Skocz do zawartości

Smugi na ekranie oraz niejednolity kolor w teście przy małej jasności


Mieczmik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

podczas testu ekranu przy minimalnej jakości (głównie przy szarych/szarawych kolorach) widzę smugi na ekranie, kolor nie jest jednolity - jest jakby poprzebijany białymi niciami pikseli.

Załączam zdjęcia (niestety słabej jakości), na których widać dwie pionowe białe zabarwienia biegnące od dołu do góry w centralnej części ekranu - szczególnie widać to na szarym ekranie (tryb nocny podkręcił kolory i wygląda tu na zielony). Problem znika przy większej jasności - już przy ok. 15%. Czy to normalna przypadłość OLEDów? Czy można rozwiązać ten problem, czy jest to problem hardwerowy? Czy wada jest podstawą reklamacji produktu?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

2.thumb.jpg.3a8cba2e49b5e03f2ab39e32a7ca42b2.jpg1.thumb.jpg.cf3a16a5c5f911a57c2bbc835d8bd8b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest przypadłość oledów, tylko przypadłość ekranów Xiaomi.
Jak na gwarancji to można reklamować, tylko pytanie czy gorszy się nie trafi, u kogoś z forum bodajże za trzecim razem dopiero dobry wyświetlacz się trafił.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest przypadłość oledów, tylko przypadłość ekranów Xiaomi.
Jak na gwarancji to można reklamować, tylko pytanie czy gorszy się nie trafi, u kogoś z forum bodajże za trzecim razem dopiero dobry wyświetlacz się trafił.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


To nie są ekrany Xiaomi, a ekrany Samsunga. Wrzuć na luz :)

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Update:

Po 3 tygodniach telefon wrócił z serwisu nienaprawiony. Serwis CCS nie odniósł się do opisywane przeze mnie wady, natomiast stwierdził, że telefon jest porysowany i nosi ślady użytkowania (ledwo co go zdążyłem go wyciągnąć z pudełka). Pracownicy sklepu, w którym kupowałem telefon byli również zaskoczeni. Oddałem telefon z tytułu rękojmi, dołączyłem również dokumentację fotograficzną.

O dalszym rozwoju sprawy poinformuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Telefon wrócił z serwisu. Wymienili "(moduł) wyświetlacza". Dodali uwagę: "Testy po naprawie wskazują, że urządzenie działa prawidłowo spełniając wszystkie normy producenta".

Z mojej perspektywy jest lepiej, ale nie jest idealnie, nadal mogę dostrzec to co opisywałem wcześniej (przy znikomym świetle, np. w nocy, przy niskiej jasności ekranu). Efekt pogłębia się z włączoną funkcji DC diming. Nie jest to może już tak rażące jak wcześniej, ale jest.

Czy macie w swoich MI 10 dobre ekrany? Czy może któryś z posiadaczy MI 10 mieszka w Warszawie i mógłby użyczyć telefonu do zrobienia zdjęć porównawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy niskiej jasności na szarym/ciemnym tle górna połowa świeci jaśniej od dolnej. Jest takie płynne przejście od jasnej góry do czarnego dołu. Efekt bardziej widoczny przy włączonym DC dimingu. 

Ale nie jest to problem taki jak w pierwszym poście i nie ma koloru zielonego tylko szary. 

Mi 10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, po ponad dwóch miesiącach batalii zostałem pozbawiony fabrycznej folii ochronnej z ekranu oraz z wiadomością od serwisu:

Zgłaszana nieprawidłowość nie stanowi usterki urządzenia. Amoled to wyświetlacz wykorzystujący samo podświetlenie każdego piksela i ma charakterystykę, która pozwala zobaczyć bardzo ciemne obszary, których lcd nie może wyrazić. Niektóre obszary wyświetlacza amoled mogą wskazywać różnice w jasności. Jest to typowa cecha dla wyświetlacza amoled.

Podsumowując, telefon zakupiłem w sklepie RTV Euro AGD, pod koniec listopada. Dzień po zakupie nieskutecznie próbowałem oddać go do sklepu, po ponad dwóch miesiącach, trzech wizytach w serwisie posiadam nadal niesprawny telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Sorry za odkop, ale ciekawi mnie jak potoczyła się sytuacja z telefonem? U siebie widziałem te przebarwienia, ale za bardzo się nie interesowałem, jednak zastanawiam się czy by coś nie zrobić. Argumentacja tej wady tym, że jest to standard w amoledach jest bezsensowna, ponieważ na materiałach reklamowych ekran ten jest przedstawiany jako posiadający bardzo dokładne oddanie kolorów , a wydaje mi się że nie wyświetlasz szaro-zielonej tapety ;)
@Mieczmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...