Skocz do zawartości

Szkła/folie ochronne dla MiNote


Pirzu

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem 3mk, hd+. Folia nie pokrywa całego ekranu, podejrzewam że wymiary takie same jak szklo. Nie pokrywa nawet wyświetlacza w całości, czarna rameczka w bialym modelu odstaje po ok. 0.6mm. Estetycznie zadowolony nie jestem, ale folia jest dobrej jakości, delikatnie słabszy poślizg palca, obraz klarowny, no ALE. Szukam więc dalej czegos, co pokryje prawie cały wyświetlacz :mad:

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

To możesz nie znaleźć. Wyświetlacz ma 2,5d, więc cokolwiek co faktycznie ma go zabezpieczyć (czyli będzie sztywniejsze), nie da się przykleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż trudno w to uwierzyć że w dobie elastycznych wyświetlaczy nikt nie potrafi stworzyć folii, która będzie pasować do zakrzywionej powierzchni. Czyżby interes był aż tak nieopłacalny?

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż trudno w to uwierzyć że w dobie elastycznych wyświetlaczy nikt nie potrafi stworzyć folii, która będzie pasować do zakrzywionej powierzchni. Czyżby interes był aż tak nieopłacalny?

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu

Na to wygląda. Może na iPhona 6 poszukaj, to się dowiesz czy ktoś jest w stanie coś takiego robić. Z tego co mi wiadomo to albo normalna folia albo faktycznie zabezpieczenie o wyższej skali twardości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy FlexibleGlass od 3mk pokrywa cały wyświetlacz? I jakie wrażenie z uzytkowania. To jest folią czy szkło?

To jest gruba folia, na pewno więcej ma to cech folii niż szkła. Nie pokrywa całego wyświetlacza, a pokrywa oleofobowa może i tam jest, ale sam ślizg zdecydowanie lepszy na nilkinie tempered glass (ten ostatni zajmuje jednak mniej powierzchni wyświetlacza, więc coś za coś.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość zydowsky

Mamy coś nowego? Ktoś może lepiej się orientuję niż ja. Pytałem 3mk czy mają w planach produkcję czegoś, co pokryje cały ekran, ale nie planują. Byłbym w stanie wydać nawet 150zl, gdyby zaoferowali coś co pokrywa ekran w całości i daje ochronę na poziomie ich flexibleglass...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy jest konieczność stosowania w tym telefonie ochrony na wyświetlacz?
co do tyłu, znalazłem etui IMAK Crystal CASE (przezroczysty), najbardziej mi odpowiada (żonka ma to na mi4 i idealnie pasuje i fajnie sztywno się trzyma ramy).

Nigdzie nie mogę znaleźć ani folli ani szkła, które by idealnie pasowało do tego modelu(nie wiem, było lekko zakrzywione).

Czy ten mdoel telefonu ma tendencje do zarysowań, bo może jednak niekonieczne jest stosowanie dodatkowych folli w tym modelu ?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło wyświetlacza jest dość twarde, ale ze dwa-trzy razy wysunął mi się z kieszeni i wpadł pod fotel kierowcy w samochodzie. Pojawiło się zarysowanie :( musiał wyświetlaczem przejechać po szynie siedziska. Telefon nosiłem bez niczego co by go chroniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/19/2016o08:03, adikpl napisał:

Witam.

Niedługo przybędzie do mnie Mi Note i zastanawiam się czy wybrać 3mk Flexible Glass czy 3mk HD+?

Ja wziąłem to pierwsze i Ci powiem. Jest bardzo delikatne. Prawie niewidoczne, pomimo, ze jest trochę węższe.

Bardzo fajne szkło. Jak masz gumowe etui, to nie ma szans na jego podważenie podczas użytkowania, bo jest dość duży odstęp od krawędzi.

Jak dla mnie wydaje się bardzo dobry produkt. Zakładałem 3 razy bo nie mogłem dobrze ustawić (jest idealnie docięte do tych zagiętych krawędzi, trudno celnąć)i zero bąbelków. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A może ktoś już używał taka nowość od 3mk: Xiaomi Mi Note 3mk ARC 3D

https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi-Note-3mk-ARC-3D/14989

Zobacz w dziale Mi4 Akcesoria, tam naskrobalem mini recenzje folii ARC 3D, którą mam na swoim Mi4. Ogólnie rzecz biorąc - polecam

Napisane z Xiaomi Mi4 3GB RAM 16GB LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja nie polecam i to bardzo mocno, ale mowa o Mi Note. Folia na tył - nawet okej, ale powinna być 360 czyli pokrywa cały telefon. A boków nie pokrywa, bo jest ten nieszczęsny frez i z folii 3D robi się folia tylko na tył. A przód... Miałem Flexxible glass w 1520 gdzie też jest lekko zaoblony i było ok. Ale tutaj jest dramat. Naklejałem dwie folie o każda mi zeszła. Pierwsza zeszła tego samego dnia, druga zeszła po 3 dniach. Folia jest zrobiona praktycznie z dokładnością do 0,1mm, więc jak ktoś delikatnie przesunie to jest problem. Dwa, że frez powoduje że nawet idealne przyklejona folia może schodzić. Biorąc pod uwage koszta, zdecydowanie nie polecam. Zakupie szkło po prostu, trudno, nie będzie pokrywać całości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zydowsky

@up jak naklejalem swoją, to nie mogłem rozdzielić warstwy różowej od właściwej folii, przez co podważałem paznokciem w innym miejscu i oczywiście naleciało mi sporo paprochów. Ciężko to idealnie nałożyć. Napisałem na Facebooku do nich o sytuacji i wysłali mi drugi cały zestaw, bo narzekałem że tył nie ma 2-etapowego przyklejania, różowa warstwa nie odchodziła, i chyba zrobili mi naklejki specjalnie dla mnie. Nakleiłem drugi raz, i powiem że trzyma się świetnie. Co prawda ochrona jest tylko przed zarysowaniem, ale w końcu jakieś estetyczne rozwiązanie. Podejrzewam że jak uda mi się te folie odkleić przez przypadek To wrócę jednak do gumy i hd+.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to u mnie było tak samo, tylko z przodem i to dwa razy ;) dostałem jedną, tył nakleiłem OK, przód zszedł. na drugiej folii zapasowej na tył nie było warstwy transportowej i wysłali mi drugi komplet. nakleiłem przód i było to samo, w dodatku odkleiła mi się z połowy wyświetlaczu na treningu. dlatego dałem sobie spokój. ale tył się trzyma póki co, szkoda tylko że jednak nie jest to wersja 3D, a wlaściwie 2D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak wygląda na dziś sytuacja ze szkłami i foliami dla MiNote?

Bo z tego co czytałem na początku tego wątku, to nie było różowo.

Jeśli nie ma dobrego (i łatwego do montażu) rozwiązania na ekran, to chyba zrezygnuję z bambusa i kupię "silikon" na tył, który zapewne będzie obejmował brzegi z przodu na tyle, że telefon położony ekranem w dół nie będzie dotykał ekranem stołu. Dobrze myslę?

Bo na bambusa silikonu chyba się nie założy? Zresztą to by było trochę bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Witam,

Jak wygląda na dziś sytuacja ze szkłami i foliami dla MiNote?

Bo z tego co czytałem na początku tego wątku, to nie było różowo.

Jeśli nie ma dobrego (i łatwego do montażu) rozwiązania na ekran, to chyba zrezygnuję z bambusa i kupię "silikon" na tył, który zapewne będzie obejmował brzegi z przodu na tyle, że telefon położony ekranem w dół nie będzie dotykał ekranem stołu. Dobrze myslę?

Bo na bambusa silikonu chyba się nie założy? Zresztą to by było trochę bez sensu.

Deja vu...? ;)

Używam silikonu Nillkina. W zupełności wystarczy i nie pogrubia telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, latet napisał:

A myślisz, że dałoby się go założyć na telefon z bambusowymi pleckami?

Czy to są plecy ze szkła czy z bambusa to nie ma znaczenia - na oba się da tak samo, pytanie tylko, po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TKN napisał:

Czy to są plecy ze szkła czy z bambusa to nie ma znaczenia - na oba się da tak samo, pytanie tylko, po co?

Głównie, by chronić ekran (niezabezpieczony żadną folią ani szkłem). Druga funkcja to ochrona przez przypadkowym wciśnięciem przycisków (o ile silikon ma "dziury" na przyciski. To są dla mnie 2 najważniejsze funkcje silikonu. No, jeszcze pewna ochrona szkiełka obiektywu tylnego aparatu.

Nie wiem jednak, jak się dokładnie układa silicon na zakrzywionym MiNote, czy zapobiega kontaktowi ekranu z podłożem, tak jak to ma miejsce w bardziej klasycznych (kanciastych) telefonach.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, latet napisał:

Głównie, by chronić ekran (niezabezpieczony żadną folią ani szkłem). Druga funkcja to ochrona przez przypadkowym wciśnięciem przycisków (o ile silikon ma "dziury" na przyciski. To są dla mnie 2 najważniejsze funkcje silikonu. No, jeszcze pewna ochrona szkiełka obiektywu tylnego aparatu.

Nie wiem jednak, jak się dokładnie układa silicon na zakrzywionym MiNote, czy zapobiega kontaktowi ekranu z podłożem, tak jak to ma miejsce w bardziej klasycznych (kanciastych) telefonach.

A to tak. Myślałem, że chodzi koledze tylko o ochronę pleców, więc przy bambusie nie bardzo miałoby to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, TKN napisał:

A to tak. Myślałem, że chodzi koledze tylko o ochronę pleców, więc przy bambusie nie bardzo miałoby to sens.

Co do ochrony pleców bambusowych, to napisz lepiej jak je uchronić przed kornikami :-)

3 godziny temu, mrosi napisał:

Deja vu...? ;)

Używam silikonu Nillkina. W zupełności wystarczy i nie pogrubia telefonu.

Niepokoi mnie to "nie pogrubia". Wolałbym, aby pogrubiał. Tzn. na tyle, by ekran nie stykał się z podłożem, gdy tel. leży ekranem do dołu. Czy tak jest w tym przypadku?

I czy ma w miejscu przycisków dziury czy "wypustki"? Tylko ta pierwsza opcja by mnie interesowała....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, latet napisał:

Co do ochrony pleców bambusowych, to napisz lepiej jak je uchronić przed kornikami :-)

Niepokoi mnie to "nie pogrubia". Wolałbym, aby pogrubiał. Tzn. na tyle, by ekran nie stykał się z podłożem, gdy tel. leży ekranem do dołu. Czy tak jest w tym przypadku?

I czy ma w miejscu przycisków dziury czy "wypustki"? Tylko ta pierwsza opcja by mnie interesowała....

Silikon ma głównie chronić boki urządzenia. W przypadku oryginalnej wersji Mi Note, gdzie tylny panel jest tak śliski, że telefon jeździ przy każdym dzwonku i po każdej powierzchni niczym Brodka po Torwarze. ;)

Bambusowe plecki złagodzą tę śliskość, ale to dalej tylko plecki. Przy okazji. Wiem, że można wymieniać panel tylny w Mi4, ale nie jestem pewien, czy można również w Mi Note. Sprawdź to lepiej.

Silikonowe etui jest cieniutkie. Ten Nillkin ma 0,6 mm grubości, minimalnie zachodzi na panel frontowy. Zapewniam Cię, ze to chyba jedyne tego typu etui, niepogrubiające Mi Note.* Ma dodatkowe wycięcia i zatyczki na gniazdo USB i port jack, więc nie napcha się tam paprochów. Jest też oczywiście otwór na głośnik. Przyciski są pod silikonem i nie ma wielkiej różnicy, a tym bardziej dyskomfortu w czasie ich naciskania. Żeby nie było. Telefon jest naprawdę dobrze chroniony, bo na krawędziach guma jest nieco grubsza.

BTW. Na giełdzie promocja, Mi Note z obniżoną ceną, z silikonowym Nillkinem w cenie. Jak dobrze pogadasz z sprzedającym, to może dorzuci Ci jeszcze jedno etui. ;) 

 

 

* Sporo ich przetestowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, latet napisał:

Tzn. na tyle, by ekran nie stykał się z podłożem, gdy tel. leży ekranem do dołu.

Nie ma takiej możliwości - ekran jest 2,5D, więc środkiem zawsze będzie stykał się z podłożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TKN napisał:

Nie ma takiej możliwości - ekran jest 2,5D, więc środkiem zawsze będzie stykał się z podłożem.

To chyba zależy od silikonu, na ile daleko 'zachodzi' na ekran. Czyli rozumiem, że ten, który ty masz, nie zachodzi na przód w dostatecznym stopniu?

Nie wiem dokładnie co oznacza 2,5D, ale chyba nie jest tak, że ten ekran jest cały półokrągły po całosci?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, latet napisał:

To chyba zależy od silikonu, na ile daleko 'zachodzi' na ekran.

żaden nie będzie zachodził na tyle, by zabezpieczyć ekran przed stykaniem się z podłożem w Mi Note. Tzn. można by taki zrobić, ale byłby koszmarnie brzydki i gruby.

Edytowane przez TKN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TKN napisał:

żaden nie będzie zachodził na tyle, by zabezpieczyć ekran przed stykaniem się z podłożem w Mi Note. Tzn. można by taki zrobić, ale byłby koszmarnie brzydki i gruby.

No to kupa. Jedynym sposobem ochrony ekranu pozostaje flip-case (dla mnie wariant absolutnie nieakceptowalny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie na Mi Note mam założone gratisowe (najtańsze) silikonowe etui (przezroczyste) i ekran nie ma możliwości styku z podłożem,ciekawą opcją może być etui S-Line one już bardziej chroni telefon i jest większa przestrzeń między ekranem a podłożem

Teraz czekam na NILLKIN Super Frosted Shield może za około dwóch tygodni będę mieć to etui,trochę ono kosztuje,dziś jak przeglądałem oferty etui to widziałem identyczne etui za około 2$ oczywiście innej firmy,ciekawe jak z wytrzymałością tego etui za 2$   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Redmi2 napisał:

Co ty pieprz...

Masz Mi Note? Silikon Nillkina i jakiś inny który dostałem w gratisie, nie wystaje ponad zakrzywienie na tyle, by kładąc płasko ekranem w dół zabezpieczał przed kontaktem ekranu z podłożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...