Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Vacuum Robot Mop (Mijia 1C) - rysuje nierealne mapy, jeździ bez sensu po pokoju


en4cer

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam problem z Xiaomi Mi 1C stytj01zhm. Odkurzacz przyszedł w ubiegłym tygodniu, elegancko się sparował na chińskim serwerze, zeskanował całe mieszkanie bardzo dobrze. Potem zauważyłem, że wersją jaką posiadam to global, więc zmieniłem serwer w appce xiaomi home na Polskę. No i teraz jest problem.

Nie wiem czy to przez zmianę serwera, ale odkurzacz zupełnie jeździ bez sensu. Zatrzymuje się w połowie pokoju, mimo że nie ma żadnej przeszkody, jeździ na ukos, nie czyści według schematu tylko jak mu się podoba. Co ciekawe, mapka w aplikacji pokazuje zupełnie inną trasę niż odkurzacz w rzeczywistości pokonuje - chociażby pokazuje, że odkurza daleko za stacją ładowania, tymczasem w rzeczywistości za nią jest ściana.

Nie wiem co robić - zmieniałem serwer w apce wiele razy, przeinstalowywałem apkę, czyściłem dane, robiłem twardy reset w odkurzaczu i ciągle to samo. Aktualizację odkurzacz ma najnowszą - 3.5.8_1059. Macie jakieś pomysły co może być nie tak? Załączam przy okazji screeny z dwóch czyszczeń - na jednej widać ewidentnie jak jedzie na ukos pokoju, a na drugiej teoretycznie wyczyszczone całe mieszkanie - tylko, że to zupełnie nie odpowiada temu jak to mieszkanie wygląda (plus stacja dokująca jest dziwnie na ukos - i to się często powtarza)...

 

 

odkurzacz1.jpg odkurzacz2.jpg

Edytowane przez en4cer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry!

 

Czy udało się rozwiązać problem? Ja oddałam odkurzacz do serwisu ale serwis nie stwierdził żadnego problemu, więc nie wiem co mam teraz zrobić.... sytuacja jest dokładnie taka sama. Zatrzymuje się, nie mapuje, jeździ ukosem, stacje widzi ukosem, ma problem żeby trafić do stacji...

Czy ktoś rozwiązał ten problem??

Edytowane przez AleksandraM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć. Odkopuję stary temat. Posiadam robota od kilku dni. Pierwsze dwa sprzątania były ok, narysował mapę mieszkania. Przy trzecim uruchomieniu zaczął jeździć na ukos, czyli nie prostopadle do stacji i wzdłuż ścian, tylko pod kątem jakichś 45 stopni. Jeździ chaotycznie, wjeżdża nawet na stację ładującą i potrafi ją przestawić. I teraz ta rysowana na nowo mapa nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Tak jakby lokalizacja stacji mu się porąbała. Przy czym na żądanie potrafi wrócić do stacji, ale trwa to dość długo. Wszelkie resety urządzenia, kasowanie mapy, przeinstalowanie aplikacji nic nie dają. Czy komuś udało się ten problem rozwiązać? Czy czeka mnie jedynie reklamacja? Będzie to już kolejna, bo tuż po kupieniu nawet nie chciał zacząć sprzątać. Wymienili mi czujniki optyczne. Czyżby taki wadliwy egzemplarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...