Skocz do zawartości

Mi Max 2 brak różnicy po wymianie baterii na nową


michube

Rekomendowane odpowiedzi

Po 3 latach używania czas pracy mojego lekko już wysłużonego Mi Maxa 2 na jednym ładowaniu wyraźnie się skrócił. Pomiary przeprowadzone software'owo (aplikacja AccuBattery) jak i hardware'owo (miernik USB Keweisi) dawały zbliżony wynik: pojemność baterii w granicach 2600-2700 mAh, więc o połowę mniej, niż fabrycznie. Zakupiłem oryginalne, nowe (wyprodukowane w sierpniu 2020) ogniwo i je wymieniłem. Niestety ani czas pracy telefonu nie uległ jakiemukolwiek wydłużeniu, a pomiary aplikacją i miernikiem USB tylko to potwierdzają.

Czy po wymianie baterii trzeba wdrożyć jakąś procedurę resetującą stan baterii? Czy mam pecha i zakupiona bateria jest trefna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne - nowe - z 2020 roku?

Czyli 3 lata po wydaniu tego telefonu na rynek firma LG produkuje nadal baterię do tego telefonu? I do 100 kolejnych modeli jakie w tym czasie wydało Xiaomi?

Oryginalna to taka z demontażu telefonu. To co masz na allegro to nie oryginał tylko nowa bateria OEM wyprodukowana przez firmę X. Nie można tych baterii jakościowo porównywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria prosto z Aliexpress, miała same pięciogwiazdkowe opinie od poprzednich kupujących, więc się zdecydowałem na zakup. Wizualnie też niczym nie odbiegała od tej wyjętej z telefonu (nie licząc oczywiście daty produkcji).

Czyli mam rozumieć, że jakiej innej baterii bym nie kupił będzie miała połowę nominalnej pojemności, bo tych fabrycznie montowanych już zwyczajnie nie ma na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja. Ja wymieniałem w swoim Mi4c baterię trzy razy. Za pierwszym razem było podobnie jak opisałeś ale wtedy bateria mi "spuchła" i to w pewien sposób pomogło w decyzji o zakupie kolejnej. Baterię kupiłem od polskiego dostawcy na najpopularniejszym portalu sprzedaży internetowej.
Nie wiem czy gdyby nie widoczne uszkodzenie i bateria by nie spuchła, to czy bym podjął decyzję o zakupie jeszcze jednej. Ale jak kupiłem to jednak różnica była i to od razu. Musisz sobie chyba zadać pytanie, jak bardzo lubisz swój telefon. Jeśli bardzo to będziesz wiedział co danej robić... :-D

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój telefon bardzo lubię, przede wszystkim za dotychczasowy czas pracy na jednym ładowaniu i zamierzam go używać, aż się nie rozpadnie albo zwyczajnie będzie już zbyt przestarzały. Liczyłem, że z nową baterią pociągnie jeszcze 3 lata.

 

Udało mi się zareklamować kupioną baterię i uzyskać zwrot kosztów. Znalazłem na wspomnianym najpopularniejszym w kraju portalu sprzedażowym kilku sprzedawców rzekomo testujących wybiórczo baterie przed przyjęciem partii towaru od swojego dostawcy. Będę próbował doprosić się o test konkretnego wysyłanego do mnie egzemplarza i zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę jest:

https://m.pl.aliexpress.com/item/32856335444.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g0s.9042311.0.0.3EhKNZ

Żeby była jasność. Ja kupiłem tam baterie do MI4c, którego nie używam już od ok 1,5 roku..

Nie mam żadnych powiązań z tym sprzedawca czy cokolwiek innego. Baterię kupiłem tam 2 razy i zawsze byłem zadowolony. Proszę mieć na uwadze, że nie wiem czy w dalszym ciągu ten sprzedawca trzyma taki poziom swoich usług. W czasie kiedy ja u niego kupowałem swoją baterię ktoś z tego forum polecił mi tego sprzedawcę i w moim przypadku to był strzał w dziesiątkę. :-D

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...