Skocz do zawartości

MI4 LTE - pisk przy odtwarzaniu filmu nagranego telefonem


Sylus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem jak w temacie.

Nagrywam film,odtwarzam i mam pisk który nakłada się na głos. Pisk jest o stałym poziomie głośności o natężenia.

Pisk ten nie występuje gdy nagrywam głos dyktafonem.

Nie jest to uzależnione od wersji MIUI.

Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pomysłu co jest nie tak!

 

Kilka, ale zapominasz, o której godzinie pytasz - bardzo emocjonująca to chwila. :-P

 

Czego możesz spróbować?

  • alternatywnej aplikacji do nagrywania
  • alternatywnej aplikacji do odtwarzania
  • aktualizacji MIui (z tym ostrożnie, różne wersje potrafią mieć specyficzne problemy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zainstalowałem inne aplikacje kamery pisk przy odtwarzaniu filmu nie ustapil. Dyktafon nie nagrywa pisku. Czy są jakieś ustawienia kodeków?

O, ciekawostka. A czy gdy nagrywasz filmik Xiaominką, to ci podczas odtwarzania na komputerze też piszczy?

 

Z kodekami można popracować, np MX Player ma fajne opcje włączania sprzętowego odtwarzania, czasami cuda to daje. Jednakże nie powinno to mieć znaczenia. Na ustawieniach domyślnych wszystko powinno bangla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kompie jeszcze nie odtwarzalem.

Zerknij. Brak pisku pozwoli przypuszczać, że dzieje się coś z odtwarzaniem multimediów/dekodowaniem/głośniczkiem. Pisk? Coś z nagrywaniem na telefonku.

Ale tak już pobocznie - nic ci piszczeć nie powinno, żadnych ustawień nie powinieneś ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam wersję WCDMA kupioną w ibuygou.com i w moim egzemplarzu również występuje ten problem. Znaczny pisk na lewym kanale (jak sprawdzicie w jakimś programie żeby słuchać tylko z prawego kanału to będzie wszystko ok, ale nie ma wtedy stereo). Wysłałem telefon do sklepu i wymienili mi płytę PCB (podobno, bo po otrzymaniu urządzenia z powrotem nic nie uległo poprawie, a zarzekali się, że porównali dźwięk z innym modelem u nich i wg nich wszystko jest ok). Nie polecam wysyłania do ibuygou telefonu na gwarancję, gdyż prawdopodobnie telefon w ogóle nie był w serwisie Xiaomi (naprawa dosłownie w 3 dni), a oni sami nie wiedzą co robią.

Tutaj zmontowane kilka przykładów błędnego odtwarzania dźwięku i poprawnego (również z modelu Mi4 WCDMA, który posiada kolega).
https://dl.dropboxusercontent.com/u/38114702/comparison_of_sound_in_Mi4_for_ibuygoucom.mp4

Edytowane przez bartcor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mam ten sam problem. Wysłałem telefon na gwarancję i wymieniono mi płytę główną (o czym świadczył dokument z serwisu Xiaomi). Numer IMEI tez został zmieniony, więc telefon faktycznie otrzymał nową płytę główną. Ostatecznie po wizycie w serwisie pisk trochę zmalał, jednakże nie ustąpił. Sprzedawca twierdzi, że porównywał mój telefon z innymi egzemplarzami i Mi4 niby tak ma... Problem występuje podczas nagrywania kamerą oraz dyktafonem, nie występuje podczas rozmów w trybie głośnomówiącym.

Edytowane przez Arturqqq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam...mam ten sam problem..pisk podczas odtwarzania filmu nagranego moim Mi4 Lte a także nagrania z dyktafonu(tu stopień piskliwosci wyjątkowo akceptowalny ;:) ) Sprawdzone na prawie wszystkich apkach ze sklepu Google.. Tylko jedna ze ściągniętych przeze mnie nagrywa bez pisku... Kamera Hd ostateczny.. Więc jest to raczej wina oprogramowania ...I jako zastępstwo fabrycznej można od biedy używać tej..

https://play.google.com/store/apps/details?id=photo.camera.hdcamera

Edytowane przez Davido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do andka 6 pisk zniknął na zawsze...chwała dla tych którzy się do tego przyczynili :) a miałem go dzisiaj wystawiać na allegro...mam też RN2 od technos(kupiłem go ze względu na WKU.... piskliwosc) ..i teraz już sam nie wiem, który zostawić. :-? .. Jeden ma plusy i drugi je ma...zresztą to nie temat tego wątku.. Więc znikam...;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zaktualizowałem w końcu Mi4 żony do andka 6.0 ( 6.9.15) ze względu właśnie na pisk przy nagrywaniu video. I d*pa pisk nadal jest. Zauważyłem także ,że jest on przy nagrywaniu w dyktafonie. Rozmowy telefoniczne - perfekt. Ktoś może uporał się z tym piskiem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, daniel.wu napisał:

Nie no, chyba taka przypadłość Mi4, mnie tam nie przeszkadzało bo mało filmików nagrywalem.

Napisane z Xiaomi Mi5

No to raczej nie wszystkich bo u mnie nie ma "pisków".

 

1 godzinę temu, MD13 napisał:

Zaktualizowałem w końcu Mi4 żony do andka 6.0 ( 6.9.15) ze względu właśnie na pisk przy nagrywaniu video. I d*pa pisk nadal jest. Zauważyłem także ,że jest on przy nagrywaniu w dyktafonie. Rozmowy telefoniczne - perfekt. Ktoś może uporał się z tym piskiem ???

Ktoś tam wyżej pisał, że po aktualce do 6.0 ustąpiło. Teraz pytanie, czy Ty robiłeś update normalnie, czy od zera MiFlashem? Bo jeśli to problem softwarowy jak wyżej sugerowano, to może po zwykłym updacie to zostać. Może spróbuj w TWRP zrobić kopię wszystkiego i wyczyścić telefon do zera i sprawdzić czy dalej występuje. Jeśli tak, to przywrócisz sobie kopię i dalej będziesz kombinował, jeśli problem ustąpi to trzeba będzie wszystko od nowa ustawiać.

Edytowane przez RegimeOfTerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to może coś z redukcją szumów jest. Robiłem przejście normalnie bez miflasha. Najpierw 5.12.17 potem 6.3.3 i najnowszy updade. Spróbuję zrobić jak piszesz za jakiś czas. Na razie co zauważyłem bateria git w stosunku do 5.12.4. co mnie dziwi.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Po prawie dwóch latach pisku nie ma :D

Zauważyłem ze od wgrania romu MIUI 6.9.1    piski zniknęły, być może zniknęły wcześniej ale nie sprawdzałem tego bo nie nagrywałem filmów dla dźwięku :)

Xiaomi to super firma sprzęt ma ponad 2 lata a nadal mamy aktualizacje do naszych już wysłużonych smartfonów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sylus napisał:

Witam :)

Po prawie dwóch latach pisku nie ma :D

Zauważyłem ze od wgrania romu MIUI 6.9.1    piski zniknęły, być może zniknęły wcześniej ale nie sprawdzałem tego bo nie nagrywałem filmów dla dźwięku :)

Xiaomi to super firma sprzęt ma ponad 2 lata a nadal mamy aktualizacje do naszych już wysłużonych smartfonów :)

Że , jest super to potwierdzam . Ja i żona też jesteśmy zadowoleni :) Może po którejś aktu mi też zniknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...