Skocz do zawartości

"Just a sec" - usuniety plik systemowy /data/system/locksettings.db


Davix

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Jestem posiadaczem Redmi K30 kupionego na olx i mam obecnie problem z telefon. Na wstępie chciałbym poinformować, ze jestem kompletnie zielony. Chciałem rozwiązać poprzedni problem ale to przerodziło się w powstanie kolejnego... 

Kilka dni temu chciałem zainstalować MIUI12, po pobraniu i próby instalacji zresetowało telefon i przeniosło mnie do TWRP gdzie musiałem wpisać pin dla usera 0. Jak wspomniałem telefon zakupiłem od kogoś innego wiec nie wiem jaki on pin ustawiał. Próbowałem wpisać swój pin do blokady ekranu jak również wszystkie kombinacje od 0000 do 1234 jednak były one błędne. Postanowiłem poszperać po necie i trafiłem na mnóstwo artykułów o możliwości usunięcia hasła poprzez skasowanie plików systemowych. Usunąłem poniższy plik i od tej pory jak telefon wstaje to wyświetla się ekran ładowania (taki jak przy normalnej próbie przejścia konfiguracji) z napisem "just a sec". Nie trwa to sekundę jak wskazuje napis tylko telefon w ogóle nie chce przejść tego ekranu. Pytanie co mógłbym teraz zrobić. Jeśli uszkodzone są pliki systemowe to wystarczy wgrać MIUI12 na kartę SD i odpalić przez TWRP, czy może zastosować jakiś inny sposób. Kolejna sprawa to w jaki sposób usunąć ten nieszczęśliwy pin dla usera 0, którego ja nie zakładałem. Na telefonie nie mam żadnych danych wiec mogę instalować wszystko od nowa jeśli będzie taka konieczność.

 

Z góry dzięki serdeczne za wszelkie wskazówki. 

 

Usunięty plik

/data/system/locksettings.db

Edytowane przez Davix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dzidexx napisał:

TWRP wymaga ten sam pin, który jest ustawiony na telefonie.

Usuń pin lub wgraj inne TWRP (obecne wyraźnie nie radzi sobie).

Właśnie to mnie dziwi bardzo bo wszędzie jest mowa, ze pin powinien być taki sam jak do blokady ekranu, u mnie to jednak nie działa. 

Czyli w obecnej sytuacji najlepiej 

1) Wgrać nowe TWRP. 

Pytania: czy to podczas wgrywania TWRP ustawia się nowy pin?

2) Pobranie rom fastbot i wgranie miflasha?

Czy oba punkty jestem w stanie zrobic z poziomu PC podpinajac kabel USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zoltan78 napisał:

To spróbuj Miflashem wgrać rom, tylko nie blokuj bootloadera jak nie masz pewności że telefon pochodzi z Globalnej dystrybucji. Jeśli jest z Chińskiej i zablokujesz bootloader to będziesz miał bootlopa. 

Na szybko znalazłem na forum 2 artykuły odnosnie mi flash, jutro sprobuje to ogarnac. W jaki sposob moge sie upewnic, ze tego bootloadera nie zblokuje? Jest jakas opcja do zaznaczenia?

Proszę moderatora o nie zamykanie jeszcze tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dzidexx napisał:

Możesz zrobić "format data"?

Już zrobiłem i dalej jest problem i z pinem i z just a sec - telefon nie chce przejść do następnego okna konfiguracji.

Chociaż w sumie nie wiem czy format data się zrobiło. W załączeniu zdjęcie.

IMG_20201202_231707.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniższy plik będzie w porządku? Linki tutaj na stronie są nieaktywne pobrałem z poniższej strony. Mam nadzieje, ze wybrałem dobra wersje mam 6/128. 

 

flash.thumb.PNG.27685417310a90c4bcd496f5360dd85d.PNG

 

Dobrze rozumiem, ze plik nalezy zgrac na telefon za pomocą konsoli a później wejść w TWRP w install, znaleźć ten plik i odpalić i tutaj pamiętać o zaznaczeniu tylko cleanall?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rom to chyba wersja na Chiny (?)
Wpisz w google rom fastbot + model telefonu ( najlepiej wersję kodową telefonu )
Jak już masz właściwy ROM , to go rozpakowywujesz 2razy, potem odpalasz mflash, wskazujesz ścieżkę do folderu z rozpakowany romem, telefon w trybie fastbot, zaznaczasz w mi flash opcje cleanall, i flashujesz, no i masz wgrany system.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Netoper napisał:

Ten rom to chyba wersja na Chiny (?)
Wpisz w google rom fastbot + model telefonu ( najlepiej wersję kodową telefonu )
Jak już masz właściwy ROM , to go rozpakowywujesz 2razy, potem odpalasz mflash, wskazujesz ścieżkę do folderu z rozpakowany romem, telefon w trybie fastbot, zaznaczasz w mi flash opcje cleanall, i flashujesz, no i masz wgrany system.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Juz prawie ogarnalem, mam nadzieje ostatnie pytania :)

Skad wziac wersje kodową?

W MIFlash nie mam opcji Flashall and lock bootloader (nie chce tego zaznaczać) ale mam nadzieje, ze nie jest to automatyczne. 

image.thumb.png.32691b454aef5e11e9827da249afc316.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Davix napisał:

Juz prawie ogarnalem, mam nadzieje ostatnie pytania :)

Obawiam się że niczego nie ogarnąłeś. Koledzy radzili żebyś wgrał rom fastboot, globalny (indyjski)! Problem w tym że dla twojego telefonu taki chyba na razie nie istnieje, jeżeli masz K 30 5G o nazwie kodowej picasso. Romy które znalazłeś to romy xiaomieu w wersjach recovery, których miflashem nie wgrasz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, FromWP napisał:

Obawiam się że niczego nie ogarnąłeś. Koledzy radzili żebyś wgrał rom fastboot, globalny (indyjski)! Problem w tym że dla twojego telefonu taki chyba na razie nie istnieje, jeżeli masz K 30 5G o nazwie kodowej picasso. Romy które znalazłeś to romy xiaomieu w wersjach recovery, których miflashem nie wgrasz!

Czyli powinienem to wgrać innym sposobem, przez TWRP?

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/

stad tez zadna wersja mi nie podpasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej byl wgrany ten ROM 

image.thumb.png.d9473455e7829e3c20bd6aec4d8474c2.png

 

NIe mam jednak pewnosci czy byl prawidlowy. Czy powinienem znowu wgrac ten sam ROM czy jednak picasso? Dodam, ze podczas wlaczania telefonu wyswietla sie obraz 5G czy moge sie tym sugerowac, ze to picasso czy tak jest w kazdym modelu?

Edytowane przez Davix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz właśnie nie zaznaczać blokowania botloadera, bo można uceglić fona.. tylko sama opcja clean

Wersje kodowa coś mi świta że wyświetlali na tej stronie Xiaomi gdzie się weryfikuje oryginalność fona, imei się wpisuje i wyskakuje info o fonie.

Chyba to to https://www.mi.com/global/verify/#/en/tab/imei

Przy flashowaniu mogą być jaja, bo miflash nie lubi kompów na AMD, nie lubi USB 3, czasami folder z rozpakowanym romem trza mieć na pulpicie, czasami bezpośrednio na dysku C ( ciort wie czemu to tak działa) po za tym są różne wersje miflash, nie zawsze najnowsza będzie ok na danym kompie, więc trza wtedy starszych próbować.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Edit moja wersja mi flash na takie opcje:

a9b0ea6a9fb0dbaa425cc122a38fe780.jpg bbee03b7e193f28286a1df53cf1b063e.jpg

 

Edit, tu są oryginalne romy do picasso ( z tym że ja nie wiem czy masz na pewno Picasso, nie ogarniam nazw, nie wiem jaki masz faktycznie model) no i są tam właśnie też w wersji fastboot.

https://xiaomifirmwareupdater.com/archive/miui/picasso/

Edytowane przez mrosi
Czy Ty potrafisz napisać post bez dziesiątek pustych, zbędnych wierszy...?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Netoper napisał:

Ty masz właśnie nie zaznaczać blokowania botloadera, bo można uceglić fona.. tylko sama opcja clean

Wersje kodowa coś mi świta że wyświetlali na tej stronie Xiaomi gdzie się weryfikuje oryginalność fona, imei się wpisuje i wyskakuje info o fonie.

Chyba to to https://www.mi.com/global/verify/#/en/tab/imei

Przy flashowaniu mogą być jaja, bo miflash nie lubi kompów na AMD, nie lubi USB 3, czasami folder z rozpakowanym romem trza mieć na pulpicie, czasami bezpośrednio na dysku C ( ciort wie czemu to tak działa) po za tym są różne wersje miflash, nie zawsze najnowsza będzie ok na danym kompie, więc trza wtedy starszych próbować.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Edit moja wersja mi flash na takie opcje:

Edit, tu są oryginalne romy do picasso ( z tym że ja nie wiem czy masz na pewno Picasso, nie ogarniam nazw, nie wiem jaki masz faktycznie model) no i są tam właśnie też w wersji fastboot.

https://xiaomifirmwareupdater.com/archive/miui/picasso/

Na tej stronie nie jestem w stanie sprawdzić wersji kodowej, dostaje tylko ta informacje poniżej. Może ta informacja byłaby do wyciagnięcia z drugiej zakładki xiaomi product authentication ale tam z kolei jest potrzebny security code. 

Mam tez problem techniczny nie jestem w stanie przerzucić jakiegokolwiek romu na fona bo komp go wykrywa ale nie pokazuje dysku na który powinienem wrzucić rom. Są jakieś sterowniki? Jeśli chodzi jeszcze o ROM to wgrywać Global czy jakiś inny np. tez indyjski jak wspominał FromWP?

 

image.thumb.png.917782234022efbe2d2ecfb63c5ac5cb.png

Edytowane przez zoltan78
Usunięcie screena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Davix napisał:

Na tej stronie nie jestem w stanie sprawdzić wersji kodowej

Poco F2 Pro i K30 pro 5G to nazwa kodowa Imi. Nic dziwnego że masz problemy jak próbujesz wgrać rom od Picasso. Dla Imi są dostępne romy fastboot, zarówno global jak i indonezja. Romy Xiaomieu recovery też powinieneś znaleźć i to będzie chyba najlepszy wybór, bo bl nie możesz i tak zablokować. Tu masz rom fastboot global https://bigota.d.miui.com/V12.0.4.0.QJKMIXM/lmi_global_images_V12.0.4.0.QJKMIXM_20200923.0000.00_10.0_global_18b68d3e34.tgz (trzeba rozpakować dwa razy), a tu chyba wszystkie wersje MiFlash https://www.xiaomiflash.com/

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, FromWP napisał:

Poco F2 Pro i K30 pro 5G to nazwa kodowa Imi. Nic dziwnego że masz problemy jak próbujesz wgrać rom od Picasso. Dla Imi są dostępne romy fastboot, zarówno global jak i indonezja. Romy Xiaomieu recovery też powinieneś znaleźć i to będzie chyba najlepszy wybór, bo bl nie możesz i tak zablokować. Tu masz rom fastboot global https://bigota.d.miui.com/V12.0.4.0.QJKMIXM/lmi_global_images_V12.0.4.0.QJKMIXM_20200923.0000.00_10.0_global_18b68d3e34.tgz (trzeba rozpakować dwa razy), a tu chyba wszystkie wersje MiFlash https://www.xiaomiflash.com/

Udało sie wgrać pomimo problemów z MIFlash w postaci zagubionego pliku txt przez co nie mogłem zainstalować sterowników - pomogło pobranie z innej strony. Telefon działa pomimo wyrzucenia przez MIFlash błędu, ss poniżej. Czy jest on istotny? Po pierwszym użyciu nie odczułem problemów z działaniem telefonu. 

image.thumb.png.4b01f40cdc2b94d32e070ba935f47221.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Davix napisał:

Telefon działa pomimo wyrzucenia przez MIFlash błędu, ss poniżej. Czy jest on istotny?

Raczej nie jest istotny, jak wszystko działa a wgrywanie trwało tak długo to jest ok. I w końcu wiesz jaki masz telefon. Teraz możesz pomyśleć o wgraniu twrp i  romu xiaomieu. O ile chcesz używać aplikacji bankowych i płatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, FromWP napisał:

Teraz możesz pomyśleć o wgraniu twrp i  romu xiaomieu. O ile chcesz używać aplikacji bankowych i płatności.

Czyli to nie była ostateczna wersja? Nie będę mógł na niej korzystać aplikacji bankowych i innych aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Davix napisał:

Nie będę mógł na niej korzystać aplikacji bankowych i innych aplikacji?

To była wersja potrzebna do postawienia telefonu na nogi i naprawienie wszystkich ewentualnych błędów. Flashowanie pełnego oficjalnego  romu w fastboot robi to lepiej, bardziej dogłębnie niż wgrywanie przez recovery. Niestety z odblokowanym bl aplikacje bankowe i inne które to sprawdzają mogą nie działać. Romy xiaomieu mają w sobie mechanizmy ukrywające ten odblokowany bl i na nich to z reguły działa bez dodatkowych zabiegów, czyli wgrywania magiska i jego modułów ukrywających roota i odblokowanie bootloadera. To tak w skrócie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, FromWP napisał:

 

Aplikacje bankowe z tego co dzisiaj zdążyłem sprawdzić działają prawidłowo. Szczerze mówiąc na chwile obecna nie widzę żadnych problemów z użytkowaniem nowego systemu. Gdybym jednak wgrywał nowy ROM to już cały czas na wersji global? Nie rozumiem jeszcze czy wersja global od innych rożni się tylko dostępnym językiem czy jeszcze czymś? Czy ponizszy ROM teraz bedzie juz okej do wgrania i normalnie przez MIFlash?

image.thumb.png.a0f19f06a758c7ec7b2bf0f12d2da35e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Davix napisał:

Czy ponizszy ROM teraz bedzie juz okej do wgrania i normalnie przez MIFlash?

Nie będzie teraz, ani nigdy ok. Ten ok dla MiFlasha już wgrałeś. Jak już wcześniej pisałem to są romy recovery. A jak Ci działa wszystko czego potrzebujesz to nie kombinuj i zostań na tym globalu. Jedynie płatności zbliżeniowe GPay nie będa działać i jakieś aplikacje typu Mcdonalds. Będziesz miał automatyczne aktualizacje przez OTA. Takie romy jak podałeś (xiaomieu) były by lepsze jak nie możesz zablokować bootloadera. Poradniki jak wgrać taki rom masz na tym forum. To forum powstało właśnie głównie dla romów xiaomieu, ale teraz porusza się tu  różne tematy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Aplikacje bankowe z tego co dzisiaj zdążyłem sprawdzić działają prawidłowo. Szczerze mówiąc na chwile obecna nie widzę żadnych problemów z użytkowaniem nowego systemu. Gdybym jednak wgrywał nowy ROM to już cały czas na wersji global?


To już nic nie kombinuj że zmienianiem romów, drobny błąd, zablokujesz fona i będziesz miał cegiełkę.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...