Skocz do zawartości

Prawdopodobny wyciek Mi5 i Mi5 Plus - specyfikacja i data


DanielDTK

Rekomendowane odpowiedzi

Źródło to chińskie Weibo. Według informacji telefon będzie miał 5.2-calowy ekran, Snapdragona 810 z 3 lub 4 GB pamięci ram, 16-megapikselowy tylni aparat i baterię o pojemności 3,000mAh. Możliwe, że zostanie wyposażony w czytnik odcisku palca. Oprócz tego pojawi się Mi5 Plus z 6-calowym ekranem, rozdzielczością 2k, 4 GB ramu, 32 GB pamięci wew. i aparatem 16-megapikselowym. Przewidywana data premiery to lipiec.

 

xiaomi-mi5-leak-01.jpg

 

Źródło: http://www.gizmochina.com/2015/04/30/xiaomi-mi5mi5-plus-specs-leaked-release-in-july/

 

PS. Trzeba mieć na uwadze, że to tylko ploty :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5 myślę że zostanie przy 5"

Mi5 plus to nie ma wgl racji bytu..Dlaczego? Odsyłam do przedmówców.

@Numb czemu czytnik odcinku palców to bzdura? Pytam z ciekawości bo i tak nie kręci mnie latający w chińskich serwerach mój odcisk palców xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Numb czemu czytnik odcinku palców to bzdura? Pytam z ciekawości bo i tak nie kręci mnie latający w chińskich serwerach mój odcisk palców xD

Tu już nie chodzi tyle o patenty, co o technologię. Apple wykupiło przodującą firmę i ma technologię tylko dla siebie. Jest jeszcze samsung i inni, ale nie jest tak doskonała. Nie sądzę, aby dla jednej "funkcjonalności" Musieli coś przerabiać, dorabiać, wymyślać technologię i dodatkowo podwyższać cenę urządzeń. Nawet z NFC zrezygnowano.

Dodatkowo Xiaomi powoli myśli o globalizacji, a łamiąc patenty nie uda im się to. O ile w starszych modelach mogły być one złamane, o tyle wydaje mi się, że nowsze są już zgodne z różnymi prawami patentowymi na świecie. Nawet źródła kernela są wydawane szybciej, niż dawniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę od ostatniego miesiąca wszystkie info jakie google potrafi znaleźć o mi5 i niestety powiem że wśród tych wszystkich plotek na pewno jest ziarnko prawdy. Ale niestety nikt nie jest w stanie na 100% powiedzieć co to będzie :) Przynajmniej na razie :)

Poza tym widząc nowe htc one i lg g4 aż strach się bać co to będzie z tym Snapdragonem 810...

Edytowane przez squirrelkuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście dzisiejszego niusa?

 

http://www.gsmarena.com/leaked_xiaomi_product_roadmap_hints_four_new_mi_phones-news-12183.php

 

Wynika z tego, że w czerwcu będzie Mi4S (Snap 810, 5" FHD, 13mpix z OIS), a w listopadzie Mi5, ze Snapdragonem 820, 5,2" QHD i kamerą 20mpix.

 

Ten Mi4S wygląda bardzo obiecująco... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomijam szczegółową specyfikację....ale bardzo, bardzo, bardzo ,byłbym zadowolony gdyby tylko te przekątne ekranu, w tych modelach Xiaomi -  były prawdą. Cudowne rozmiary 5' 5,2' ( maks. dla mnie)  :wink: Miałem odkładać na Mi4i , ale jednak poczekam na rozwój wydarzeń ;-D

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Xiaomi pojdzie w taki tok, że ulepszy jakby Mi4 przez snapa 810 to bedzie dobry ruch, bo 810 zawodzi i nie jest chwalona, to na nowego flagowca sie nie nadaje. Ale jesli w listopadzie ma byc mi5, to kiedy minote nowy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli to że ta plotka jest mało prawdopodobna(Note 2, nie mam pojęcia jak z resztą)

Coś wam pokażę:

aries.xml
armani.xml
cancro_MI3.xml
cancro_MI4.xml
dior.xml
ferrari.xml
gucci.xml
H2X_I18N.xml
hammerhead.xml
HM2013022.xml
HM2013023.xml
HM2014011.xml
HM2014112.xml
HM2014501.xml
HM2014811.xml
HM2014812.xml
HM2014813.xml
HM2014817.xml
HM2014818.xml
HM2014819.xml
HM2014821.xml
lcsh92_wet_jb9.xml
lcsh92_wet_tdd.xml
leo.xml
lte26007.xml
mocha.xml
pisces.xml
taurus.xml
virgo.xml

To lista wszystkich i planowanych urządzeń z MIUI 6 na dzień dzisiejszy czyli wersja 5.5.7.

Tam są tak jakby opisy podstawowych funkcji w danym urządzeniu.

Dzięki temu można się tu dowiedzieć jakie jeszcze są planowane telefony na ten rok.

 

I tak...znamy wszystkie telefony MI. 

  • Ferrari już poznaliśmy i to jest Mi4i
  • Leo to jest Mi Note PRO (najprawdopodobniej bo ma page layout, nową kalibrację kompasu i hifi)
  • hammerhead to wiadomo Nexus 5

Także nie ma tu jeszcze wpisanego MI4s a tym bardziej MI5.

Choć sam Mi5 jest jakby zarezerwowany w innej części romu w kodzie java ale nie ma nazwy kodowej jak tu.

 

Za to zobaczcie ile jeszcze Redmi będzie. Wszystkie HM2014xxx to Redmi (choć są wyjątki jak armani, gucci i dior). Jak wiecie znamy 022, 023, 811 i 813 i jakieś tam jeszcze typu Redmi 1s 4G który był tylko w Chinach.

 

Tych modeli jeszcze nie ma:

HM2014817.xml
HM2014818.xml
HM2014819.xml
HM2014821.xml

Wszystkie powyższe to Qualcommy, dual sim, sd card, radio fm.. standard.

 

Ten spis i tak nie jest idealny bo są tu nieprawidłowości jak np. brak dual sim dla MI4i a przecież jest dual w tym modelu więc są tu pewne błędy.

 

Ale wniosek jest taki, że na chwilę obecną wiadomo o wszystkich telefonach z serii Mi a więc na pewno nie będzie nowego telefonu nie wcześniej jak wrzesień/październik i to będzie Mi5. 

No chyba, że potrafią wrzucić specyfikacje nowego urządzenia na miesiąc przed premierą.

Ferrari był mi znany już w lutym chyba...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły następujące po sobie numery to były różne warianty tego samego telefonu (WCDMA, TD), np. 2013022 Redmi 1 TD i 2013023 Redmi 1 W, więc 817, 818 i 819 mogą być jednym telefonem. W każdym razie przynajmniej 2 nowe Redmi w niedalekiej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, a może Mi5 będzie miał kolejną wersję miui dlatego nie ma go w kodzie v6, ma to jakiś sens?

Mi4i i Mi Note Pro ma miui 6 na androidzie l, wiec nie licz na to ze bedzie miui 7. To raczej przyszly rok. Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie z nowego przecieku wynika ze Mi5 bedzie mial Snapdragona 820(!!!), 5,2" 2k, czytnik na ekranie i baterie 3600 mAh! Rakieta. Biore w ciemno. Premiera w listopadzie.

Ponoć drugi ekran 3D z tyłu. Tak jak MINote ma szkło 3D to teraz będzie tam ekran. Super sprawa.

Wysłane z MI Note

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wniosek jest taki, że na chwilę obecną wiadomo o wszystkich telefonach z serii Mi a więc na pewno nie będzie nowego telefonu nie wcześniej jak wrzesień/październik i to będzie Mi5. 

No chyba, że potrafią wrzucić specyfikacje nowego urządzenia na miesiąc przed premierą.

Ferrari był mi znany już w lutym chyba...

Tu się wszystko zgadza, Mi5 jest planowany na listopad, a pewnie i później bo SD820 może zaliczyć obsuwę.

 Nie zgadza się kwestia Mi4S, a szkoda bo wygląda ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...