Skocz do zawartości

MIUI 20.12.2


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

20122.png

  • Nowy wygląd panelu powiadomień na urządzeniach z Androidem 11
  • Odblokowane gesty i menu ostatnich zadań z MIUI 12 dla urządzeń z małą ilością pamięci RAM bądź takich, dla których te gesty zostały wyłączone (np. Redmi Note 8)
  • Drobne zmiany wizualne w menu Czyszczenie
  • Poprawki tłumaczenia
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 21 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Dla Androida 11 instrukcja postępowania znajduje się w tym miejscu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska wg. tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj (aby go wyświetlić, najlepiej kliknij w niego za pomocą systemowej przeglądarki i potem wybierz aplikację Motywy). Czcionka San Francisco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenon pobierz Rom na pendrive i wgraj przez OTG. Inaczej nie pójdzie. 

 

Własnie zainstalowałem. 

 

Mi10 - dymki nadal nie działają (przynajmniej te na telegramie). Instalacja magiska kończy się komunikatem o błędzie, ale magisk się instaluje. W sumie zmian w panelu powiadomień też nie mogę dostrzec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy usuwaniu zdjęć przez QuickPic wyskakuje komunikat jak na zdjęciu, dopiero naciśnięcie przycisku Usuń kasuje zdjęcie. Problem pojawił się od wersji 20.11.18

Screenshot_2020-12-04-08-28-48-394_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.1687eb107d9826a378af9b31e40244e3.jpg

W uprawnieniach aplikacji nie można zaznaczyć opcji "Dostęp do Galerii", po wyjściu z ustawień opcja się wyłącza.

Screenshot_2020-12-04-09-18-20-305_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.e77c387b12621e8a932c718d84baf08f.jpg

Dodatkowo przy sieci nie można ustawić ikony 4G, wyświetla LTE pomimo wyłączonej opcji w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bartos napisał:

Mam nadzieje, że niedługo dodacie działające OK Goole z głosu w wersji Global.

Były próby ale dalej nie działa, nie wiadomo czemu.

4 godziny temu, don_kamillo napisał:

Mam też dwa takie kwiatki.

Skroty do aparatu przetłumaczę. Tego monitu o uprawnienia nie, zakładam że Xiaomi naprawi to w przyszłym tygodniu...

3 godziny temu, peciu napisał:

Przy usuwaniu zdjęć przez QuickPic wyskakuje komunikat jak na zdjęciu, dopiero naciśnięcie przycisku Usuń kasuje zdjęcie. Problem pojawił się od wersji 20.11.18

Bo od tej wersji Xiaomi dodało coś takiego jak u Ciebie. Chyba gdzieś jest opcja wyłączenia tego, sprawdź.

3 godziny temu, peciu napisał:

W uprawnieniach aplikacji nie można zaznaczyć opcji "Dostęp do Galerii", po wyjściu z ustawień opcja się wyłącza.

Zgłosiłem, zobaczymy co da się zrobić.

3 godziny temu, don_kamillo napisał:

Powiadomienia też nieco dziwnie wyglądają. Niezależnie od motywu. 

No niestety, tak je zaimplementowało Xiaomi.

Problemy z TWRP nie zależą od nas, tak jak wspomniano wyżej. Wygląda na to, że nie będzie działającego TWRP z 11-stką w pełni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Orjon napisał:

Bo od tej wersji Xiaomi dodało coś takiego jak u Ciebie. Chyba gdzieś jest opcja wyłączenia tego, sprawdź.

no właśnie nigdzie nie mogę tego znaleźć

W moim przypadku zmienił się też dostęp aplikacji do schowka, przestawiło się na "Powiadamiaj o korzystaniu z danego uprawnienia",

skutkuje to pojawieniem się nieprzetłumaczonego komunikatu

Screenshot_2020-12-04-13-33-08-159_com.socialnmobile.dictapps_notepad.color_note.thumb.jpg.b84e9ccb35f3559d014ebbcf14dffa93.jpgScreenshot_2020-12-04-13-33-11-768_com.socialnmobile.dictapps_notepad.color_note.thumb.jpg.3b9b52fe85b43525f929790424b48879.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, peciu napisał:

W uprawnieniach aplikacji nie można zaznaczyć opcji "Dostęp do Galerii", po wyjściu z ustawień opcja się wyłącza.

Masz zainstalowane jakieś modyfikacje do Magiska czy inne rzeczy tego typu? Tego uprawnienia nie widzi twórca patchy na Mi 10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Orjon napisał:

Masz zainstalowane jakieś modyfikacje do Magiska czy inne rzeczy tego typu? Tego uprawnienia nie widzi twórca patchy na Mi 10...

to uprawnienie pojawia się po kliknięciu "Dostęp do plików w pamięci urządzenia" jako dodatkowe opcje danej aplikacji.

z modułów jakie mam raczej żaden nie wprowadza modyfikacji innych rzeczy tego typu nie mam, tel. POCO F2 PRO

Screenshot_2020-12-04-14-15-51-949_com.topjohnwu.magisk.thumb.jpg.aa9a68f692dee9a9cc080203a7bea0fd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MI 10 jest problem z dźwiękiem mianowicie dźwięk dzwonka i powiadomień są bardzo ciche gdy telefon jest w kieszeni to praktycznie ich nie słychać mimo że w ustawieniach wszystko jest ustawione na full

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, peciu napisał:

to uprawnienie pojawia się po kliknięciu "Dostęp do plików w pamięci urządzenia" jako dodatkowe opcje danej aplikacji.

I tego mi było trzeba, dzięki. Problem potwierdzony, będziemy sprawdzać.

@Bartos z tego co wiem OK Google powinno być OK w następnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, don_kamillo napisał:

Co jakiś czas wyskakuje mi takie powiadomienie. Trwa chwilę, ale jest co chwilę. 

Słyszałem, że niby wyskakuje za każdym razem jak uruchomisz aplikację SMS, możesz to potwierdzić? (u siebie tego nie widzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ThreeDog napisał:

Dymki z Android 11 po włączeniu np. Messengera nakłada szarą poświatę na cały ekran. To bug czy tak ma być, że nie mogę nic odczytać?

Niestety nie wiem. Możesz podesłać zrzut ekranu jak to wygląda?

4 godziny temu, RASTY777 napisał:

Statystyki baterii dalej urywają się po 24h. Czy mi się zdaje czy to miało byc poprawione?

Nikt nie twierdził, że to miało być poprawione. Zmienili statystyki, ale tego najwyraźniej nie naprawili.

4 godziny temu, Thomas_Anderson napisał:

Nie przetłumaczone jest coś związanego z dostępem aplikacji do schowka

Już jest ogarnięte.

Screenshot_2020-12-07-21-04-57-502_io.github.feelfreelinux.wykopmobilny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, ThreeDog said:

Dymki z Android 11 po włączeniu np. Messengera nakłada szarą poświatę na cały ekran. To bug czy tak ma być, że nie mogę nic odczytać?

Raczej tak być nie powinno. Mam to samo i jeszcze wywala GBoard oraz resetuje launcher.
Są też nakładające się powiadomienia których nie da się kliknąć na układzie Androidowym. Poza tym jakieś pierdoły z błędami tłumaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...