Skocz do zawartości

MIUI 20.11.18


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

201119.png

  • Nowy wygląd menu zasilania oraz sterowania głośnością – na Androidzie 10 zmiana na razie dotyczy jedynie menu sterowania głośnością. Uwaga: po ponownym uruchomieniu telefon może mieć automatycznie włączony tryb Cichy – trzeba go wyłączyć ręcznie. Problem jest znany i zapewne zostanie naprawiony w przyszłości.
  • Nowy wygląd menu ochrony prywatności w Ustawieniach
  • Nowy wygląd karty Sen w aplikacji Zdrowie
  • Dodano możliwość tworzenia map myśli w Notatkach – obecnie interfejs jest po angielsku
  • ROM-y wrzucają się na serwer, zatem jeśli nie da się ich jeszcze pobrać – trzeba trochę poczekać
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

WAŻNE – TWRP na Mi 10/Pro i Redmi K30 Pro

Problem z TWRP na Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro jest częściowo naprawiony od 11 listopada – pojawiły się nowe wersje TWRP:Mi 10 ProRedmi K30 ProMi 10.

Jeśli przechodzisz z innego ROM-u na Xiaomi.eu po raz pierwszy – wgraj powyższe TWRP tylko po wgraniu wersji co najmniej 20.10.15 dla Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro oraz co najmniej 20.11.5 dla Mi 10. W przeciwnym wypadku telefon będzie cały czas migać na planszy startowej TWRP. TWRP zostanie również zastąpione powyższymi wersjami w przypadku aktualizacji do 20.11.11/12 i wyżej.

Niestety wersje TWRP wspomniane powyżej nie wspierają deszyfrowania partycji /data, w związku z czym następne aktualizacje wersji beta muszą być instalowane poprzez kabel USB-OTG.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 21 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Dla Androida 11 instrukcja postępowania znajduje się w tym miejscu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska wg. tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj (aby go wyświetlić, najlepiej kliknij w niego za pomocą systemowej przeglądarki i potem wybierz aplikację Motywy). Czcionka Helvetica Neue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji na Mi 10 z OTG posypało

błędami na początku instalacji. Czy może być to winna pamięci ? Na razie zwróciłem uwagę że wi-fi 5g potrafi się zawiesić.

Zmiana pamieci nie pomoglo dalej sypie bledami,

W TWRP ktore  sie podmienilo podczas poprzedniego wgrywania softu nie pamieta w ustawieniach zmiany jezyka  z Chinskiego na Polski za kazdym razem trzeba wpisywac od nowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mi9 na pulpicie nie można rozwinąć ustawień głośności (trzy kropeczki). Ta opcja jest aktywna tylko przy uruchomionej aplikacji która odtwarza dźwięk (np. nawigacja). Innymi słowy, aby regulować głośność multimediów to albo ustawienia dźwięku, albo odpalone coś co te dźwięki odtwarza. "prewencyjnie" nie da się. Dodatkowo wysunięcie regulacji głośności powoduje zniknięcie belki z godziną itp.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to MIUI nie przystosowało się jeszcze do Bubbles API z Android 11 a nowy messenger już na to przeszedł. Rozwiązaniem aktualnie na to jest pobranie i zainstalowanie ostatniej wersji która nie była oparta o API z Android 11. Tutaj link:
https://www.apkmirror.com/apk/facebook-2/messenger/messenger-260-0-0-0-69-release/facebook-messenger-text-and-video-chat-for-free-260-0-0-0-69-android-apk-download/

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja bez problemów jak zawsze, trzeba postępować zgodnie z wytycznymi. Ja instalowałem z globala więc miałem stare recovery a paczkę zip w telefonie.  jak ktoś ma nowe recovery to instaluje przez OTG.

Co do braku dźwięku na Mapach przez BT to nie wina systemu tylko aplikacji mapy. Nawet Iphone ma z tym problem. Trzeba sprawdzić na danej wersji mapy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kruczysko napisał:

W Mi9 na pulpicie nie można rozwinąć ustawień głośności (trzy kropeczki). Ta opcja jest aktywna tylko przy uruchomionej aplikacji która odtwarza dźwięk (np. nawigacja). Innymi słowy, aby regulować głośność multimediów to albo ustawienia dźwięku, albo odpalone coś co te dźwięki odtwarza. "prewencyjnie" nie da się. Dodatkowo wysunięcie regulacji głośności powoduje zniknięcie belki z godziną itp.

 

Problem z brakiem możliwości wysuwania już ogarnięty.

5 godzin temu, Greg0204 napisał:

Jak to się instaluje przez otg. Czy dobrze rozumiem że muszę skopiować pobrane oprogramowanie na pendrive podłączyć do telefonu i wejść w recovery I tam wybrać instalacja z otg ? Nie chciałbym nic ud***ć więc wolę się upewnić :-(

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już wiem o co chodzi.

Z ciekawostek: na Note 7 jeśli wywołuję panel głośności mając telefon obrócony tak, że po prawej stronie nie mam notcha, to wyświetla mi się on normalnie. Gdy zaś mam obrócony tak, że po prawej stronie mam wcięcie, następuje soft reboot. Problem jest zgłoszony, wygląda na to że to spora pomyłka po stronie Xiaomi. I prawdopodobnie dlatego być może nowy panel nie jest udostępniony nawet na China ROMie.

Ekipa próbuje coś zrobić, ale może być z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po ostatniej aktualizacji co chwilę wywala komunikat na pół ekranu o następującej treści "panel sterowania wciąż przestaje działać".

Oszaleje zaraz. Nic nie mogę zrobić. Chyba z pierdyliard razy wcisnęłam zgłoś. Nie chce przywracać ustawień fabrycznych. Jak to obejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi note 10. Telefon ma problemy po restarcie. Wisi na logo miui. Zainstalowalem trzeci raz. 

Chciałem również wgrać mod aparatu. Udało mi się wgrać magiska (również z problemami), ale po wygraniu moda, odexowaniu apki aparatu telefon wisi na logo... 

Instalacja poprzednich wersji Xiaomi eu również nie przynosi rezultatu, muszę zostac na tej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BundyR napisał:

Mi note 10. Telefon ma problemy po restarcie. Wisi na logo miui. Zainstalowalem trzeci raz. 

Chciałem również wgrać mod aparatu. Udało mi się wgrać magiska (również z problemami), ale po wygraniu moda, odexowaniu apki aparatu telefon wisi na logo...

Moze problem z magiskiem jak w mi9t. Sprobuj odinstalowac magiska i uruchom, jak pojdzie to bedzie to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...