Skocz do zawartości

Ładowanie, kabel w oplocie


Puma2012

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Netoper napisał:

Skoro wiesz, no to czemu się dziwisz że żaden przewód 3A nie obsłuży 33W ? Przecież to fizycznie niemożliwe.

Przy 5V nie, ale szybkie ładowaniw to może być nawet 18V (w tym Poco chyba 12) i kabel 3A powinien wystarczyć do 33W. Problem w tym czy rzeczywiście te 3A wydoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mam Poco, ale znam chińczaków ich zapewnienia i ich produkty, :) dlatego dalej sugeruje żebyś nie szukał 3A. Ja się przewiozłem na Baseusie i Usilionie, nie idzie z nich wydusić więcej jak 2.5-2.7 A. Zakupiłem magnetyczny pzoz niby 3A a ciągnie prawie 4. Z tym że złącze mocno się grzeje.3bb239f80610238784508400d530f79b.jpgd0206787f70051561b606ca262cb8133.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to u chińczaka, żadnej gwarancji że partia którą teraz robi będzie miała podobne osiągi, ja u niego kupiłem w sumie 6 ładowarek, w odstępie dwóch miesięcy, i ostatnia partia była lipna. O ile QC działało prawidłowo, to normalne ładowanie i na napięciu leżało i na amperach.
(Pomiary porównywalne z zewnętrznym miernikiem.)
Przewodów kupowałem u niego 12sztuk, i dwa były uwalone totalnie, dioda świeciła, ale ani ładowania ani transferu danych.6e04fdceccf4f7a74791a68eca349f17.jpgce2f1a75dd548e670758f7ce60e6bdc7.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kiedyś poverbank lipny ale że mam miernik na usb to wysłałem im zdjęcie gdzie widać że to lipa, pieniądze zwrócili.

Zdaje sobie sprawę że może być różnie, ogólnie kupiłem kilka kabli i jakoś były dobre, niestety te od Huawei nie ładują super szybko (inne parametry).

W każdym razie dzięki, ten kabel pzoz wygląda sensownie i chyba się zdecyduje a nie jest to majątek żebym płakał ile ja to kasy wtopiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie ma co akumulatora męczyć maksymalnymi parametrami ładowania, Mi się udaje przeważnie na wieczór podłączać to daje na normalne ładowanie, 1.8-2A, jak potrzebuje na szybko bo padł w dzień a gdzieś wychodzę to daje na szybkie i w pół godziny mam około 60%

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie kabli firmy BASEUS, naciągają parametry kabli.

Chciałem kupić Baseus X-Type Light | Kabel USB - Type-C USB-C 3A Quick Charge 3.0 100cm z diodą LED , to mi odpisali: Nie obsłuży ładowania 33W, Maksylane napięcie przy 3A to 5A a przy 2A- 9V.

Kupiłem kabel 100W i nie działa super szybkie ładowanie, jest tylko szybkie ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, brawo napisał:

Czy wy w ogóle łapiecie co to są Waty? 100W kabel do ładowania telefonu? ;) Jak ktoś nie ma pojęcia jaka to moc, to niech dotknie 100W włączonej żarówki... Zobaczcie też jak grubymi przewodami dostarcza się taką moc.

Tylko co mnie to obchodzi, skoro napisali 100W to tyle ma być ;)

Edytowane przez Puma2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale tak nie jest, BASEUS to markowy producent między innymi kabli a jak widać nie spełniają podstawowych parametrów lub są ukrywane.

33W to nie jest jakiś wyczyn dla kabla ;)

Warto takie rzeczy opisywać aby producenci bardziej się przykładali i testowali zanim dany towar wypuszczą.

Edytowane przez Puma2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Puma2012 napisał:

Niestety ale tak nie jest, BASEUS to markowy producent między innymi kabli a jak widać nie spełniają podstawowych parametrów

100cm kabel spełnia parametry 3A. Za to 2metrowy już nie, bo to niemoźliwe. Są straty na kablu przy takiej długości, dlatego piszą, że 2A to max.

Edytowane przez marcin19883
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przeszukałem moje szuflady i znalazłem jakiś kabel i włącza super szybkie ładowanie. Około pół metra i może dlatego działa.

Edit: Dostałem odpowiedź, nie wiem czy to się kupy trzyma. Niech ktoś kto wie to napiszę czy to może być prawda.

Cytat

Telefon który Państwo posiadają ma standard quick charge 4. Kabel wspiera standard quick charge 3.0

Przy standardzie powerdelivery uzyskamy 100W na tym kablu więc spełnia swoje parametry. Klienci zasilają tym kabel laptopy marki apple które potrzebują 96W i spokojnie ten kabel radzi sobię

 

Edytowane przez Puma2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No wlasnie jak sprawdzić czy kabel ładuje z pełną mocą. Na oryginalnym kablu pokazuje mi turbo charge i animacja z miejscami po przecinku natomiast na kablu 1.5m obsługujacym qc4.0  tez pokazuje miturbo charge ale na animacji nie ma miejsc po przecinku i teraz pytanie czy ten drugi kabel też ładuje z pełną mocą czy nie. A używając  miernika usb to już w ogóle nie da się nic ocenić bo tam miernik całkowicie głupieje ładowanie przez miernik na oryginalnym kablu pokazuje 0,4 ampera

Edytowane przez agrest04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosze... Rozładuj telefon do jednakowego poziomu np 20% i naładuj oryginalnym przewodem zmierz ten czas. Przy ponownym ładowaniu zastosuj drugi przewód i też zmierz czas.

Oczywiście trzeba co chwila lukać kiedy będzie te 100%, ale to chyba nie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
27 minut temu, ultimate napisał(a):

Odgrzeje kotleta 😀

Poleci ktoś sprawdzony kabel o długości 2mb by ładował jak oryginał z ładowarką 120W [13T pro] ?

są nowe baseusy fajne

https://e-baseus.com/product-pol-4428-Baseus-Tungsten-Gold-Kabel-Type-C-USB-C-240W-Power-Delivery-Samsung-AFC-Huawei-SCP-Quick-Charge-3m.html

powinien spokojnie dac radę 🙃 albo wziąć po prostu firmowy Xiaomi ...

https://mi-store.pl/product-pol-2103-Kabel-X-One-z-Turbo-Szybkim-Ladowaniem-120W-USB-Type-C-100cm-do-Xiaomi-11T-12-Pro-POCO-F4-GT.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Master napisał(a):

są nowe baseusy fajne

https://e-baseus.com/product-pol-4428-Baseus-Tungsten-Gold-Kabel-Type-C-USB-C-240W-Power-Delivery-Samsung-AFC-Huawei-SCP-Quick-Charge-3m.html

powinien spokojnie dac radę 🙃 albo wziąć po prostu firmowy Xiaomi ...

 

Ale oczywiście testowales ten co z linku tj. 3mb ?

Bo na papierze to faktycznie uber hiper rakieta...😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ultimate napisał(a):

Ale oczywiście testowales ten co z linku tj. 3mb ?

Bo na papierze to faktycznie uber hiper rakieta...😉

mam teraz ich kabelek 100tke i jest w porządku (był w komplecie z ładowarka gan - też 100tka) więc zakładam ze i ten będzie dobry 🙃 ja mam 2 metrowy - ten tak przykładowo tylko wrzuciłem ... w każdym razie chyba mocniejszy ciężko znaleźć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spk. Dziękuję za pomoc..

Chciałbym identyko jak Twój bo obawiam się że 3mb to już nie da rady 120W pociągnąć i 3mb to są dużo ciut . 

Taki 2mb byłby idealny tylko coś go znaleźć nie mogę 😐

Spk. Dziękuję za pomoc..

Chciałbym identyko jak Twój bo obawiam się że 3mb to już nie da rady 120W pociągnąć i 3mb to są dużo ciut . 

Taki 2mb byłby idealny tylko coś go znaleźć nie mogę 😐

Mało tego ja potrzebuję USB C USB A..

Edytowane przez ultimate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ultimate napisał(a):

Spk. Dziękuję za pomoc..

Chciałbym identyko jak Twój bo obawiam się że 3mb to już nie da rady 120W pociągnąć i 3mb to są dużo ciut . 

Taki 2mb byłby idealny tylko coś go znaleźć nie mogę 😐

Spk. Dziękuję za pomoc..

Chciałbym identyko jak Twój bo obawiam się że 3mb to już nie da rady 120W pociągnąć i 3mb to są dużo ciut . 

Taki 2mb byłby idealny tylko coś go znaleźć nie mogę 😐

Mało tego ja potrzebuję USB C USB A..

a patrzyłeś np na Ali? ten co jam to 2x USB C ... ładowarka ma tylko takie wyjście (ta setka baseusa) - a nie tego baseusa 240 w wersji 2 metrowej? jakościowo na pewno jest luks ... 

coś pierwsze z brzegu ...

https://a.aliexpress.com/_EjwIZAB

a ten 240w baseusa też jest w wersji 1 i 2 metra - ten 3 metrowy to maks jaki dali do oferty ...

https://a.aliexpress.com/_EGau08J

Edytowane przez Master
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...