Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 10T Pro - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.7.0.QJDMIXM - Android 10


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 10T Pro (nazwa kodowa: apollopro).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI10TPro_V12.0.7.0.QJDMIXM_v12-10.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie Mi10T Pro największą wadą oprogramowania były aplikacje google zamiast MIUI - od kalendarza, sms i kontaktów. Przywykłem do nich bardzo mocno i ciężko mi się było przestawić na wynalazki od google. Na początku nie było TWRP, więc wykorzystałem rom xiaomi.eu_multi_HMK30SUltra_MI10T_V12.0.3.0.QJDCNXM_v12-10-fastboot który można było zainstalować z fastboot. Niestety, wszystko działało bardzo fajnie oprócz aparatu. ROM opierał się na wersji chińskiej w której nie ma sterowników do aparatu 108 MPix. Jakoś się poratowałem apką gcam (ta się sprawdza, to znaczy działa, ale zdjęcia są kiepskie). 

Po pojawieniu się TWRP zainstalowałem go w swoim telefonie. Czekałem na nowsze oprogramowanie od MIUI Polska. Pojawiło się dzisiaj w wersji jak wyżej (12.0.7.0.QJDMIXM). Bałem się, że przechodząc z wersji chińskiej na tą  to pojawią jakieś problemy z instalacją tym bardziej, że na https://xiaomi.eu pisali o bootlopach przy instalacji przez twrp. Porobiłem kopie i przystąpiłem do instalowania. Standardowo jak w poprzednich telefonach instalację wykonałem przez twrp, po instalacji wybrałem czyszczenie dalvik i cache i restart do systemu. Wbrew obawom system wstał bez problemów, wszystko działa włącznie z aparatem. I to co najważniejsze dla mnie - pozostały apki miui.

Dla autorów - dziękuję Panowie - świetna robota!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainstalowałem ROM rozwojowy dla Apollo. I tak jak u Ciebie, nie działa mi aparat. Natomiast to była wersja rozwojowa. Czy instalując ten rom powyżej, możesz na stałe mieć twrp, czy tylko się do niego zbootować? Nie musisz robić wipe data? Czy działa nagrywanie połączeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2020 o 20:32, djs napisał:

Po pojawieniu się TWRP zainstalowałem go w swoim telefonie. Czekałem na nowsze oprogramowanie od MIUI Polska. Pojawiło się dzisiaj w wersji jak wyżej (12.0.7.0.QJDMIXM). Bałem się, że przechodząc z wersji chińskiej na tą  to pojawią jakieś problemy z instalacją tym bardziej, że na https://xiaomi.eu pisali o bootlopach przy instalacji przez twrp. Porobiłem kopie i przystąpiłem do instalowania. Standardowo jak w poprzednich telefonach instalację wykonałem przez twrp, po instalacji wybrałem czyszczenie dalvik i cache i restart do systemu. Wbrew obawom system wstał bez problemów, wszystko działa włącznie z aparatem. I to co najważniejsze dla mnie - pozostały apki miui.

skąd pobierałeś twrp? 

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patrikos23 napisał:

skąd pobierałeś twrp? 

xda - https://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-10t/development/recovery-twrp-mi-10t-mi-10t-pro-t4187427

10 godzin temu, zsaiboT napisał:

 Czy instalując ten rom powyżej, możesz na stałe mieć twrp, czy tylko się do niego zbootować? Nie musisz robić wipe data? Czy działa nagrywanie połączeń?

Tak, możesz wgrać twrp na stałe. Ja tak mam i działa bez problemów. Wgrywałem 12.0.7.0. na V12.0.3.0. jedynie czyszcząc dalvik i cache. Wipe data nie robiłem. Jak na razie wszystko działa bez problemów. Nagrywanie połączeń jest, ale nie wiem czy działa. Mam ustawione nagrywanie połączeń spoza listy kontaktów a dzisiaj nikt z ofertami do mnie nie dzwonił :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, patrikos23 napisał:

A jakiś rom pod fastboot w razie w? Wszędzie widzę tylko mi10t a dla pro nie emoji2955.png

Przecież djs dał link do ROMu dla Apollo Pro. Właśnie ten zainstalowałem i działa. 

7 godzin temu, Novladek napisał:

Wracając do aparatu nie działa Wogóle aparat czy tylko 108mp?

Działa.

Dnia 18.11.2020 o 20:32, djs napisał:

Po zakupie Mi10T Pro największą wadą oprogramowania były aplikacje google zamiast MIUI - od kalendarza, sms i kontaktów. Przywykłem do nich bardzo mocno i ciężko mi się było przestawić na wynalazki od google. Na początku nie było TWRP, więc wykorzystałem rom xiaomi.eu_multi_HMK30SUltra_MI10T_V12.0.3.0.QJDCNXM_v12-10-fastboot który można było zainstalować z fastboot. Niestety, wszystko działało bardzo fajnie oprócz aparatu. ROM opierał się na wersji chińskiej w której nie ma sterowników do aparatu 108 MPix. Jakoś się poratowałem apką gcam (ta się sprawdza, to znaczy działa, ale zdjęcia są kiepskie). 

No i niestety nie działa wszystko jak należy. Aplikacja McDonald's wykrywa ROOT, którego nie ma (prawdopodobnie brak certyfikatu Play Protect (próbuje dodać certyfikat dla mojego IP). Ale najgorsze, że nie działa mi aplikacja SMS.

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zsaiboT napisał:

No i niestety nie działa wszystko jak należy. Aplikacja McDonald's wykrywa ROOT, którego nie ma (prawdopodobnie brak certyfikatu Play Protect (próbuje dodać certyfikat dla mojego IP). Ale najgorsze, że nie działa mi aplikacja SMS.

Możesz podesłać log błędu z SMS-ów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie mi ktos jak to xiaomi.eu? Nie wychodzi mi. Odblokowałem bootloader, wgrałem twrp przez fastboot stąd https://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-10t/development/recovery-twrp-mi-10t-mi-10t-pro-t4187427/page3 i tu utknąłem. Nie działa w twrp format data i po wgraniu xiaomi.eu telefon łapie bootloopa. Nie wiem jak to ogarnąć.

ok, ogarnąłem, muszę najpierw wgrać wersję xiaomi.eu pod fastboot i wtedy reszta przez twrp

i zonk, nie wiem jak wgrać bo nie działa instrukcja z forum, ehh masakra z tym xiaomi na mi10t pro. Gdybym to wiedział to bym inny fon kupił za taką kasę

Edytowane przez patrikos23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2020 o 20:26, patrikos23 napisał:

Podpowie mi ktos jak to xiaomi.eu? Nie wychodzi mi. Odblokowałem bootloader, wgrałem twrp przez fastboot stąd https://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-10t/development/recovery-twrp-mi-10t-mi-10t-pro-t4187427/page3 i tu utknąłem. Nie działa w twrp format data i po wgraniu xiaomi.eu telefon łapie bootloopa. Nie wiem jak to ogarnąć.

ok, ogarnąłem, muszę najpierw wgrać wersję xiaomi.eu pod fastboot i wtedy reszta przez twrp

i zonk, nie wiem jak wgrać bo nie działa instrukcja z forum, ehh masakra z tym xiaomi na mi10t pro. Gdybym to wiedział to bym inny fon kupił za taką kasę

fastboot boot twrp.img (nie flash'uj)

Jak wejdziesz do TWRP zainstaluj system xiaomi.eu najlepiej stabilny bo wersja rozwojowa na Mi10T Pro nie działa zbyt dobrze (aparat)

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI10TPro_V12.0.7.0.QJDMIXM_v12-10.zip/download

Po instalacji systemu wyczyść cache i dalvic i kliknij aby uruchomił się system.

Powinno wyświetlić ci się oryginalne recovery xiaomi wybierasz wipe all, a potem reboot, po tym procesie system xiaomi.eu się odpali.

Dnia 20.11.2020 o 17:25, zsaiboT napisał:

Przecież djs dał link do ROMu dla Apollo Pro. Właśnie ten zainstalowałem i działa. 

Działa.

No i niestety nie działa wszystko jak należy. Aplikacja McDonald's wykrywa ROOT, którego nie ma (prawdopodobnie brak certyfikatu Play Protect (próbuje dodać certyfikat dla mojego IP). Ale najgorsze, że nie działa mi aplikacja SMS.

Aplikacja SMS nie działa ci ponieważ przeszedłeś z wersji rozwojowej xiaomi.eu na wersję stabilną. Wgrywając wersję stabilną na wersję rozwojową bez jakiegokolwiek formatu.

Przywróć ustawienia fabryczne i będzie działać normalnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

BTW mała aktualizacja w kwestii aparatu. Chyba udało się go ogarnąć, wczoraj poszedł do kilku testerów build i z informacji zwrotnych wynika, że po dodaniu modułu od 108mpx aparat działa na wersji pro na becie bez problemu. Prawdopodobnie nie będziemy już rozdzielać wersji chińskiej i rozwojowej, ale to trzeba jeszcze poczekać na potwierdzenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Orjon napisał:

BTW mała aktualizacja w kwestii aparatu. Chyba udało się go ogarnąć, wczoraj poszedł do kilku testerów build i z informacji zwrotnych wynika, że po dodaniu modułu od 108mpx aparat działa na wersji pro na becie bez problemu. Prawdopodobnie nie będziemy już rozdzielać wersji chińskiej i rozwojowej, ale to trzeba jeszcze poczekać na potwierdzenie.

super informacja, w takim razie czekam na opublikowanie wersji na mi 10t pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,
Wrzuciłem wczoraj ROM o którym mowa w temacie (12.0.7.0.QJDMIXM) i sprawdzając aktualizacje systemu z poziomu ustawień telefon uważa że ,,znaleziono nową wersję" czyli 12.0.6.0.QJDCNXM, która jak widać jest starsza o cyferkę i w ogóle jest chińskim ROMem.
Rozumiem że olać sprawdzanie aktualizacji z poziomu systemu, a w razie nowej wersji mam ją flashować ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co w ogóle chodzi z ewenementem telefonu Mi 10 T Pro? Nie ma wsparcia, aktualizacje są rzadziej niż raz w miesiącu. Softowo telefon mam spieprzony od samego początku. Nie zliczę ilości formatów i czystych instalacji z fastboota, jakie musiałem wykonać.

Dnia 13.12.2020 o 13:22, jimmyjvke napisał:

Hej wszystkim,
Wrzuciłem wczoraj ROM o którym mowa w temacie (12.0.7.0.QJDMIXM) i sprawdzając aktualizacje systemu z poziomu ustawień telefon uważa że ,,znaleziono nową wersję" czyli 12.0.6.0.QJDCNXM, która jak widać jest starsza o cyferkę i w ogóle jest chińskim ROMem.
Rozumiem że olać sprawdzanie aktualizacji z poziomu systemu, a w razie nowej wersji mam ją flashować ręcznie?

Nie wiem, ale już jest do aktualizacji wersja 12.0.7 i pomimo to, że niby taką mam, to nie omieszkam spróbować aktualizacji, bo oprogramowanie mi działa syfnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zsaiboT napisał:

O co w ogóle chodzi z ewenementem telefonu Mi 10 T Pro? Nie ma wsparcia, aktualizacje są rzadziej niż raz w miesiącu. Softowo telefon mam spieprzony od samego początku. Nie zliczę ilości formatów i czystych instalacji z fastboota, jakie musiałem wykonać.

To model tylko na Global, generalnie od Mi 10T różni się tylko aparatem. Na becie dodaliśmy wsparcie dla niego (ten sam ROM co Mi 10T) i zdaje się działać, ale ponoć na tej konkretnej wersji są spore kłopoty z usypianiem urządzenia, nie wchodzi w głębokie uśpienie i żre przez to baterię.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2020 o 21:43, zsaiboT napisał:

O co w ogóle chodzi z ewenementem telefonu Mi 10 T Pro? Nie ma wsparcia, aktualizacje są rzadziej niż raz w miesiącu. Softowo telefon mam spieprzony od samego początku. Nie zliczę ilości formatów i czystych instalacji z fastboota, jakie musiałem wykonać.

Nie wiem, ale już jest do aktualizacji wersja 12.0.7 i pomimo to, że niby taką mam, to nie omieszkam spróbować aktualizacji, bo oprogramowanie mi działa syfnie

Też właśnie widzę że chce się aktualizować do 12.0.7, ale to wciąż chiński ROM :/

Swoją drogą nie odczuwam żadnego z tych problemów o których rozmawiacie, ale być może dlatego że przesiadłem się z 3-letniej S8 z zajechaną baterią... 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Od tego czasu stable jest połączone z tym co jest na Mi 10T, nie robimy oddzielnych na 10T i Pro. Beta na Pro to problem z aparatem, którego bez poprawionych bibliotek z Globala nie da rady naprawić (sprawdzamy wszystkie stable, na razie nie zaktualizowali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...