Skocz do zawartości

Amazfit X - jak to odesłać do chin?


Baranq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. 
W maju lub czerwcu tego roku zakupiłem w "trybie crowdfundingowym" dwa zegarki/opaski AMAZFIT X. Czarny i Złoty.
Oba przyszły do mnie w październiku. Problemem jest działanie GPSa. To co wyczynia ten model to totalna porażka.

Według waszej strony (https://miuipolska.pl/xiaomi-amazfit-x-powiew-swiezosci/)  miał byc wyposażony w system GPS + GLONASS.

Tymczasem to co znajduje się w Amazfit X to AGPS.... chyba nie muszę nikomu tłumaczyć jak wielka jest różnica w działaniu tych dwóch systemów.
Jestem rozczarowany. W zasadzie czuje się oszukany. O ile mojej dziewczynie - która biega na bieżni i lub ćwiczy na siłowni ten system nie przeszkadza, o tyle ja biegając w terenie nie wyobrażam sobie użytkowania tego urządzenia. Dodam że od 3 lat jestem użytkownikiem Stratosa który spisuje się bez zarzutu i włąsnie przez to działanie tak pochopnie kupiłem "X".
Czy jest możliwość jakiejkolwiek reklamacji? Jednak 160 euro drogą nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju lub czerwcu tego roku zakupiłem w "trybie crowdfundingowym" dwa zegarki/opaski AMAZFIT X. Czarny i Złoty.

Gdzie? Konkret: adres internetowy poproszę.

Według waszej strony (https://miuipolska.pl/xiaomi-amazfit-x-powiew-swiezosci/)  miał byc wyposażony w system GPS + GLONASS.

Według producenta również. Co więcej, Amazfit X jest wyposażony w te moduły:

001.thumb.jpg.79de53b66d7b8190e28893171ca6c157.jpg

Tymczasem to co znajduje się w Amazfit X to AGPS.... chyba nie muszę nikomu tłumaczyć jak wielka jest różnica w działaniu tych dwóch systemów.

Jestem rozczarowany. W zasadzie czuje się oszukany. 

Przez nas?

Informacje na stronie MIUI Polska to newsy. I zawsze są dokładnie sprawdzane, korygowane w przypadku błędów. I gwoli ścisłości nie są ofertę handlową. Doucz się, jaka jest różnica. To raz.

Dwa, jak znam życie, kupiłeś opaski u "chińczyka" albo jakiegoś innego "janusza". Być może podróbę. A teraz masz pretensje, do nas?!?!

Czy jest możliwość jakiejkolwiek reklamacji? Jednak 160 euro drogą nie chodzi.

Widzisz gdzieś tu sklep, który sprzedał Ci to... coś? Bo ja nie bardzo. Pisz więc tam, skąd kupiłeś...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, napisałem o swoich odczuciach. Nikogo nie oskarżając. Po drugie grzecznie zapytałem o pomoc w tej sprawie. Chcąc zaczerpnąć więcej informacji.
Po trzecie trochę więcej kultury proszę. Opaski są oryginalne. Łączą się z aplikacją ZEPP,  Wszystko poza GPSem działa jak powinno. Tylko pytanie - skoro są wyposażone w system GPS+GLONASS dlaczego co kilka dni po podłączeniu do ww aplikacji następuje "aktualizacja AGPS" ??
Kroki, pulsometr, wszystko inne działa - porównane do innych zegarków. w tym Stratosa, Galaxy Watcha i Apple Watcha. wskazania rózniły się np o 1 uderzenie serca...normalne. Ale GPS gubi sygnał, pokazuje cuda w trakcie biegu (np 1km w 1min i 20 sekund :D ) Na początku myślałem, że dostałem wadliwy egzemplarz ale po 2 tygodniach przyszedł drugi (wersja GOLD) i też go sprawdziłem.. i to samo - wszystko działa poza GPSem
 

https://www.indiegogo.com/projects/amazfit-x-curved-smartwatch-bow-to-the-future#/
 

13 minut temu, mrosi napisał:

Gdzie? Konkret: adres internetowy poproszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Baranq napisał:

 dlaczego co kilka dni po podłączeniu do ww aplikacji następuje "aktualizacja AGPS" ??

Ech...

To. że GPS działa źle, może być spowodowane tzw. "chorobami wieku dziecięcego". System nie jest jeszcze dopracowany. Dostałeś tak naprawdę wersję testową, bo zwykle takie sprzedaje się w takich platformach. Kasa zbierana w tego typu akcjach to zwykle kasa potrzebna na uruchomienie produkcji masowej.

Co zaś do A-GPS...

https://pl.wikipedia.org/wiki/AGPS

Mówić prościej - wykorzystanie sieci GSM do wspomagania pozycjonowania. Więc aplikacja aktualizuje sobie dane operatora. Po prostu.

 

Proponuję albo napisać do Indiegogo albo do producenta. Ten drugi może wiedzieć coś o problemach.

https://support.amazfit.com/en/product/a

Niestety, masz nauczkę na przyszłość. Nie kupuje się urządzeń tuż po premierze, a tym bardziej w takich akcjach. Bo potem jest płącz i zgrzytanie zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.notebookcheck.net/The-Amazfit-X-gets-a-final-release-announcement-amid-a-deluge-of-dissatisfaction-from-its-Indiegogo-backers.496249.0.html

Z tego co widzę nie jestem jedyną niezadowoloną osobą. Poza tym indiegogo jest tylko pośrednikiem w sprzedazy. Produkt jest Xiaomi/Huami - bo pogubić się można co jest co.

4 minuty temu, mrosi napisał:

Niestety, masz nauczkę na przyszłość. Nie kupuje się urządzeń tuż po premierze, a tym bardziej w takich akcjach. Bo potem jest płącz i zgrzytanie zębów.

Wiem jak działa agps, jak gps (usa) a jak glonass (rosja.. a właściwie to jeszcze za ZSRR)
Chodzi mi o to, że sposób funkcjonowania tego wgl nie odpowiada zapowiedziom. Ja rozumiem, że coś nie działa DOKŁADNIE, ale jesli GPS potrafi zgubić się 30 razy na 15 km, przerywać połącznie całkowicie lub próbować się połaczyć przed użytkowaniem przez 30 min.. to on NIE DZIAŁA wcale.Nie spełnia swojej funkcji. Poza tym pozycjonowanie na podstawie sieci komórkowej nie jest wyszczególnione w specyfikacji.
Dlatego pytanie brzmi .. czy poza indiegogo mam jakąś możliwość reklamacji? Bezpośrednio u Huami?

A co do tej nauczki to fakt.
Aktualnie napaliłem się na LG Winga.. ale nie kupię go wcześniej niż na Wielkanoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Baranq napisał:

Dlatego pytanie brzmi .. czy poza indiegogo mam jakąś możliwość reklamacji? Bezpośrednio u Huami?

Możesz napisać do nich. Możesz spróbować napisać do naszych seriwisów, choć nie jestem pewny, czy np. CCS serwisuje też opaski Amazfit/Huami. Zapytać możesz. Gdyby aukcja indiegogo była w Europie, mógłbyś zwrócić opaski z tytułu rękojmi. To przepisy UE:

https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/shopping-consumer-rights/index_pl.htm#faulty-goods-5

I tak byłoby najłatwiej, najszybciej.

19 minut temu, Baranq napisał:

A co do tej nauczki to fakt.

No właśnie widzę... ;)

19 minut temu, Baranq napisał:

Aktualnie napaliłem się na LG Winga.. ale nie kupię go wcześniej niż na Wielkanoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2020 o 23:29, moogoom napisał:

Zakup też będzie "u chińczyka"..? Tak z czystej ciekawości pytam... ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Nie rozumiem pytania. Skoro Huami jest chińskie, i kupiłem na stronie która jako jedyna prowadziła wtedy przedsprzedaż, OFICJALNĄ z resztą - i opisaną we wszystkich możliwych "recenzjach" czy też zapowiedziach tego zegarka to skąd mogłem wiedzieć, że dostanę coś co nie działa. Pierwszy raz zdecydowałem się na taki zakup w crowdfundingu .. i ostati.
A LG Winga kupie w sklepie stacjonarnym. MediaMarkt czy cos..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...