Skocz do zawartości

MIUI 20.11.5


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

20115.png

  • Aktualizacja do Androida 11 na Mi 10 Ultra
  • MIUI wyświetla teraz powiadomienia dot. dostępu danych aplikacji do schowka – niestety na razie bez możliwości ich wyłączenia, pracujemy nad odblokowaniem tej opcji
  • Możliwość tworzenia plików PDF z obrazów w Galerii
  • Nowy wygląd aplikacji Przenoszenie danych
  • Problem z niedziałającym TWRP na Mi 10 Pro oraz Redmi K30 Pro z wersji 20.10.15/22/29 wciąż istnieje – zalecane wstrzymanie się z aktualizacją. Problem od tej wersji istnieje również na Mi 10 (umi)!
  • Aktualizacja dla Mi 9T i Mi Note 10/Pro wstrzymana ze względu na problemy z głośnością na głośnikach przez Xiaomi, zostanie wydana później
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

WAŻNE – TWRP na Mi 10/Pro i Redmi K30 Pro

Po aktualizacji do wersji 20.10.15 i wyżej prosimy na razie nie próbować uruchamiać TWRP. Jest to związane z tym, że Xiaomi zaktualizowało w międzyczasie kod kernela i jakiekolwiek uruchomienie TWRP powoduje, że telefon się wyłącza i nie można uruchomić go ani do systemu, ani do TWRP. Jedyną opcją w takiej sytuacji jest ponowne wgranie TWRP z trybu Fastboot. Jeśli to możliwe, najlepiej poczekać na naprawione wersje TWRP (o ile takowe się pojawią) i nie próbować kombinacji na własną rękę.

Problem dotyczy, od wersji 20.11.5, także Mi 10 (umi)!

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 21 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Dla Androida 11 instrukcja postępowania znajduje się w tym miejscu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska wg. tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj. Czcionka Helvetica Neue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi9 - cos jest spier... z czytnikiem w ekranie. Jeżeli ekran jest wyłączony, to czytnik nie chce się włączyć. Trzeba go wybudzić przyciskiem włącz/wyłącz lub d2tw.

Wybudzenie ekranu 2klikiem działa, ale czytnik po przyłożeniu palca nie chce się włączyć...

Wyczyściłem Cache w TWRP, ale bez zmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mates21 napisał:

Na Mi9 lista dalej nie wyświetla się. Mogę czekać i godzinę i nic. 

Coś u ciebie jest nie tak. Nie udało się zrekonstruować problemu na Mi9 w teamie. Możesz podesłać log ale nie wiem czy pomoże to rozwiązać problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon Być może, tylko że wcześniej wszystko działało - może niechcący przy włączany wcisnąłem podgłaszanie i włączyło się bootowanie do TWRP i zbrickowało telefon. Nic nie pomaga, także jeżeli chodzi o to wydanie Xiaomi.eu to radzę uważać na Magisk bo można zdziwić się będąc poza domem...

@mrosi My rozmawiamy nt. problemów Magiska z tym romem, na wcześniejszej wersji nic takiego nie istniało - moim zdaniem lepiej jest rozmawiać i mówić sobie wszystko co do systemu by ktoś nie popełnił czyichś błędów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, don_kamillo napisał:

Ja tylko dodam, że na Mi10 po instalacji nie działa TWRP i nie można go wgrać fastbootem. Pozostaje Miflash, powrót do wcześniejszej wersji i flash recovery, albo czekanie na nową wersję TWRP. 

a jesteś w stanie sprawdzi c czy w końcu poprawnie działa klonowanie aplikacji, czy nadal lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz.

Byłem na poprzedniej wersji miuipolska gdzie recovery działał. Zainstalowałem nową wersję (bo jeszcze mogłem wejść do recovery) i od razu zainstalowałem magisk. Potem uruchomiłem syustem i recovery poszedł się ...paść, ale root działa. 

 

-Jak chcesz roota to zainstaluj sobie magisk manager w telefonie, z pliku instalacyjnego wyodrębnij boot.img i wrzuć sam plik do telefonu. W magisk manager wybierz zainstaluj magisk z pliku i wskaż boot.img.Menrdżer go przepakuje i stworzy plik magisk_patched.img. Potem przez fastboot wgraj  (ale nie znam polecenia chyba fastboot flash magisk_patched.img)i masz roota na niedziałającym recovery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jak nie masz roota. a chcesz i akurat nie działa Ci recovery to jedyny sposób.

 

Ja właśnie świeżo jestem na Globalu, bo chciałem sprawdzić czy da się jakoś wejść do recovery.  Pisałeś, nie posłuchałem, hahaha. 

Dodatkowo ludzie piszą, że na A11 nie działają sprawnie mapy google, na portalu moto wspomnieli coś że wysypuje się w połączeniu z BT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaka rozwojowa i jaka stable inna jaki telefon. Ja na mi9t pro siedziałem długo na becie aż zaczęły się problemy i nie naprawione błędy ze strony Chin do tego bateria która naprawdę w oczach uciekała. Jestem na stable i jest ok bateria działa trzyma dobrze i nie znalazlem błędów. Ale wiem że najnowszy global na mi 9t pro jest lepszy niż stable bateria trzyma jeszcze dłużej i nikt błędów nie zgłaszał.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy mały postęp w kwestii TWRP. Jest nowe TWRP,  które się odpala i działa - niestety nie działa w nim deszyfrowanie danych, co oznacza, że następne aktualizacje bety na Mi 10/Pro/K30 Pro trzeba będzie instalować z USB-OTG (adb sideload nie działa). Deszyfrowanie nie będzie działać póki nie będzie działać w oficjalnym TWRP/nie pojawi się TWRP obsługujące deszyfrowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Orjon napisał:

Mamy mały postęp w kwestii TWRP. Jest nowe TWRP,  które się odpala i działa - niestety nie działa w nim deszyfrowanie danych, co oznacza, że następne aktualizacje bety na Mi 10/Pro/K30 Pro trzeba będzie instalować z USB-OTG (adb sideload nie działa). Deszyfrowanie nie będzie działać póki nie będzie działać w oficjalnym TWRP/nie pojawi się TWRP obsługujące deszyfrowanie...

O kurcze, jak z Magiskiem, również przez Fastboot?

Jak dokonać aktualizacji przez USB OTG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magisk chyba będzie działać przez TWRP ale nie mam pewności.

Co do aktualizacji przez OTG: musisz mieć przejściówkę OTG oczywiście. z jednej strony podpinasz pendrive'a, na który wcześniej kopiujesz ROM, potem z drugiej strony do telefonu tak jakbyś podpinał ładowarkę. W twrp wchodzisz w menu install, tam musisz na górze wybrać pamięć USB-OTG zamiast pamięci wewnętrznej, i potem w pamięci OTG szukasz ROMu tak, jakbyś szukał go w pamięci wewnętrznej, i instalujesz.

'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...