na telefonach od Googla. Nie idzie zresetować usługi dla konkretnego numeru telefonu. Niby jest strona do resetowania, ale 100% użytkowników komunikuje, że nie działa poprawnie i nic nie da się zrobić. Przychodzi kod potwierdzający na podany nr telefonu, ale RCS nie jest resetowany dla podanego numeru.
Google dał ciała i tyle. Pozostaje czekać lub sprawdzać kolejno każda poradę. Ostatnia podana przez użytkowników na supporcie, to wyłączenie funkcji czat na 15 dni, potem czyszczenie Carrier Service i app Messages od Googla i załączenie czata.

Wysłane z mojego M2002J9G przy użyciu Tapatalka