Skocz do zawartości

MI 10 - nie wysyła SMS


Grzessq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od miesiąca posiadam mi10, początkowo miałem problemy z przerywaniem połaczeń (cisza w słuchawce) po którejś aktualizacji sprawa się rozwiązała, obecnie chyba też od którejś aktualizacji (wtedy jeszcze na global) mam problem z wysyłką SMS, smsy okresowo nie wysyłają się w ogóle, lub docierają do odbiorcy np po 6h. Kontaktowałem się z ORANGE, problem nie leży po ich stronie. Obecnie na sofcie Xiaomi.eu 20.11.12 rozwojowa problem występuje nadal, nie mam już siły do tego MI 10 :) POMOCY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona miała to samo. Pisałem o tym gdzieś. Pierwsze miała oficjalny EEA i były cyrki z baterią i smsami. Później kilka eu stable. To samo i kilka dodatkowych bugów. Ogólnie porażka z MI10 jest od początku. Nie ma nic stabilnego. Wczoraj wróciłem jej na EEA najnowsze i bateria OK, brak wakelocków, wszystko OK, ale znowu problem z SMSami się pojawił. Wyłaczyłem chat googlowy, restart telefonu i póki co działają. Softy na ten telefon póki co to kpina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy niczego takiego nie miałem. Zawsze wszystkie smsy wysyła bez problemu. Raz tylko jak wysyłałem MMSy parę pod rząd to ostatnie potrzebowały ok 15min by się wysłać, ale z smsami zero problemów. 

Może wasza sieć nakłada jakąś ochronę przez spamem i blokuje czasami wysyłanie smsów gdy sieć przeciążona? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chat googla jest po danych a nawet jak mieliśmy obaj chat załączony to świrował. Pytanie czy to wina telefonu czy apki googlowskiej. Z tym, że na xiaomi też tak robił jak były załączone wiadomości w chmurze. Tak jakby nie rozróżniał czy ma wysłać po SMSC czy po danych. Czy odbiorca ma tę funkcję czy nie. Innych nie próbowałem jej instalować. Póki co najnowszy EEA i wyłączona funkcja chat jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2020 o 15:37, Netoper napisał:

I dlatego sporo ludzi odpuściło fabryczną apkę do smsowania.

Ale wiesz, że fabryczną aplikacją do SMS jest ta od Google? Siejesz ferment i tyle default_smile.png

 

PS. Jak macie problemy z wysyłaniem wiadomości to polecam operatora zmienić ;P

 

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaki ferment Ci chodzi? To że jest googlowska to nie znaczy że jest ok, dlatego zaproponowałem zmianę apki, wtedy będzie wiadomo czy fabryczna klękła czy problem w systemie.
Ps, sprawdź w słowniku co to znaczy siać ferment

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
PS. Jak macie problemy z wysyłaniem wiadomości to polecam operatora zmienić ;P...


Operator nie ma tu nic wspólnego. Xiaomi dało ciała i to już od dłuższego czasu jest problem. Miałem ten problem na MI6, MI8 Lite i na MI10 Lite 5G

Pomogło mi rozwiązanie kolegi@underface88 z tego wątku:
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://miuipolska.pl/forum/topic/47131-grupowe-sms/&share_tid=47131&share_fid=74005&share_type=t&link_source=app

Wysłane z mojego M2002J9G przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 na 60 000 ms

I tak jak w podanym wątku, konieczne jest debugowanie, aktywne konto Xiaomi itd.

Jakby ADB po komendach pokazywał błąd to komendy musisz zapisać w formacie:

.\komenda

Wysłane z mojego MI10 Lite 5G

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2020 o 21:34, Netoper napisał:
O jaki ferment Ci chodzi? To że jest googlowska to nie znaczy że jest ok, dlatego zaproponowałem zmianę apki, wtedy będzie wiadomo czy fabryczna klękła czy problem w systemie.
Ps, sprawdź w słowniku co to znaczy siać ferment

O taki jak napisałem. Nie zgrywają greka, sugerowana była domyślna aplikacja z MIUI, a nie ta od Google :)

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 

 

21 godzin temu, worekgdy napisał:
Operator nie ma tu nic wspólnego. Xiaomi dało ciała i to już od dłuższego czasu jest problem. Miałem ten problem na MI6, MI8 Lite i na MI10 Lite 5G


Może tak, może nie. Pewne jest natomiast, że dziewczyna w Play ma problemy, a ja w Orange Flex nie.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My obaj z żoną mamy FLEXa. Ja na MI9 mam googlowską apkę z chatem załączonym i wszystko jest ok. U niej cyrki bez względu czy stable.eu z apką xiaomi czy EEA z googlem. Dopiero wyłączenie chatu googla teraz pomogło. Od czego zależy ? Nie mam pojęcia. Czarna magia. Każdy soft na czysto zawsze robiony. Zero przywracania ustawień. Po prostu magia. I nie ma się o obrażać jeden na drugiego, bo faktycznie coś jest na rzeczy. Tylko co ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...