Skocz do zawartości

MI 4i - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Foorio

Rekomendowane odpowiedzi

Kurka, mam problem czasem, w którym wątku pisać to, co mam zamiar napisać. Czy tym, który dotyczy modelu, czy romu, czy jeszcze gdzie indziej ;)

Niech będzie tu. Parę spostrzeżeń. Po pierwsze, telefon na aktualnym romie działa świetnie. Wcześniej np. animacje przejścia między pulpitami lekko klatkowały, teraz chodzą płynniutko. Ogółem telefon działa jakby szybciej i płynniej.

Po drugie, mam wrażenie, że profile baterii nie działają jak należy. Bezpośrednio po wgraniu systemu są wyłączone. Po uruchomieniu - bateria trzyma krócej. Jakby przestało działać usypianie aplikacji po wygaszeniu ekranu. Widać to szczególnie gdy porównać stan baterii po nocy.

Po trzecie - mam wrażenie, że w kolejnych wersjach systemu zużywa coraz mniej ramu. Obecnie po świeżym uruchomieniu i zamknięciu wszystkich procesów mam wolne 1,2 gb. Wcześniej było max. 1 gb.

Po czwarte - poprawiła się funkcjonalność odtwarzacza muzyki. Jest wreszcie przeglądanie po wykonawcach i albumach. Nie ma widoku online,który wyświetlał jakieś chińskie krzaki, więc jest super. Jedyny feler obecnie, to fakt, że nie sczytuje kolejności utworów w albumie po tagach :/

Po piąte - znikła mi opcja wyszukiwania dodatkowych dźwięków dzwonka on line. A te systemowe są takie sobie. Same melodyjki jakieś...

Wreszcie po szóste. Endomondo nie za bardzo współpracuje z odtwarzaczem muzycznym. Poza tym zdarza się, że przycisza dźwięk na słuchawkach bluetooth i nie przywraca do pierwotnego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a z dźwiękiem nie wiem jakie dokładnie macie problemy?

Przycisza dźwięk muzyki, czasem w dość nieoczekiwanych momentach, nie tylko przy nadawaniu komunikatów dotyczących treningu, i nie przywraca właściwej głośności. Albo robi to dopiero po następnym komunikacie. Najlepsze, że na słuchawkach przewodowych efekt też występuje. Sprawdziłem. I również głośność zmienia się wówczas na ustawieniach bluetooth. Edytowane przez idee fixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem u mnie jest wszystko cacy. Może to przez to że robiłem czyszczenie i flash programem miflash. Nie wiem czy na to jakiś wpływ ale tak patrzę na niektórych problemy to się dziwię.

Wysłano z Mi4i

Dobra a tak z innej beczki . Da się wyłączyć powiadomienia na mail z tap talk?

Wysłano z Mi4i

Edytowane przez bobslej22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś już o tym pisał, ale w Mi4i pojawia się problem z rozłączeniem rozpoczętej rozmowy. Otóż w momencie kiedy wybiorę numer ekran natychmiast gaśnie, zanim jeszcze przyłożę go do ucha. Połączenie następuje normalnie, rozmowa przebiega normalnie, ale ekran jest cały czas wyłączony. Aby zakończyć rozmowę muszę czekać aż osoba, do której dzwonię się rozłączy bo wtedy u mnie zaświeca się ekran. W trakcie rozmowy to nie problem, ale trudność polega przy połączeniu z automatyczną sekretarką. Nie da się przerwać połączenia. Trzeba mocno kombinować naciskając przycisk power bo po nim na ułamek sekundy zaświecają się przyciski pod ekranem - jeśli uda mi się w odpowiednim momencie trafić w HOME to jest szansa na rozłączenie, ale nie zawsze. Mogę wtedy "ściągnąć" zieloną belkę połączenia z góry ekranu, ale zaraz po tym ekran znowu gaśnie. Ktoś tak ma? Miałem załączone wygaszanie ekranu przy twarzy, teraz kiedy je wyłączyłem problemu nie ma, ale znowu ekran w trakcie rozmowy cały czas świeci. Może problemem jest nowe szkło, które założyłem na ekran po tym jak stłukłem poprzednie. Tamto było Nillkina a te nowe kupione na allegro za 20 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale czy nie wkurza Was, że Mi4i wciąż pokutuje w dziale "inne urządzenia", zamiast mieć swój dział na forum? Prawie co drugi post w "Inne..." dotyczy Mi4i.

Admini, nie czas już?

Jest jest. Jeden admin jest na wakacjach więc jak wróci to ogarniemy.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim!

Będę sprzedawał mój Mi4i. W związku z tym mam pytanie: jak skutecznie wyczyścić ten telefon ze swoich danych?

 

Z poziomu systemu gdy wybieram przywracanie ustawień fabrycznych to telefon restartuje się do TWRP ale dalej nic się nie dzieje. Muszę własnoręcznie zrobić Wipe. I tutaj nie jestem pewien co zaznaczyć, żeby wyczyścić swoje dane osobiste i nie uceglić telefonu :-)

 

Może mi ktoś poradzić:

S8zokga.jpg

dikEakX.jpg

 

Ten nieopisany box w ustawieniach zaawansowanych też się da zaznaczyć. Co to w ogóle jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Mi4i posiada radio FM ?

Bo do tj pory byłem napalony na Mi4c ale on nie posiada radia wiec sie zastanawiam nad Mi4i wersji 3/32GB

Kolejne pytanie czy Mi4i lub Mi4c obsługuje wiedorozmowy ?

Radio FM jest, natomiast wideorozmów MIUI jeszcze nie wynalazło. Jak wynajdzie to pewnie będzie to przełomowa funkcja dla której zrobią nowy numerek systemu ;)

Oczywiście aplikacjami firm trzecich możesz, no ale zapomnij że zrobisz to jak w Samsungach, czy innych prostych telach za 300 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, czy jest jakis temat, link cokolwiek gdzie moge porownac sobie 3 telefony (mi4, mi4i i mi4c) ?
Chcialbym zmienic swojego aktualnego red rice bo juz sie troche zuzyl... Niestety nie moge tak naprawde znalezc tak prosto i fajnie opisanych roznic miedzy w/w modelami, co ma ten czego nie maja inne, co jest fajnego i niefajnego w danym modelu itd itp.
Na pewno mi zalezy na rozmiarach ale akurat kazdy z nich sie wpasowuje w moj gust, zalezy mi na sprawnej nawigacji (gps, agps turbogps czy co tam wymyslili) 32gb to minimum ale do ramu sie nie okresle, chyba zaden z nich nie ma wejscia na karty sd... w sloneczne dni tez byloby fajnie gdyby mial jakas powloke ktora niweluje odbijanie prmieni slonecznych sprawiajacych ze nic nie iwdac na wyswietlaczu ...

Nawet moga byc konkretne recenzje w 3 odzielnych linkach ale zeby byly naprawde maxymalnie opisujace dany telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lelusz napisał:

Hej, czy jest jakis temat, link cokolwiek gdzie moge porownac sobie 3 telefony (mi4, mi4i i mi4c) ?
Chcialbym zmienic swojego aktualnego red rice bo juz sie troche zuzyl... Niestety nie moge tak naprawde znalezc tak prosto i fajnie opisanych roznic miedzy w/w modelami, co ma ten czego nie maja inne, co jest fajnego i niefajnego w danym modelu itd itp.
Na pewno mi zalezy na rozmiarach ale akurat kazdy z nich sie wpasowuje w moj gust, zalezy mi na sprawnej nawigacji (gps, agps turbogps czy co tam wymyslili) 32gb to minimum ale do ramu sie nie okresle, chyba zaden z nich nie ma wejscia na karty sd... w sloneczne dni tez byloby fajnie gdyby mial jakas powloke ktora niweluje odbijanie prmieni slonecznych sprawiajacych ze nic nie iwdac na wyswietlaczu ...

Nawet moga byc konkretne recenzje w 3 odzielnych linkach ale zeby byly naprawde maxymalnie opisujace dany telefon.

Na moje to odrzuć na samym początku Mi4i . Miałem i jeżeli chodzi o pracę procesora to w porównaniu do Mi4c którego teraz mam  jest tragedia. W sensie da się żyć ale jak dla mnie to reagował za wolno. Ja wziąłem Mi4c tylko i wyłącznie dlatego że muszę mieć dual sim. Telefon jest bardzo dobry, bardzo szybki, robi niezłe fotki ( choć twierdzę że chyba lepsze robił mi4i )  ale to może być moje "urojenie" . CO jeszcze ?? Ciekawym rozwiązaniem są aktywne krawędzie . Na początku gdy o tym poczytałem stwierdziłem że nie będę korzystał ale teraz cały czas używam tej funkcji. Irda wiadomo zabawka . Szybciej znajdziesz pilota niż włączysz aplikację i znajdziesz odpowiedni sprzęt. Ale nie powiem na imprezie żeby powkręcać gości to fajna sprawa :P . Jeszcze za Mi4c przemawia lepsza jakość dzwięku. Jest głośniej, czyściej i wyraźniej . Co nie zmienia faktu że za dźwięk w Mi4i ktoś powinien mieć dożywocie. Mi4 to flagowiec . Ma lepszy procesor od tych dwóch plus wykonany jest z lepszych materiałów oraz jak to flagowce mają nie ma dual sim. Nagrywa filmy w lepszej jakości. Reszta jest bardzo podobna do Mi4c . Wybór należy do Ciebie. Jak bedziesz miał pytania to pisz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat przy wyborze fonu dla żony. Myślałem o Mi4 i Mi4c. Ostatecznie zdecydowałem na Mi4. Mniej pamięci ale wykonanie zabójcze. Aparat jak dla mnie miażdży. Dużo fanych funkcji. Żona właśnie na aparat dobry naciskała więc jest zadowolona.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2015o08:31, bobslej22 napisał:

Na moje to odrzuć na samym początku Mi4i . Miałem i jeżeli chodzi o pracę procesora to w porównaniu do Mi4c którego teraz mam  jest tragedia. W sensie da się żyć ale jak dla mnie to reagował za wolno. Ja wziąłem Mi4c tylko i wyłącznie dlatego że muszę mieć dual sim. Telefon jest bardzo dobry, bardzo szybki, robi niezłe fotki ( choć twierdzę że chyba lepsze robił mi4i )  ale to może być moje "urojenie" . CO jeszcze ?? Ciekawym rozwiązaniem są aktywne krawędzie . Na początku gdy o tym poczytałem stwierdziłem że nie będę korzystał ale teraz cały czas używam tej funkcji. Irda wiadomo zabawka . Szybciej znajdziesz pilota niż włączysz aplikację i znajdziesz odpowiedni sprzęt. Ale nie powiem na imprezie żeby powkręcać gości to fajna sprawa :P . Jeszcze za Mi4c przemawia lepsza jakość dzwięku. Jest głośniej, czyściej i wyraźniej . Co nie zmienia faktu że za dźwięk w Mi4i ktoś powinien mieć dożywocie. Mi4 to flagowiec . Ma lepszy procesor od tych dwóch plus wykonany jest z lepszych materiałów oraz jak to flagowce mają nie ma dual sim. Nagrywa filmy w lepszej jakości. Reszta jest bardzo podobna do Mi4c . Wybór należy do Ciebie. Jak bedziesz miał pytania to pisz. Pozdrawiam

Czyli w sumie polecasz mi4c... a powiedz mi bo patrze jakies porownania i np antutu wychodzi ze flagowiec ma o 20k punktow mniej niz mi4c, mozliwe to? Strasznie duza rozbieznosc no i nie powiem, ze roznica w uzytkowaniu pewnie ogromna ale czy na pewno?

Mysle, ze z aparatu bede zadowolony bez wzgledu na to co wybiore. Duzo znaczy natomiast pojemnosc dysku, przy za***istych filmach i zdjeciach to na pewno bedzie ladnie uciekc... szkoda, ze mi4 nie ma wersji 32gb bo to by byla optymalna wielkosc.

Czy kto sie orientuje co to jest:

  • 95% NTFC
  • NTSC

 

I jesli dobrze wyczytalem to jedynie MI4C obsluguje LTE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...