Skocz do zawartości

Wgranie romu nie przywraca poprawnego działania galerii, która przestała działać po zabawach z ADB


frrancuz

Rekomendowane odpowiedzi

Bawiłem się ADB, nie ważne po co bo to obecnie zabawa dla zabawy. Trochę przesadziłem i usunąłem nadmiernie. Chodzi dokładnie o plik "com.xiaomi.micloud.sdk". Teraz galeria się nie uruchamia i pokazuje się error.

Myślałem, że po instalacji romu - prawie była aktualizacja, plik wróci i galeria się naprawi. Tak się nie stało. 

Moje pytanie:

Czy mogę jakoś naprawić galerie bez robienia factory reset? Przeinstalowanie galerii nic nie daje, wgrywałem rom ponownie, czyściłam dane aplikacji, etc. Działania dające nadzieję, ale jednak bez efektu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instaluje się bez problemu, ale sama galeria nie startuje. Oczywiście, istnieje ewentualność że to nie ten element systemu. Nic za specjalnie nieznanego (czego wcześniej nie kasowałem) nie ruszałem. A w sieci nalazlem informację podobnego przypadku, gdzie właśnie ten plik wywracał galerię. Obstawiałem, że u mnie to samo. Nic innego się nie sypie, działa elegancko. Tylko ta galeria coś kłopot robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, frrancuz napisał:

 w sieci nalazlem informację podobnego przypadku, gdzie właśnie ten plik wywracał galerię

Trudno powiedzieć. Dlatego bezpieczniejszym sposobem od ręcznego grzebania przez adb jest to narzędzie, bo odwracalne zmiany https://github.com/Szaki/XiaomiADBFastbootTools

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...