Jump to content

MIUI 20.11.25


Kacper Skrzypek

Recommended Posts

201125.png

 • Nowy wygląd menu zasilania na Androidzie 10
 • Nowy wygląd statystyk zużycia baterii
 • Nowy wygląd karty Więcej w Aparacie dla Androida 10
 • Grudniowe poprawki bezpieczeństwa (Redmi Note 7)
 • Poprawki błędów, m.in. problemu z automatycznie włączającym się trybem Cichym po restarcie telefonu
 • W tym tygodniu nie będzie aktualizacji na telefonach z Androidem 11 ze względu na konieczność napisania poprawek xiaomi.eu od nowa (duże zmiany w interfejsie systemu, m.in. w powiadomieniach)
 • Pełna lista PL, pełna lista EN

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

 • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
 • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
  fastboot flash recovery twrp.img
  fastboot boot twrp.img
 • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
 • W TWRP wybierz wipe > format data
 • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
 • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 21 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Dla Androida 11 instrukcja postępowania znajduje się w tym miejscu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska wg. tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj (aby go wyświetlić, najlepiej kliknij w niego za pomocą systemowej przeglądarki i potem wybierz aplikację Motywy). Czcionka San Francisco.

Link to comment
Share on other sites

Hej na redmi note 7 po pobraniu aktualizacji, sprawdzeniu md5 system sie zrestartowal i przeszeld do recovery - orange fox recovery i ruszylo wgrywanie. powoli zaczynalem watpic bo sam proces przechodzil kilkakrotnie, jakby sie zapetlal chyba z 5x. Swoją drogą po wyjściu z trybu i odpalaniu MIUI przydalby sie tez pasek postepu, bo w moim przypadku zajmuje to jakies 5 min i ktoś moze pomyśleć, że poszło coś nie tak i zawisło na logo. Ostatecznie aktualizacja się wgrała, jedak na przyszłość co robić jakby sytuacja się powtórzyła i co gorsza update nie przeszedł?

 

Link to comment
Share on other sites

Pasek postępu był na starych wersjach MIUI, Xiaomi go usunęło. Musi być niestety tak jak jest.

Telefon nie mógł przechodzić tego kilkakrotnie, być może kilka razy szedł pasek postępu, bo tak może być, ale nie oznacza to, że się aktualizacja wgrywa 5 razy, tylko że każda partycja się wgrywa osobno.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Orjon napisał:

Pasek postępu był na starych wersjach MIUI, Xiaomi go usunęło. Musi być niestety tak jak jest.

Telefon nie mógł przechodzić tego kilkakrotnie, być może kilka razy szedł pasek postępu, bo tak może być, ale nie oznacza to, że się aktualizacja wgrywa 5 razy, tylko że każda partycja się wgrywa osobno.

Dzieki za wyjasnienie, być może porównywałem do ostatniego razu sprzed tygodnia, gdzie nie używałem jeszcze sklonowanych aplikacji, po użyciu ich proces wgrywania nowej wersji stanowczo się wydłużył.

Link to comment
Share on other sites

Jest bardzo poważny błąd mianowicie po zrobieniu wipe nie da się przejść kreatora, wywala aktualizacja proszę czekać następnie, że nie może się połączyć. Wgrałem wersję z 18 listopada i wszystko śmiga 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
 • Create New...