Skocz do zawartości

Stock Android 5.0.2 For Cancro(Mi 3W/C,Mi 4W/C,Mi 4 LTE) [2015-03-9] By Ivan


wertjacek

Rekomendowane odpowiedzi

Zajefajna i jak na razie stabilna wersja.Informacja dla trolli,piszcie sobie co chcecie ale szybkością i możliwościami konfiguracji przebija miui na starcie,bateria trzyma świetnie,działa wszystko jak na razie,mam to 2-gi dzień co prawda,ale więcej przynosi mi frajdy możliwość dopasowania fonu pod siebie niż próby poustawiania lub nie tego co mam tu w miui.Mam fon od raptem 2 miechów,wcale nie zapchany Gb danych,nic nie szwankuje dlatego mogę spokojnie napisać że teraz dopiero czuje moc telefonu.wszystko tu śmiga jak porsche.Brakuje doslownie kilku mało istotnych tlumaczeń,ale to nic nie znaczace duperele.Jak się sprawdzi przy dłuższym użytkowaniu to bye bye miui :P

 

http://en.miui.com/thread-84332-1-1.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigałem na 4.4.4 od Ivana i bardzo sobie chwaliłem. Ale wtedy nie było jeszcze miui v6, a v5 była dla mnie obleśna. Teraz o ile v6 jest wizualnie na prawdę ładna to wkurza mnie, że co chwila się coś sypie. U Ivana tego nie było. Ja bym chętnie zobaczył na Mi3W stabilnego CM12.1 . Coś niby jest, ale jeszcze nie ruszam. Kiedyś może spróbuję.

Przede wszystkim plusem było to, że U Ivana miałem ponad 1 GB wolnej pamięci ram, a w miui jak jest 600 MB to wszystko. I zaraz się zaczynają restarty, albo launcher się co chwila ładuje. Miui lubi RAM - niestety.

Edytowane przez baku1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 5.1 nie próbowałeś? Chyba już jest dość stabilny

Strasznie goły. Nawet kamera nie działa. Być może wszystko można dostosować, ale wymaga sporo pracy. Nie ma nagrywania rozmów, wyniki Antutu ok. 50% mniej niż na Miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty opowiadasz,nagrywanie jest,no nie rozmów to fakt,kamera działa,bateria bije rekordy żywotności i ma dodatek w postaci Updatera,na razie jest do pobrania wersja developerska,nie ma co kozaczyć,trza poczekać   :) na antutu mam 35560,przy drugim 37900 ale pamiętaj ze to swieży rom,chyba nie spodziewaleś się wodotrysków.A co do golizny - to chyba dobrze co? w końcu poinstalujesz sobie co chcesz   :P

Edytowane przez wertjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrywanie jest,no nie rozmów to fakt,kamera działa,bateria bije rekordy żywotności

Ejże, przecież link, który podałeś to 5.0.2. Na tej wersji u mnie kamera nie działała.

 

5.1 jest tu:

http://download.mokeedev.com/?device=cancro

W zasadzie wszystko działa, można nawet zainstalować MiKey. Sama kamera jest znacznie uboższa w funkcje niż w Miui. Macro nie ma.

Screenshot_2015_05_06_08_02_44.jpgScreenshot_2015_05_06_08_02_58.jpg

http://postimg.org/gallery/14qzv4quk/

Co do wydajności nie zauważyłem różnicy w szybkości działania. W testach też jest podobnie:

Screenshot_2015_05_05_10_46_11.jpg

Aktualizacje częstsze niż w Miui :mrgreen:

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem link jest z 5.0.2 ale w dalszej czesci pisalem juz o 5.1.1

 

1.kamera - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2665714

2.Dialer i nagrywanie rozmów  https://play.google.com/store/apps/details?id=polis.app.callrecorder mam dograne inne,bardziej elastyczne w konfiguracji,w drugim przypadku on/off wystarcza.

3.wydajność,ja bym brał to z lekkim przymróżeniem oka,robilem 3 testy w przeciagu 1 godziny (bez jakiejkolwiek zmiany w systemie,nic nie dogrywane itd...) i za każdym razem wychodziło inaczej.

4.W tej wersji możesz ustawić sobie oszczędzane energii,na razie mało konfiguralna opcja (ale jestem dobrej mysli)

5.Trzymanie baterii wymiata

 

Jednej rzeczy mi brakuje.otóż zaplanowanego wył/wł telefonu.To akurat udana opcja miui.

 

Ps.

 

czekam na xposed,już na mi3 by ivan jest,teraz kolej na mi4

Edytowane przez wertjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wywalić MIUI

2. Zainstalować czystą wersję androida.

3. Dograć do niej aplikacje które są stockowo na miui...

Ja rozumiem, ja rozumiem...wszystko rozumiem...ale po prostu wciąż się nad tym zastanawiam.

Najłatwiej jest zanegować, ale ja miałem Ivana i wiem jak chodzi. I na prawdę byś się zdziwił, że to ma sens. Osobiście brakuje mi w AOSP trybu jednej ręki oraz nagrywania w opcjach rozmowy. Bo nie każdą chce nagrywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkością (...) przebija miui na starcie

 

to logicznie i matematycznie bzdura :)

Standardowo Miui działa w trybie normalnym, a nie wydajnym. Natomiast Lollipop Iwana pewnie wyciska z systemu wszystko, dlatego rzeczywiście jest żwawszy. Ale to prawdopodobnie odbije się na baterii.

Spróbowałem go wczoraj, ale zniechęciły mnie dwa błędy: nie mogłem usunąć wyszukiwania google,a z pulpitu i nie mogłem zmienić kolejności przełączników. A obydwa te elementy można modyfikować na konkurencyjnym Mokee.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszukiwanie google nie jest jak na lollipop "na sztywno"czyli trza kombinowac jak usunąć,tu jest jako widget,a kwestia przełącznikow to sprawka launchera ze stajni google ktory jest defaultowym launcherem.Zmiana na Apex lub Nova rozwiązuje wszystkie bolączki o których wspominasz.

Nie wiem jak to zrobil ivan,ale bateria ma sie lepiej niż na miui bez wzgledu czy jest w trybie normalnym czy wydajnym,

 

Wczoraj pokazała się kolejna poprawka,widać ze naprawdę na bieząco poprawiają 

Edytowane przez wertjacek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zainstalowałem full 5.5.2 i potem aktualizacja do 5.5.5 poszła przez OTA. Ale 5.5.8 nie chce. Niby ściąga, potem mam opcję uruchom w recovery i dalej nic. Nawet nie mogę znaleźć w telefonie pliku z tą aktualizacją.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baku1991

 

Nagrywanie rozmów - ACR,bez zbędnych duperel,wybierasz format nagrań,czy ma być z automatu czy recznie (reczne jest fajne bo w chwili gdy dzwoni rozmówca na pulpicie pokazuje się ikona ACR i decydujesz w kilka sekund -nagrać/nie nagrać).testowałem i nagrywa rewelacyjnie,czysto i glośno.

 

A propo "czystego androida" lub "miui ma juz wszystko na starcie".Wybór jest prosty.Guzik prawda!!!!

A niby skąd miui ma wszystko potrzebne? ktoś wrzucił,spakował i tyle,zobaczcie ile mb ma miui a ile czysty andek.408mb miui - 228mb "ten goły andek".Na miui mam sie zmierzyć z tym co mam i nie ja decyduje czy to jest dobra aplikacja czy nie,na andku to ja dobieram apki pod siebie i za ewentualne klopoty odpowiadam ja.Mój system na chwile obecną ma niecale 350mb,ani jedna aplikacja nie jest narzucona z góry.Moje apki są sprawdzone przeze mnie przez lata użytkowania,te a nie inne są mi potrzebne i tylko te preferencje mnie interesują.Mogę jedynie marudzić ze były lepsze i o nich nie wiedzialem :P Zresztą dwie rzeczy z miui chetnie bym widzial na swoim fonie,ale dla nich nie powróce na coś co w moim mniemaniu działa może nie gorzej ale nie tak jak ja oczekuję.

Jeżeli ktoś na tym forum wybiera system na klik OK! jego sprawa,mi to wcale nie przeszkadza,macie swoje miui i w kwestii instalowania czegos innego niz miui nic wam do tego.Ja akurat mam xiaomi od niedawna,miałem 3 wersje miui,nie przesiąknąłem jak inni filozofią podwójnego ustawiania ustawień :P bo coby nie powiedzieć tak jest! uważam że stock by ivan jest 100 razy lepszy i już.Zostawcie proszę ten temat i nie wpisujcie głupich,niczym nie podpartych uwag o instalowaniu andka z aplikacjami miui bo to bzdura,to do ciebie @avish :P masz setki tematów na forum,musisz tu te paskudztwa wypisywać? daj na wstrzymanie a bedzie fajnie.

Dlaczego na miui,com nikomu to nie przeszkadza,tu trzeba gryść po piętach.........

Edytowane przez wertjacek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 3 wersje miui,nie przesiąknąłem jak inni filozofią podwójnego ustawiania ustawień :P bo coby nie powiedzieć tak jest!

Najlepsze podsumowanie jakie można sobie wyobrazić! Jakbyś mi z ust wyjął.

Tylko obawiam się, że temat za chwilę zostanie przeniesiony na... forum.android.com.pl :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jeśli chodzi o aktualizację 5.5.8 - być może mój problem wynika stąd, że instalowałem wersje bez gapps, a potem oddzielnie instalowałem gappsy w wersji minimal.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baku1991

Nagrywanie rozmów - ACR,bez zbędnych duperel,wybierasz format nagrań,czy ma być z automatu czy recznie (reczne jest fajne bo w chwili gdy dzwoni rozmówca na pulpicie pokazuje się ikona ACR i decydujesz w kilka sekund -nagrać/nie nagrać).testowałem i nagrywa rewelacyjnie,czysto i glośno.

A propo "czystego androida" lub "miui ma juz wszystko na starcie".Wybór jest prosty.Guzik prawda!!!!

A niby skąd miui ma wszystko potrzebne? ktoś wrzucił,spakował i tyle,zobaczcie ile mb ma miui a ile czysty andek.408mb miui - 228mb "ten goły andek".Na miui mam sie zmierzyć z tym co mam i nie ja decyduje czy to jest dobra aplikacja czy nie,na andku to ja dobieram apki pod siebie i za ewentualne klopoty odpowiadam ja.Mój system na chwile obecną ma niecale 350mb,ani jedna aplikacja nie jest narzucona z góry.Moje apki są sprawdzone przeze mnie przez lata użytkowania,te a nie inne są mi potrzebne i tylko te preferencje mnie interesują.Mogę jedynie marudzić ze były lepsze i o nich nie wiedzialem Zresztą dwie rzeczy z miui chetnie bym widzial na swoim fonie,ale dla nich nie powróce na coś co w moim mniemaniu działa może nie gorzej ale nie tak jak ja oczekuję.

Jeżeli ktoś na tym forum wybiera system na klik OK! jego sprawa,mi to wcale nie przeszkadza,macie swoje miui i w kwestii instalowania czegos innego niz miui nic wam do tego.Ja akurat mam xiaomi od niedawna,miałem 3 wersje miui,nie przesiąknąłem jak inni filozofią podwójnego ustawiania ustawień bo coby nie powiedzieć tak jest! uważam że stock by ivan jest 100 razy lepszy i już.Zostawcie proszę ten temat i nie wpisujcie głupich,niczym nie podpartych uwag o instalowaniu andka z aplikacjami miui bo to bzdura,to do ciebie @avish masz setki tematów na forum,musisz tu te paskudztwa wypisywać? daj na wstrzymanie a bedzie fajnie.

Dlaczego na miui,com nikomu to nie przeszkadza,tu trzeba gryść po piętach.........

No i pięknie! To jest właśnie piękno Androida z którego korzystamy. Czujemy niechęć do IPhone'ow..tam to nawet ja się wkurzam na stockowe apki. Fajnie ze wgl korzystasz z xiaomi. Dajesz mi jedna radość.

Nie miałem na myśli że instalujesz te same apki (jak sms, czy telefon) co w miui, ale hmm..no że instalujesz ten sam typ apek.

Super ze sobie to ułożyłeś i działa Ci to ładniej niż chcesz. Być może mi również by tak działało ale ja jestem leń ;P

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o aktualizację 5.5.8 - być może mój problem wynika stąd, że instalowałem wersje bez gapps, a potem oddzielnie instalowałem gappsy w wersji minimal.

 

ja zawsze patrzę na to co piszą i sie stosuję,no prawie zawsze,to już nie kwestia programu,jego ustawienia czy inna duperela,jeżeli gość skleca rom w całość,testuje i używa tych a nie innych gaapsów to zakladam że te wlaśnie mam instalować.Zresztą tam wstawiają rekomendowane gaapsy.

Ja czekam bo zbyt duzo ludzi zgłasza problemy,myślę że na dniach wyjdzie poprawka.Chyba napalili sieę zbytnio i  wypuszczają kolejne nie do końca sprawdzone poprawki,stąd te niepotrzebne kłopoty z wgraniem systemu na fon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...