Skocz do zawartości

Xiaomi mi 9 po aktualizacji nie łączy sie z zestawem głośnomówiącym w aucie przez bluetooth


mirekkor1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Po zaktualizowaniu do MIUI 12.0.3 telefon przestał się łączyć po bluetooth z zestawem głośnomówiący w moim aucie.

Można sparować oba urządzenia, ale polaczenie jest zrywanie i automatycznie ponawiane i znów zrywane.

Wcześniej były problemy z nawiązaniem komunikacji po audio, a teraz po aktualizacji nie działa już i audio i telefon.

Moduł Bluetooth jest w porządku ponieważ działa z innymi telefonami, ale innymi niż Xiaomi. (Samsung, Huawei)
Podobny problem miałem z Mi Note 10, ale tam tylko nie nie działało audio.

Edytowane przez mirekkor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerobiłem to samo z Mi 9T Pro, nic nie pomaga, sprawdziłem wszystkie sposoby włącznie z hard reset. U mnie bluetooth zepsuła ostatnia aktualizacja zabezpieczeń telefonu. Pozostaje chyba tylko wymiana telefonu na coś innego producenta, mam MI9t i Pro i żaden nie działa, a telefon innego producenta działa bez problemu z autem

Edytowane przez Adams12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2020 o 13:38, Adams12 napisał:

przerobiłem to samo z Mi 9T Pro, nic nie pomaga, sprawdziłem wszystkie sposoby włącznie z hard reset. U mnie bluetooth zepsuła ostatnia aktualizacja zabezpieczeń telefonu. Pozostaje chyba tylko wymiana telefonu na coś innego producenta, mam MI9t i Pro i żaden nie działa, a telefon innego producenta działa bez problemu z autem

U mnie reset też nic nie dał, dopiero kiedy wgrałem stare MIUI 11 łączność po telefonie wróciła, ale z multimediami audio nadal jest problem.
Za każdym razem po sparowaniu, trzeba na telefonie ręcznie wyłączyć i włączyć "audio".

Audio działa do wyłączenia radia, po włączeniu znów trzeba powtórzyć operację parowania. 

Dobre i to, bo na MIUI12 nic nie działało. Podobno dopiero powrót do MIUI10 likwiduje ten problem.

Ale, czy o to chodzi?

Dnia 2.12.2020 o 14:09, stereo0 napisał:

U mnie działa

Z tego co wyczytałem na forach, problem dotyczy części odbiorników samochodowych. 
Moje auto jest dwuletnie, ma zamontowany moduł Bluetooth 2.0 i współdziała ze starszą wersją MIUI, chociaż też kuleje.

Za to z najnowszą wersją w ogóle się nie dogaduje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina odbiorników tylko samego androida że ma zwalone sterowniki i wybiórczo potrafi sie łączyć ze sprzętami,. Problem jest znany google, i doradzają żeby zgłaszać to... producentowi telefonu żeby łatki robił.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Netoper napisał:

To nie wina odbiorników tylko samego androida że ma zwalone sterowniki i wybiórczo potrafi sie łączyć ze sprzętami,. Problem jest znany google, i doradzają żeby zgłaszać to... producentowi telefonu żeby łatki robił.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Więc chyba chłopaki zrobili jakąś łatkę.
Dziś zainstalowałem najnowszą wersjię beta, czyli rozwojową MIUI 20.12.2 ze strony miuipolska i na MI9 problem zniknął.

Ciekawe, kiedy łatka pojawi się w wersji stabilnej, bo tam nadal jest problem i w Globalu i Europ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witajcie! Moze ktos pomoze?

Mam dokladnie taki sam problem jak opisano w pierwszym watku. Xiaomi Redmi 9C, MIUI Global 12.0.8.0, Android 10, Bluetooth wersja 10.

Samochod to Mazda 3 BL z 2012 r. Telefon bez problemow paruje sie z zestawem glosnomowiacym samochodu, ale przy probie polaczenia czy odebrania polaczen zaczyna zrywac BT, nawiazywac, zrywac itd, co kilka sekund. Korzystanie z zestawu glosnomowiacego niemozliwe. CZASAMI, np. przy resecie bluetooth wszystko dziala cacy, ale po jakims czasie, po wylaczeniu silnika lub nie, znowu to samo. Nie potrafie znalezc przyczyny ani reguly, kiedy dziala, a kiedy nie.

Probowalam z 3 innymi telefonami - 2 od kumpli (nie xiaomi) dzialaly bezproblemow. Telefon mamy - tez xiaomi redmi, ale starszy troszke z Androidem 9, wersja MIUI nie bylam w stanie sprawdzic - laczy sie bez problemu i nie zrywa! Wszystkie te telefony mialy starszego androida. Czyzby problem byl w zbyt nowym MIUI, a moze  Androdzie, a  moze wersji bluetooth? Niestety jak dla mnie, zielonej w tym temacie, instrukcja instalacji MIUI 20 jest zbyt zawila i nie potrafie jej przeprowadzic.

Wlasciwie to chetniej bym chyba zdegradowala ten MIUI, ale tego tez nie potrafie... jesli to w nim tkwi przyczyna.

Ktos ma jeszcze jakies uwgai do podzielenia sie?

Pozdrawiam,

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...