Skocz do zawartości

MIUI 20.11.11/12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

201112.png

  • ROM Xiaomi.eu dla Redmi K30S Ultra/Mi 10T (apollo)
  • Ciemny motyw w Asystencie MIUI
  • Dodana możliwość wyłączenia powiadomienia dot. dostępu do schowka
  • Możliwość wyeksportowania treści wiadomości e-mail do pliku PDF
  • Możliwość wyboru stylu menu ostatnio otwartych aplikacji w ustawieniach pulpitu
  • Nowy wygląd karty Więcej w aplikacji Aparatu [Android 11]
  • Problem z TWRP na Mi 10/Pro/K30 Pro częściowo naprawiony – więcej informacji poniżej
  • Od tego tygodnia Xiaomi zmienia politykę wydawania wersji beta – nasze wydania będą się opierać na wersji środowej, a nie czwartkowej (od tego tygodnia to wersja środowa jest wydawana w zamkniętej becie oraz w becie publicznej). ROM-y z Androidem 11 wyjątkowo jeszcze w wersji czwartkowej
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

WAŻNE – TWRP na Mi 10/Pro i Redmi K30 Pro

Problem z TWRP na Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro jest częściowo naprawiony – pojawiły się nowe wersje TWRP:Mi 10 ProRedmi K30 ProMi 10.

Jeśli przechodzisz z innego ROM-u na Xiaomi.eu po raz pierwszy – wgraj powyższe TWRP tylko po wgraniu wersji co najmniej 20.10.15 dla Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro oraz co najmniej 20.11.5 dla Mi 10. W przeciwnym wypadku telefon będzie cały czas migać na planszy startowej TWRP. TWRP zostanie również zastąpione powyższymi wersjami w przypadku aktualizacji do 20.11.11/12.

Niestety wersje TWRP wspomniane powyżej nie wspierają deszyfrowania partycji /data, w związku z czym następne aktualizacje wersji beta muszą być instalowane poprzez kabel USB-OTG.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 21 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Dla Androida 11 instrukcja postępowania znajduje się w tym miejscu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska wg. tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj. Czcionka Helvetica Neue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wyłączyć powiadomienia o schowku dla wszystkich aplikacji:
Ustawienia > Aplikacje > Uprawnienia > Menadżer uprawnień > Uprawnienia > Dostęp i zapis elementów w schowku > Dostęp do schowka > Informuj gdy aplikacje uzyskają dostęp do schowka

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy parafianie, jeśli mam teraz xiaomi.eu 20.9.24 na POCO F2 PRO to mam najpierw wgrać to nowe TWRP i następnie 20.11.11/12 czy też mam najpierw wgrać 20.10.15 i wtedy nowe TWRP i dopiero 20.11.11/12 czy też nie wgrywam nic (ani TWRP ani innego romu xiaomi.eu) tylko po prostu instaluję tą najnowszą wersję 20.11.11/12 prosto na tą obecną 20.9.24?

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pablosek napisał:

Aby wyłączyć powiadomienia o schowku dla wszystkich aplikacji:
Ustawienia > Aplikacje > Uprawnienia > Menadżer uprawnień > Uprawnienia > Dostęp i zapis elementów w schowku > Dostęp do schowka > Informuj gdy aplikacje uzyskają dostęp do schowka

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Brak tej opcji na mi9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys, kilkanascie miesiecy temu przyciski volume + i volume - dzialaly tak, ze domyslnie sterowaly glosnoscia dzwonka, a gdy np. byl wlaczony youtube, jakas gra lub np. lecial jakis film na streamable.com to te przyciski sterowaly glosnoscia multimediow. To bylo wedlug mnie duuzo wygodniejsze. Czy da sie w ten sposob ustawic dzialanie tych przyciskow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orjon napisał:

Przez fastboot tak jakbyś instalował soft po raz pierwszy (oczywiście z wyjątkiem wipe). będzie trochę w twrp walić błędami ale soft i magisk powinien wgrać.

Czyli wgrywam TWRP przez Fastboot jak zwykle i nie ma szans że zrobi się bootloop na ekranie TWRP przy próbie włączenia go Vol+ ? Nie chcę czwarty raz wgrywać systemu bo TWRP zatnie cały system...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd :) Chyba wszyscy czekają, aż wyjdzie Global A11 z klonowaniem, tak samo z OK Google.

Ale za to tryb ciemny jest spierdzielony. Wybór aplikacji do wyłączenia trybu ciemnego to loteria. Nie wiesz gdzie tapnąć by wyświetliła się lista, normalnie ciemne tło. Dodatkowo nie wszystkie aplikacje reagują na tryb ciemny, a wcześniej było OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Thomas_Anderson napisał:

W ustawieniach widoku ostatnich elementów źle jest nazwany widok pionowy z poziomym

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem jak tego nie zauważyłem.. pójdzie fix, dzięki.

3 godziny temu, ThreeDog napisał:

Czyli wgrywam TWRP przez Fastboot jak zwykle i nie ma szans że zrobi się bootloop na ekranie TWRP przy próbie włączenia go Vol+ ? Nie chcę czwarty raz wgrywać systemu bo TWRP zatnie cały system...

Nie, nie ma szans. jedyne co to oczywiście aktualizacje trzeba będzie wgrywać z otg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd  Chyba wszyscy czekają, aż wyjdzie Global A11 z klonowaniem, tak samo z OK Google. Ale za to tryb ciemny jest spierdzielony. Wybór aplikacji do wyłączenia trybu ciemnego to loteria. Nie wiesz gdzie tapnąć by wyświetliła się lista, normalnie ciemne tło. Dodatkowo nie wszystkie aplikacje reagują na tryb ciemny, a wcześniej było OK. 

 

U mnie działa wybòr aplikacji dla ciemnego motywu0803cbadb50673b4de0ff119e3405e1e.jpg oczywiście Xiaomi mi10

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...