Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 10T / 10T Pro - Jak zainstalować Xiaomi.eu / MiuiPolska.pl?


OliwierGL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szybki tutek jak wgrać Xiaomi.eu / MiuiPolska.pl na Mi 10T / Pro, ponieważ na razie nie ma oficjalnego TWRP na ten telefon.
UPDATE: Jest już nieoficjalne TWRP na Mi 10T, i dlatego aktualizuję ten poradnik ;)
Nie instalujemy TWRP jako recovery ponieważ (jak zaleca również jego autor) jest to nie oficjalne TWRP, czekamy na official i aktualizuje poradnik :)


1. Odblokuj bootloader (podstawa, bez tego ani rusz. Poradnik)
2. Pobierz najnowszy ROM i przenieś go na pamięć telefonu. (MiuiPolska Download)
3. Pobierz najnowszy TWRP (AndroidFileHost, najnowsze wydanie jest oznaczone najwyższym numerkiem np. TWRP_apollo_3.4.0_3_whyle.img)
4. Uruchom ponownie telefon w trybie FastBoot (poprzez ADB albo Przycisk głośności w dół + Zasilania)
5. Zainstaluj Minimal ADB & Fastboot
6. Podłącz telefon do komputera poprzez kabel USB
7. Przenieś TWRP do folderu do którego zainstalowałeś/aś Minimal ADB & Fastboot.
8. Uruchom cmd (Wiersz poleceń) w folderze do którego zainstalowałeś/aś Minimal ADB & Fastboot
9. Uruchom telefon tymczasowo w trybie TWRP recovery używając komendy "fastboot boot TWRP_apollo_3.4.0_3_whyle.img"
10. W TWRP instalujemy rom (Klikamy Install, po czym wybieramy wcześniej przeniesiony do pamięci telefonu plik .zip)
11. Po ponownym uruchomieniu telefonu system będzie zainstalowany.

UWAGA: Jeżeli po zflashowaniu systemu telefon wpada w bootloop, uruchom Recovery (Przycisk głośności w górę + Zasilania) i Wyczyść dane (Wipe / Wipe data).
Po wyczyszczeniu danych telefon powinien się poprawnie uruchomić.


Aktualizowanie systemu:
(Polecam taki sposób ponieważ póki nie wyjdzie oficjalne TWRP na ten telefon, nie chcę go instalować *To samo twierdzi również jego autor)

2. Pobierz najnowszy ROM i przenieś go na pamięć telefonu. (MiuiPolska Download)
3. Pobierz najnowszy TWRP (AndroidFileHost, najnowsze wydanie jest oznaczone najwyższym numerkiem np. TWRP_apollo_3.4.0_3_whyle.img)
4. Uruchom ponownie telefon w trybie FastBoot (poprzez ADB albo Przycisk głośności w dół + Zasilania)
5. Zainstaluj Minimal ADB & Fastboot (Chyba że już go zainstalowałeś/aś)
6. Podłącz telefon do komputera poprzez kabel USB
7. Przenieś TWRP do folderu do którego zainstalowałeś/aś Minimal ADB & Fastboot.
8. Uruchom cmd (Wiersz poleceń) w folderze do którego zainstalowałeś/aś Minimal ADB & Fastboot
9. Uruchom telefon tymczasowo w trybie TWRP recovery używając komendy "fastboot boot TWRP_apollo_3.4.0_3_whyle.img"
10. W TWRP instalujemy rom (Klikamy Install, po czym wybieramy wcześniej przeniesiony do pamięci telefonu plik .zip)
11. Po ponownym uruchomieniu telefonu system będzie zainstalowany.
12. WAŻNE! Nie czyścimy danych (Wipe / Wipe data) ponieważ stracimy nasze aplikacje i resztę danych.

 

Jeżeli po instalacji nie przechodzi wam test SafetyNet, to jak na razie jedyną opcją jest zainstalowanie Magiska i naprawę tego poprzez moduły.
Tutorial:

1. Zainstaluj Magiska (XDA), przepakuj go (Ustawienia -> Opcja Ukryj Magisk Manager) i włącz Magisk Hide (Ustawienia)
2. Zainstaluj moduł MagiskHide Props Config.
3. Zainstaluj Termux (Sklep Play)
4. Uruchom Termux, wpisz "su" i kliknij enter, teraz termux poprosi uprawnienia Root'a => Zezwól
5. Wpisz komendę "props" i kliknij enter
6. Po załadowaniu się MagiskHide Props, wpisz "1" aby edytować "device fingerprint"
7. Wpisz "f" aby wybrać certyfikowany "fingerprint"
8. Wpisz "25" aby wybrać "Redmi"
9. Wpisz "3" aby wybrać "Redmi K30 Ultra (10)"
10. Wpisz "y" żeby to potwierdzić
11. Wpisz "y" aby uruchomić ponownie telefon

 

*Autor: OliwierGL

Edytowane przez OliwierGL
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi przypiął/eła ten temat
  • 3 tygodnie później...

co to znaczy uruchomić plik instalacyjny? u mnie nic się nie dzieje, więc nie kumam. Poprostu 2 razy kliknąć na ./windows_fastboot_first_install_with_data_format.ba t ?? Jak tak to nic się nie dzieje poza wyborem y/n

 

dobra, ogarnięte. Nie działa tylko safetynet

Edytowane przez patrikos23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, patrikos23 napisał:

Bootlop i żadne wipe nie pomagały. Jak zainstalowałem wg starego poradnika w fastboot to wtedy aktualizacje można było wygrać w tym twrp

Tapatalk by Xiaomi Mi9
 

A... Faktycznie.. Nie wspomniałem o aktualizacjach w poradniku :shock:
Już poprawiam :)

Poprawione :)

Edytowane przez OliwierGL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cinimini napisał:

A wiadomo kiedy wersja twrp nowa dla MI 10 do androida 11 ?

To jest poradnik dot. Mi 10T, ale i tak odpowiem :)
Na Mi 10 (Android 11) możesz zainstalować TWRP pod Androida 10, ale żeby mógł poprawnie odszyfrować pamięć telefonu musisz ustawić jako blokadę wzór zamiast pinu lub hasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyszła aktualizacja twrp i działa format data więc już nie trzeba tak się bawić, działa standardowy poradnik instalacji xiaomi.eu :) Właśnie przetestowałem

 

Natomiast nie mogę sobie poradzić z safetynet. Nie mogę przepakować magiska bo otrzymuję komunikat, że się nie udało ukryć menagera...

Edit: paczka zip z xda https://forum.xda-developers.com/t/safety-pass-fix-ctsprofile-is-false.4187095/ zrobiła robotę i już mogę w pełni korzystać z telefonu :)

 

Edytowane przez patrikos23
uzupełnienie info
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie wszystko ok.

14 godzin temu, majstersztyk napisał:

Czy można juz spokojnie flashować twrp do pamięci w mi 10t pro i potem xiaomi,eu? Czy jeszcze coś kuleje? Pytam bo jutro mija czas na odblokowanie i mam zamiar się przesiadać.

 

Edytowane przez ANDREAQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "ok" to u mnie nie bardzo, ale po zresetowaniu go odpaleniu starego miui i znów flash twrp ruszył system plików. Potem install x.eu i reboot niestety znów do twrp, kolejny reboot ale z przycisku power i odpaliło w końcu. Bardzo irytująca instalacją delikatnie mówiąc :P

Edytowane przez majstersztyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2021 o 22:27, majstersztyk napisał:

Z tym "ok" to u mnie nie bardzo, ale po zresetowaniu go odpaleniu starego miui i znów flash twrp ruszył system plików. Potem install x.eu i reboot niestety znów do twrp, kolejny reboot ale z przycisku power i odpaliło w końcu. Bardzo irytująca instalacją delikatnie mówiąc :P

Po instalacji twrp i wipe należy ręcznie uruchomić do twrp (bez kombinacji jaką robiłeś), inaczej nie wgramy pliku zip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w twrp dla mi10tpro wykonujemy przed instalacją romu EU ten punkt:

 

  • Dla urządzeń z fabrycznym Androidem 6 i wyżej (np. MI8, MI6, MI5, MIMAX, MI5S, HMNote4, HMPro itd) w TWRP przechodzimy do menu Wipe > Format data i wpisujemy yes co usunie fabryczne szyfrowanie partycji danych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2020 o 15:01, Orjon napisał:

Autor nie zaktualizował numerka twrp w pierwszym poście. Wgraj TWRP z końcówką 10.

 Mam twrp z końcówką 10, ale nie mogę zainstalować dzisiejszej aktualizacji, nie rozszyfrowuje pamięci wewnętrznej tylko od razu przechodzi do twrp.

Pojawiła się aktualizacja TWRP_apollo_3.5.0_10-beta_1_whyle i po zastosowaniu informacji z pierwszego postu dotyczącej aktualizacji systemu udało się zainstalować dzisiejszą aktualizację.

Edytowane przez markof75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja użyłem twrp tego: TWRP_apollo_3.5.0_10-beta_1_whyle.img bez flash'owania partycji recovery.

i wszystko poszło jak na razie prawie bez problemów.

 

Pozostaje root (magisk już zainstalowany)  zobaczymy czy przejdzie safetynet'a i czy będzie działać GPAY oraz klonowanie aplikacji

 

Aktualizacja 09.01.2021:

Wszystko co mi jest potrzebne działa poprawnie: gpay, klonowanie aplikacji.

jedynie na volte na play nie działa identyfikacja dzwoniących numerów  (ale chyba widziałem gdzieś info jak to naprawić jeszcze nie czytałem i nie psułem tego) 

 

Edytowane przez Moonracker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2020 o 14:14, OliwierGL napisał:

Aktualizowanie systemu:
(Polecam taki sposób ponieważ póki nie wyjdzie oficjalne TWRP na ten telefon, nie chcę go instalować *To samo twierdzi również jego autor)

2. Pobierz najnowszy ROM i przenieś go na pamięć telefonu. (MiuiPolska Download)
3. Pobierz najnowszy TWRP (AndroidFileHost, najnowsze wydanie jest oznaczone najwyższym numerkiem np. TWRP_apollo_3.4.0_3_whyle.img)
4. Uruchom ponownie telefon w trybie FastBoot (poprzez ADB albo Przycisk głośności w dół + Zasilania)
5. Zainstaluj Minimal ADB & Fastboot (Chyba że już go zainstalowałeś/aś)
6. Podłącz telefon do komputera poprzez kabel USB
7. Przenieś TWRP do folderu do którego zainstalowałeś/aś Minimal ADB & Fastboot.
8. Uruchom cmd (Wiersz poleceń) w folderze do którego zainstalowałeś/aś Minimal ADB & Fastboot
9. Uruchom telefon tymczasowo w trybie TWRP recovery używając komendy "fastboot boot TWRP_apollo_3.4.0_3_whyle.img"
10. W TWRP instalujemy rom (Klikamy Install, po czym wybieramy wcześniej przeniesiony do pamięci telefonu plik .zip)
11. Po ponownym uruchomieniu telefonu system będzie zainstalowany.
12. WAŻNE! Nie czyścimy danych (Wipe / Wipe data) ponieważ stracimy nasze aplikacje i resztę danych.

 

*Autor: OliwierGL

Jeżeli chcemy zainstalować aktualizację to wyłączamy pin i inne blokady, ustawiamy jedynie wzór odblokowania, uruchamiamy TWRP, odblokowujemy wzorem i instalujemy aktualizację (z pinem u mnie za chiny nie wchodziło). Testowane na TWRP z końcówką 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi potwierdzić czy przy instalacji na Mi10tPro po czyszczeniu Cache/Dalvik traci się dane i aplikacje, tak jak jest napisane w pierwszym poście ??

Przyznam że tego nie robiłem ... A chyba od czasu do czasu przy zmianie wersji softu przydałoby się to zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...