Skocz do zawartości

Konto Xiaomi.. pomoc..


Ciem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pierwszy raz zakładam konto Xiaomi zawsze korzystałem z Google i nadal będę korzystał i mam pytanie odnośnie kopi zapasowej czy nie będzie się to jakoś gryzło między Xiaomi a Google ?? I jeszcze jedno mało zrozumiałe dla mnie taka opcja znajdź urządzenie w przypadku zmiany karty SIM .. o co w tym chodzi tak na chłopski rozum ?? Mam taką funkcję w Google znajdź telefon a tutaj z tym SIM co to oznacza ? 

Screenshot_2020-12-05-12-27-25-888_com.miui.cloudservice.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie się gryzło. Z kartą sim to ostrzega Cię że każde włożenie nowej karty sim z włączoną tą funkcją skutkuje wysłaniem płatnego sms-a do Chin. Do sprawnego działania tej funkcji jest potrzebna rejestracja numeru telefonu. Jak będziesz chciał po zgubieniu telefonu go znaleźć np przez www, to do tego jest potrzebna jednorazowa autoryzacja przeglądarki. Trzeba to zrobić zanim zgubisz telefon i dostaniesz sms-a autoryzacyjnego na zarejestrowany nr tel. Bez tego można wyczyścić dane z telefonu, zablokować go, ale nie można zlokalizować. Autoryzacja jest ważna dopóki nie wyczyścisz ciasteczek w przeglądarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, FromWP napisał:

Nie będzie się gryzło. Z kartą sim to ostrzega Cię że każde włożenie nowej karty sim z włączoną tą funkcją skutkuje wysłaniem płatnego sms-a do Chin. Do sprawnego działania tej funkcji jest potrzebna rejestracja numeru telefonu. Jak będziesz chciał po zgubieniu telefonu go znaleźć np przez www, to do tego jest potrzebna jednorazowa autoryzacja przeglądarki. Trzeba to zrobić zanim zgubisz telefon i dostaniesz sms-a autoryzacyjnego na zarejestrowany nr tel. Bez tego można wyczyścić dane z telefonu, zablokować go, ale nie można zlokalizować. Autoryzacja jest ważna dopóki nie wyczyścisz ciasteczek w przeglądarce.

Założyłem to konto poprzez email... Nie podawałem numeru telefonu... Czytałem trochę o tym ale jak zmienię numer zapomnę zmienić na nowy w koncie później dużo jest z tym problemów widzę ... Aż się boje posiadać to konto tak naprawdę chciałem mieć je tylko do kopi zapasowej wyrazie co ... I jak kupię nowy tel mogę się zalogować na to samo konto Xiaomi ? I jak zablokuje tel zdalnie to jak go później odblokuje nie mając numeru tel tylko sam email ... ? Ogólnie mając konto z samym adresem e-mail da radę robić kopie zapasowe itp numer nie jest konieczny do tego tak ?? Sprzedając tel wylogowuje się z konta resetuje ustawienia do fabryki i jest tak jak z kontem Google tak ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ciem napisał:

Sprzedając tel wylogowuje się z konta resetuje ustawienia do fabryki i jest tak jak z kontem Google tak ?? 

Jak nie zarejestrujesz numeru to nie zrobisz kopii wiadomości i historii połączeń, czego Google nie robi. Jak zablokujesz zdalnie to do odblokowania potrzebne jest hasło do konta Mi, nie nr telefonu czy mail. Jak będziesz go w ręku to je wpiszesz. Tak jak sprzedajesz telefon to się wylogowujesz (w telefonie),  ustawienia fabryczne i śladu po koncie nie ma. Nie ma się czego bać, a przypisany nr można zmienić. Tak często zmieniasz nr telefonu? Używam tego od wielu lat, a w tel żony przydało się kilka razy. Zdarza jej się gdzieś zoistawić i nie wiadomo czy skradziony, czy nie. Tu plusem znajdź telefon przez konto Mi jest możliwość zablokowania bez kasowania danych z wyświetleniem wiadomości na zablokowanym ekranie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FromWP napisał:

Jak nie zarejestrujesz numeru to nie zrobisz kopii wiadomości i historii połączeń, czego Google nie robi. Jak zablokujesz zdalnie to do odblokowania potrzebne jest hasło do konta Mi, nie nr telefonu czy mail. Jak będziesz go w ręku to je wpiszesz. Tak jak sprzedajesz telefon to się wylogowujesz (w telefonie),  ustawienia fabryczne i śladu po koncie nie ma. Nie ma się czego bać, a przypisany nr można zmienić. Tak często zmieniasz nr telefonu? Używam tego od wielu lat, a w tel żony przydało się kilka razy. Zdarza jej się gdzieś zoistawić i nie wiadomo czy skradziony, czy nie. Tu plusem znajdź telefon przez konto Mi jest możliwość zablokowania bez kasowania danych z wyświetleniem wiadomości na zablokowanym ekranie.

Chodziło mi właśnie o to że jak numer zostanie skradziony czy będę mógł go edytować później bez problemu zmieniając na inny nie posiadając aktualnie zarejestrowanego ... Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ciem napisał:

Chodziło mi właśnie o to że jak numer zostanie skradziony

Nie no numeru to chyba nie można ukraść, jak masz na siebie zarejestrowaną kartę sim. Dostaniesz od operatora nową z tym samym numerem. A kupując nowy telefon Xiaomi, logujesz się w nim na to samo swoje konto, wkładasz kartę sim z tym samym numerem i masz ciągłość historii połączeń i wiadomości. To spory plus. Jeszcze te wiadomości możesz przeczytać przez przeglądarkę bez telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...