Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 10T / 10T Pro - Jak zainstalować Xiaomi.eu / MiuiPolska.pl?


OliwierGL

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co chcesz:

stabilna to stabilna (teoretycznie wszystko działa ale z Androidem 10 )

beta nie wszystko działa (ale są rozwiązania, upierdliwa bo aktualizować wypada co tydzień) ale masz nowości + obecnie Androida 11.

Ogólnie jak nie masz root'a to obecnie polacam bete.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam wersję global eea, działa jak trzeba i bateria trzyma spoko. Na xiaomi.eu jest od jakiegoś czasu masakra z baterią-leci w oczach i kilka opcji się buguje. Nie po to mam telefon z dużą baterią aby go rano i wieczorem ładować. Na globalu ładuję co drugi dzień. Żeby nie było - zawsze używałem miuipolska na moich poprzednich xiaomi ale na mi10t pro poprostu nie ma to dla mnie sensu. Telefon za taką kasę ma działać a nie wkurzac ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja mam dziwny problem z aktualizacjami weekly wersji. 

Pobieram update przez apke updater, weryfikuje się md5 i daje install. 

Na razie wszystko ok :-) 

Restartuje się do recovery i prosi o pin, podaje go i nie aktualizuje się automatycznie system tylko przechodzi do głównego ekranu twrp. 

Czy mamy takiego bug w apollo czy coś mam rozwalone :-)

Na mi6 i mi8 działało to normalnie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2021 o 21:25, bondzo83 napisał:

Cześć, a pytanie z innej beczki. Jak zmienić ekran logowania z Redmi na Mi?

Raczej się nie da. Telefon w Chinach jest pod nazwą Redmi dlatego tak.

 

9 godzin temu, 00raq00 napisał:

Restartuje się do recovery i prosi o pin, podaje go i nie aktualizuje się automatycznie system tylko przechodzi do głównego ekranu twrp

 

 

U mnie też tak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Śledze to od dłuższego czasu, i zachodzę w głowę dlaczego nie ma oficjalnego TWRP w ciągu dalszym, a na takie Mi10i już jest. 
https://forum.xda-developers.com/t/recovery-unofficial-3-5-2-apollo-twrp-for-mi-10t-mi-10t-pro-redmi-k30s-ultra.4319809/

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnym TWRP ktoś musi się zajmować na bieżąco, puszczać fixy itp. Jeśli nie ma maintainera pod dane urządzenie, to nie ma oficjalnego TWRP. Proste.

Czasem oficjalne TWRP robi więcej problemów niż pożytku, jak ogarnia to osoba niemająca danego urządzenia (casus Mi 9 SE, myślę że @ZduneX25 potwierdzi, ile tam jest kłopotów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo będę chciał wgrać MIUIPolska do mojego Mi 10T Pro 256GB  (głównie dlatego, że chce mieć nagrywanie rozmów, jak w Mi9T) no i mam kilka pytań... 

1. Czy jak wgram MIUIPolska i mi nie spasuje to mogę wrócić do wersji GLOBAL?

2. Czy jest jakaś znaczna różnica pomiędzy czasem pracy na baterii w MIUI Polska a GLOBAL? Bo obecnie mam MIUI Global 12.0.18.0 i bateria trzyma zadawalająco a obawiam się, że na MIUI Polska może być gorzej...

3. Ogólnie zależy mi na stabilności i jak zainstaluje wersję MIUI Polska STABILNA to ta będzie najnowsza? xiaomi.eu_multi_HMK30SUltra_MI10T_V12.5.4.0.RJDCNXM_v12-11 z 18.08.2021? Bo czytałem, że jakaś została anulowana bo aparat 108Mpix nie działa... 

4. Dlaczego są nazwy np. MIUI 21.8.11? Tu 12.5 a tu nagle 21.8 to jakieś inne oznaczenia wersji niestabilnych?

5. Jak pobieram MIUI to jest napisane np. Xiaomi Mi 10T / Redmi K30S Ultra - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.4.0.RJDCNXM - Android 11 i obecnie mam Android 10 - to będę wtedy miał ANDROID 11 po wgraniu MIUI?

6. Czy ktoś może potwierdzić, że mając MIUI Polska można nagrywać bez problemu rozmowy z aplikacji systemowej jak w starszych Xiaomi? Bo na Global jest problem z opcją głośnik (jak zainstalowałem ACR CUBE po prostu nie można włączyć głośnomówiącego) - czy w MIUI Polska nie ma tego problemu z niedziałającym przyciskiem GŁOŚNIK/SŁUCHAWKA? 

7. Czytałem jeszcze, że na MIUI Polska jest problem z GPay i NFC. To prawda? Muszę wtedy jeszcze coś instalować i wtedy zadziała bez problemu? Czytałem o MagicTask - czyli co instaluje ten MagicTask tylko i GPay działa normalnie?

8. Jak jest z aktualizacjami MIUI - przez aplikację w telefonie się nie będzie dało zaktualizować? Tylko przez wgranie jeszcze raz MIUI nowszego ? I wtedy stracę wszystkie dane tak?   

Sorki za ilość pytań ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 tak

2 porównywalnie 

3 to jest ostania działająca wersja jak na razie

4 wersja beta (tygodniowa) ma swoje oznaczenia a stabilna swoje

5 tak

6 tak

7 w niektórych bankach trzeba użyć Magiska. Google Pay działa bez niego 

8 możesz zainstalować aktualizacje przez TWRP. Dane kasowane są tylko przy pierwszej instalacji ROMu. Kolejne aktualizacje są bez utraty danych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm no i teraz się zastanawiam czy zmieniać MIUI... Bo z nagrywaniem czekając na MIUI Polska sobie poradziłem, wgrałem CallRecorder i działa... Główny powód zmiany na MIUI Polska to to nagrywanie... Są jeszcze jakieś zauważalne zmiany MIUI EUROPA a GLOBAL? Bo wyczytałem, że nagrywanie plus kilka ukrytych opcji... ale co ta za ukryte opcje ?? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm no i teraz się zastanawiam czy zmieniać MIUI... Bo z nagrywaniem czekając na MIUI Polska sobie poradziłem, wgrałem CallRecorder i działa... Główny powód zmiany na MIUI Polska to to nagrywanie... Są jeszcze jakieś zauważalne zmiany MIUI EUROPA a GLOBAL? Bo wyczytałem, że nagrywanie plus kilka ukrytych opcji... ale co ta za ukryte opcje ?? 
Który dokładnie? Acr mi nie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak sprawdzić najlepiej SOT? 

Bo mam 2 identyczne Mi10T Pro i chciałbym sprawdzić czy bateria tutaj i tutaj trzyma tak samo. Jest jakaś aplikacja do tego, benchmark czy coś? Czy po prostu włączyć film i max ekran i czekać aż padną? Za 7 dni jak mi BL odblokują to porównam czas pracy na GLOBAL i MIUI Polska.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem wszystko jak w instrukcji Magisk / moduł Proof a w SafetyNet Test "CTS Profile Match" jest FAILED. Pewnie dlatego nie można dodać karty Google Pay. Co można z tym zrobić? 

 

 

Jeszcze mam pytanie.. .ma znaczenie co wybiore, bo w instrukcji jest: 
Cytat

8. Wpisz "25" aby wybrać "Redmi"
9. Wpisz "3" aby wybrać "Redmi K30 Ultra (10)"

A tam pod 3 jest Redmi K30 Pro Zoom, pod 4 Redmi K30 Ultra China a pod 5 Redmi K30S Ultra China. Jak wybiorę wcześniej model Xiaomi a nie Redmi to jest Mi10T Pro Europe... ale co bym nie wygrał to i tak SafeTest nie działa.. 

Edytowane przez Note3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę później :) 

A czy ktoś wie jak nazywa się główna czcionka w Mi10T w wersji GLOBAL? Głównie ta z 12.0 Miui. Bo zainstalowałem Miui Europe i po prostu tak brzydko to wygląda i niefunkcjonalnie... A ta w Global była idealna. 

Edytowane przez Note3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2021 o 07:19, patrikos23 napisał:

A jak to zainstalować? Magisk 23 mam, SUI nie mogę wgrać, bo jest błąd, że nie mam RIRU. RIRU nie mogę wgrać, bo jest błąd w Magisk, że czegoś tam nie odnaleziono. Jak pobione RIRU z GitHub to co dalej z tym mam zrobić? Zainstalować przez Magiska czy jak? (bo tak jest instalation failed) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Chciałem zainstalować nowszą wersję MIUI: V13.0.4.0.SJDCNXM, mam obecnie wersje 12. Jak zawszę odpaliłem TWRP_3.5.2_10_By_Master i wcześniej nie miałem problemu z instalowaniem a teraz na czerwono przy instalacji wywala błąd. Czy trzeba coś zrobić przy przejściu z wersji 12 na 13?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...