Skocz do zawartości

Zaj... ukradli mi telefon. Co robić?


Ari93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiejszego wieczoru przy piwku w barze ukradli mi telefon. Na szczęście idioci wyłączyli go dopiero w domu także z dokładnością do 17m (kiepskie GPS w MI4...) wiem gdzie jest. Śledziłem jego trasę ale zanim policja zajechała już doszli do domu i go wyłączyli.

Co robić? Jak tylko poczuje się na siłach z rana biorę co mam (w tym oczywiście imei) i śmigam na policję... problem w tym że nie słyszałem zbytnio dobrych opinii o tej instytucji i pewnie prędzej sam znajdę telefon i... "uszkodzę" jego posiadacza niż oni wgl. ruszą palcem

 

Tel oczywiście zdalnie zablokowałem (niby) ale alarmu oczywiście nie wzbudzałem żeby tych kretynów nie przestraszyć, wipa też nie robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapis z gps masz i jednoznacznie wskazuje miejsce przebywania złodzieja to teoretycznie może się udać z policją.

Aczkolwiek moim zdaniem lepszym efektem byłoby załatwienie sprawy po swojemu z pomocą ojca/brata/kolegów.

Napisz taki dla innych jak śledziłes trasę i czym blokowales telefon.

Wysłane z MI Note

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z policją byłem na miejscu ale to jest blok... podjadę pod niego samochodem i będę czatował cały dzień ;p teraz żałuję że nie miałem żadnego antywira itp, sytuacja idealna żeby wysłać smsa o treści "alarm" a on by mi ładnie napierdzielał fotkami na meila... przy LTE nawet byłby w stanie strumieniować 1080p30no ale cóż...

 

Śledziłem oczywiście na i.mi.com

https://i.mi.com/#phone/google

i na koncie google gdzie linka musiałem znaleźć w wyszukiwarce bo tak to maja schowane że to jakaś paranoja

https://www.google.com/android/devicemanager?hl=pl

 

i teraz; gdy tel offline googlem go nie znajdę... ale i.mi.com pokazuje ostatnią lokalizacje gdzie on go widział. Tel zablokowałem natychmiast na i.mi i chyba jeszcze jak był online na koncie google

w lokalu też są kamery, jedna na podczerwień była skierowana praktycznie w moja strone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiejszego wieczoru przy piwku w barze ukradli mi telefon.

 

O kurtka! Pełne współczucie. :sad:

 

Jak wygląda sprawa: podjudzanie do rękoczynów jest czynnością zabronioną prawnie, więc najbardziej oczywistego i sprawiedliwego rozwiązania w postaci urwania złodziejowi pyty podać nie można, tym bardziej jeśli już uruchomiłeś kanał oficjalny.

 

Z doświadczenia, Policja to nie monolit. Gdzieniegdzie nie ma co na nich liczyć, gdzieniegdzie złoci ludzie, ale nie ma co na dzień dobry przekreślić - na każdego kalafiora zdarza się pięćdziesiąt przypadków kiedy funkcjonariusze robią co trzeba i jak trzeba, a nikt o tym nie mówi.

 

Marvinka ma nadzieję, że wszystko dobrze się skończy. Kciuki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak; na policje idę z samego rana przed pracą bo nie było nikogo kto by mógł przyjąć zgłoszenie... na kamerach chyba znalazłem gościa który mi zabrał telefon... we wtorek wpadnę tam z pendrivem, zgram wszystko ze wszystkiego i w domu na spokojnie wszystko przeanalizuje.

Teraz pytanie; jest możliwość zmiany numeru IMEI telefonu? W starych telefonach wiem że tam jakieś myki były ale jak to obecnie wygląda to nie mam pojęcia oraz... telefon zakupiłem na XFS ale generalnie w pudełku nie mam żadnego paragonu... co w tym wypadku może być dowodem zakupu? Wydrukować meila/meile czy napisać do nich żeby mi coś wysłali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak; na policje idę z samego rana przed pracą bo nie było nikogo kto by mógł przyjąć zgłoszenie... na kamerach chyba znalazłem gościa który mi zabrał telefon... we wtorek wpadnę tam z pendrivem, zgram wszystko ze wszystkiego i w domu na spokojnie wszystko przeanalizuje.

Teraz pytanie; jest możliwość zmiany numeru IMEI telefonu? W starych telefonach wiem że tam jakieś myki były ale jak to obecnie wygląda to nie mam pojęcia oraz... telefon zakupiłem na XFS ale generalnie w pudełku nie mam żadnego paragonu... co w tym wypadku może być dowodem zakupu? Wydrukować meila/meile czy napisać do nich żeby mi coś wysłali?

Na Snapdragonach zmiana IMEI jest możliwa, jest do tego programik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasami w historii zamówień, jak wejdziesz w szczegóły zamówienia, znacznika do pobrania faktury w PDFie?

Oo faktycznie, dzięki.

 

Na Snapdragonach zmiana IMEI jest możliwa, jest do tego programik.

No bez jaj... ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba ciężko to zrobić... wiele razy czytałem na forum o Turkach co chcieli w MI3 zmienić IMEI (bo prawo tam mają takie, że telefony tylko od operatora). I nikomu się to nie udawało. Także na bank jakiś nikt nie weźmie się za zmianę IMEI daj spokój.

Złodzieje telefonów w 99% przypadków to randomowe debile a nie pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię... Przecież taki typek co to ukradł, nie będzie śledzić forum. Nie ma na to czasu, telefon to rzecz która parzy i puści to dalej za grosze, byle szybko.

Wysłane z mojego MI 2S

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczeń? IMEI ponoć nie zmieni a jeśli tylko telefon połączy się z internetem to się ponownie zablokuje (chyba powinien nie? zablokowałem i w googlu i na i.mi.com) połączy się z siecią to policja też go powinna namierzyć w trymiga... telefon jest spalony po całej linii dlatego mam nadzieje że debil "nie zrobi mu krzywdy".

 

Zrobiłem listę komisów i lombardów... 23 pozycje ;| jaki starter za 5zł polecacie kupić żeby starczyło na te wszystkie rozmowy + jakikolwiek pakiet neta? W pracy net jest mi niemal niezbędny... sporo minut też będzie pomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30zl? xD nie nie, odpada ;) ale znajomy z komisu puści cynk i jutro wszystkie komisy w mieście będą wiedziały co zrobić na widok MI4

plusha mam teraz, przynajmniej facebook działa ale meil firmowy tez by się przydał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz kolego jak znajdziesz chwile jakis tutorial co i jak ustawic/wlaczyc/zainstalowac/sciagnac zeby zabezpieczyc sie na taka tfuu ewentualnosc... Chodzi mi o zabezpieczenie danych i namierzenie

Bede zamawial na dniach opaske mozna tak ustawic zeby po utracie zasiegu z opaska tel piszczal, blokowal sie na haslo itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... w sumie zdziwiony jestem że google działa bo od miesiąca prowadzę z nim "wojne". Po uruchomieniu tel marudzi żeby coś tam włączyć, w markecie non stop komunikat żeby podać numer czy coś nosz kuźwa, już prawie na forum byłem gotowy się odezwać żeby w końcu mi to google przestało d*** zawracać ;p

 

Ale wracając, wejdź w linki które podałem w 3 poście i zobacz czy działają lokalizacje, czy widzi telefony online, jak działa blokada, alarm... wipa lepiej nie klikaj :P ja kieeedyś kiedyś sprawdzałem, alarm chyba da się wyłączyć po wpisaniu pinu

Google na pewno poinformuje Cię co i gdzie włączyć aby lokalizacja działała, i.mi.com pewnie też ale tam to ta opcja jest po prostu w synchronizacji na samym dole, w przypadku googla gdzieś tam zakopana w ustawianiach jest

 

Programów jest wiele, kiedyś był chyba tylko cerberus który dla przeciętnego Kowalskiego był nie do wykrycia, program po wipach itp w niewidoczny na żaden sposób wysyłał masę danych na meile itp teraz każdy antywirus od tego w sumie jest

poszukaj na google testy antywirusów na androida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczeń? IMEI ponoć nie zmieni a jeśli tylko telefon połączy się z internetem to się ponownie zablokuje (chyba powinien nie? zablokowałem i w googlu i na i.mi.com) połączy się z siecią to policja też go powinna namierzyć w trymiga... telefon jest spalony po całej linii dlatego mam nadzieje że debil "nie zrobi mu krzywdy".

Zrobiłem listę komisów i lombardów... 23 pozycje ;| jaki starter za 5zł polecacie kupić żeby starczyło na te wszystkie rozmowy + jakikolwiek pakiet neta? W pracy net jest mi niemal niezbędny... sporo minut też będzie pomocne

NJU Mobile.

Max 19zl do komórkowych

I 19zl za 3,1GB internetu.

Ew. 9zl za smsy... To wszystko co miesiąc. Oczywiście na kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programów jest wiele, kiedyś był chyba tylko cerberus który dla przeciętnego Kowalskiego był nie do wykrycia, program po wipach itp w niewidoczny na żaden sposób wysyłał masę danych na meile itp teraz każdy antywirus od tego w sumie jest

poszukaj na google testy antywirusów na androida

 

Ciekawy wątek z tymi aplikacjami. Czytając opinie Cerberusa na GPlay, natknąłem się na info, że po nadaniu uprawnień administratora i root aplikacja crashuje słuchawkę.

 

Myślę, że sam zainstaluje coś podobnego. Macie coś godnego polecenia?

 

Do tej pory miałem wyłączoną funkcję namierzania telefonu. Po włączeniu dostępu do lokalizacji, na i.mi.com na moim koncie nie wykrywa telefonu...

Edytowane przez t.bone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sam zainstaluje coś podobnego. Macie coś godnego polecenia?

 

Marvinka korzysta z Prey.

 

  • Nie było korzystane w "warunkach bojowych"
  • Precyzja namiaru jeśli o Polskę chodzi - średnio, czasami potrafi się o kilkadziesiąt metrów rozminąć, Północna Afryka i Szwabia - prawie co do centymetra
  • W wersji "free" jest chyba 3-5 urządzeń obsługiwanych, jeśli chcesz podpiąć więcej, wymaga to opłat
  • Wygodny i funkcjonalny interface przez stronę www
  • Marvinka dała na Xiaomince wszystkie uprawnienia
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvinka zainstalowałem. W opisie było info o tym, że aplikacja robi zdjęcia. Nie mogę znaleźć tej funkcji na koncie.

 

Kiedy ustawiasz urządzenie na "missing", dostępne są różne raporty - zrzut z ekranu, geolokalizacja, robienie fotek itp. ;)

 

...chociaz zaraz, tak BYŁO kiedyś. Teraz coś się mogło zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie blokuj tyko IMEI u operatora... bo go nigdy nie znajdziesz.

Statystyki policyjne wskazują na 4 odnalezione na 5 "zgubionych" urządzeń.

tylko jest jedno ale. nie podają czasu po jakim odnajndują urządzenia. ..

btw, z tym imei i policja to nie jest tak pięknie...  bo wygląda to tak:

zglaszasz kradziez, oni wtedy uruchamiają procedure "pytania" operatorów o aktywny IMEI.

pytanie wysyłają co 2 tygodnie... no i to tyle z ich strony.

Większość sprzętu znajduje się u paserów lub w lombardach. czasem przy przeszukaniach postronnych, którzy zakupili od paserów.

 

telefon znajdzie się na 80%, jeśli nie będzie dawcą lub nie zmienią mu IMEI lub nie sprzedadzą poza granice PL.

A to kiedy się znajdzie, to już inna bajka. (z życia wzięte, telefon znalazł się po 14 miesiącach od kradzieży w stanie opłakanym - ale się znalzł i podbił statystki zajebistości organów ścigania)

 

jak chcesz zrobic im na zołość, blokuj imie u operatora. wtgedy tyhlko organy albo zmiana imei im pomoże

albo działaj na wlasną rękę - pewnie będzie bardziej owocnie a przede wszystkim szybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Policja w PL - moja ukochana instytucja. Wydrzyj ryja wracając z udanego melanżu - mandat. Zgłoś kradzież telefonu - będzie problem. Policjant zajmujący się sprawą nei ruszy teczki nawet, a po umorzeniu przez prokuraturę "z braku dowodów" jeszcze przez miesiąc nei będzie miał o tym pojęcia.

Jeśli mogę Ci coś zasugerować zgłoś to jako rozbój. Będą się starać. Napadli Cię i ukradli telefon, a nie potrafisz opisać sprawców. Dla nich to więcej punktów, a i sam prokurator będzie naciskał na wykrycie, bo to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do 12 lat (kwota przywłaszczona nie ma znaczenia, jak w przypadku kradzieży). Tu też paserzy dostaną informację i na pewno nie będą zbyt chętni do kupienia go za 200PLN (tak, takie sumy gnoje biorą za dobry sprzęt)

Sam fakt pozostaje jedynie współczuć. Na pewno dzisiejsze de Bortoli Willowglen dedykuję Tobie, a właściwie szczęśliwemu zakończeniu sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle w kwestii policji ;) także myślę że jest spora szansa na pozytywne zakończenie

 

co do kradzieży to z drugiej strony chyba zazwyczaj nie jest tak pięknie jak w moim przypadku gdzie miałem dobre 10min na zrobienie czegokolwiek na telefonie bo był włączony i połączony z internetem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zly nie jest program ale i bez szalu... Jak ktos buchnie tel i zresetuje do ustawien fabr. kicha... A to chyba pierwsze co robi zlodziej... Perfekcja by byla zeby sie wgryzlo w system ze nawet po resecie by siedzialo w systemie... Po zerwaniu polaczenia z opaska zeby blokowalo dobrze i zalaczylo wifi i gps... Walilo fotkami wtedy co minute na dropboxa + samo dawalo pozycje telefonu juz od utraty sygnalu... Gdybym mial pojecie jak taki program na miui ogarnac... Pewnie bym usiadl w weekend... Szkoda ze domyslnie nie ma takiego programu w systemie co piatek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ew. poprosić kogoś ogarniętego by konkretną apkę wrzucił Ci do ROMu.

 

Wtedy zostanie wybrać najlepszą wersję MIUI (lub tygodniówki w przypadku Mi) pod siebie, dodać program i tyle. Po prostu trzeba będzie ograniczyć aktualizowanie telefonu, to byłoby dobre dla posiadaczy budżetowców Redmi, i tak nie mamy zbyt często aktualizacji ;)

 

Coś za coś - albo najnowsze MIUI albo dobrze zabezpieczony telefon. Sam zawsze myślałem żeby zaszyć jakiś konkretny program w sofcie w razie zgubienia/kradzieży, niestety "wtedy" (czasy jak Desire był flagowy, tak xd) nie było jakichś dobrych programów a po względnej "przygodzie" Ariego z Mi-4 temat u mnie powrócił i chętnie bym coś podziałał, nie znamy dnia ani godziny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zly nie jest program ale i bez szalu... Jak ktos buchnie tel i zresetuje do ustawien fabr. kicha... A to chyba pierwsze co robi zlodziej... Perfekcja by byla zeby sie wgryzlo w system ze nawet po resecie by siedzialo w systemie... Po zerwaniu polaczenia z opaska zeby blokowalo dobrze i zalaczylo wifi i gps... Walilo fotkami wtedy co minute na dropboxa + samo dawalo pozycje telefonu juz od utraty sygnalu... Gdybym mial pojecie jak taki program na miui ogarnac... Pewnie bym usiadl w weekend... Szkoda ze domyslnie nie ma takiego programu w systemie co piatek....

Wystarczy blokada tel kodem bądź wzorem. Program w autostarcie uruchamia się bez problemu. Jeżeli nie ma nic lepszego to nie ma co wydziwiac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...