Jump to content

Cisza podczas odbierania połączeń - losowe występowanie


2artur2

Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem z POCO F2 Pro. Nowy telefon. Wszystko śmiga bardzo dobrze, jednak zauważyłem, że czasami podczas odbierania połączeń występuje kompletna cisza. Po kilku sekundach muszę oddzwaniać. Sytuacja wydaje się losowa, tzn. czasami jest ok, a czasami cisza.

W trakcie tej "ciszy" zarówno ja jak i rozmówca nic nie słyszą - wiem, bo moi rozmówcy mi to przekazywali.

Co do telefonu - wersja MIUI Global 12.0.4 Stabilna. Po zakupie było MIUI 11, ale praktycznie od razu się zaktualizował do nowszej wersji, więc nie wiem, czy problem występował wcześniej.

Co mogę jeszcze zrobić ? Na razie próbowałem przełączać domyślne sieci z 5G do 4G i z powrotem, ale było tak samo. Mieszkam w Poznaniu, wiec 5G (Plusa) jest.

Link to comment
Share on other sites

Podobną sytuację miałem w sieci Play ma romie Global EEA, przesiadłem się na rom Indonezyjski i od tego czasu problem ustąpił. Widocznie to wina modemu. Indonezyjski rom nie wspiera modemu eu więc VoLTE czy WiFi Calling działa lecz nie ma identyfikacji numeru. Za to nie problemu z ciszą po odebraniu połączenia.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Po tygodniu użytkowania z MIUI 12 wydaje się, że problem ustąpił. Wszystkie połączenia przychodzące były od razu słyszalne.

Jedyny błąd po aktualizacji to fakt, że po kliknięciu na powiadomienie "Pomyślnie zaktualizowano MIUI, dotknij, aby wyświetlić informacje o aktualizacji" na ćwierć sekundy pojawia się zbiorcza informacja co jest nowego, a potem znika i wyświetla się błąd "Aktualizacje wciąż przestaje działać" [pisownia oryginalna] i zgłoś albo anuluj.

W sumie to drobiazg, ale pojawia się co jakiś czas. Może po kolejnej aktualizacji zniknie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...