Skocz do zawartości

MI 4i - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Foorio

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również mam problem z instalacją MIUIPOLSKA na Mi4i. 

 

1. Telefon miał program Updater,

2. pobrałem: http://91.205.75.29/miui-V6/V6.6.3.0.LXICNCF/MIUIPolska_ferrari_V6.6.3.0.LXICNCF_v6-5.0.zip

3. Wgrałem do pamięci telefonu

4. Zainstalowałem przez program updater (telefon uruchomił się w recovery

5. Cały czas otrzymuję błąd (zdjęcie w załączniku) 

 

Help please :(

 

 

 

Dodatkowo:

1. sprawdziłem sumy MD5

2. pobrałem jeszcze raz plik z za pomocą przegladarki telefonu i podczas wgrywania bład jest taki sam. 

 

 

Mam ten sam problem co Ty. Robiłeś coś dodatkowo z telefonem czy tylko wrzuciłeś plik z MIUI Polska i odpaliłeś za pomocą updater'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co Ty. Robiłeś coś dodatkowo z telefonem czy tylko wrzuciłeś plik z MIUI Polska i odpaliłeś za pomocą updater'a?

 

Nic, telefon przyszedł dzisiaj i tylko go odpaliłem i od razu próbowałem wgrywać MIUI Polska

 

Ludzie chyba jest w recovery napisane że trzeba zmienić nazwę pliku z xxx.zip na update.zip aby updater z recovery rozpoznał...

Tapnięte przez MiPad

 

Ja oczywiście nazwe zmieniałem -> update.zip signature verification failed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do obu - czytaliście http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ ?

Tapnięte przez MiPad

 

Tak, ale: 

Jeśli mamy telefon z XiaomiForSale lub iBuyGou i jest już aktualnie zainstalowany rom multilang nie musimy robić nic więcej prócz instalacji samego romu MIUIPolska.

 

 

Ja domyślnie miałem język PL i program updater, więc uznałem ze mam multilang. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale:

Jeśli mamy telefon z XiaomiForSale lub iBuyGou i jest już aktualnie zainstalowany rom multilang nie musimy robić nic więcej prócz instalacji samego romu MIUIPolska.

Ja domyślnie miałem język PL i program updater, więc uznałem ze mam multilang.

To czemu z aplikacji Updater nie aktualizujesz, tylko próbujesz z recovery?

Tapnięte przez MiPad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4i jest zabezpieczony przed instalacją innych romów dlatego trzeba zainstalować twrp wg tej instrukcji. Potem idziesz do updater > uruchom w recovery. Jak będzie w recovery twrp to instalujesz rom miui polska i ma być ok. Tylko pamiętaj aby naładować baterię na full, tak na wszelki wypadek.

Pod tematem o instalacji na Mi4i rozmawiali o innym sposobie ale trzymam się instrukcji z strony MIUI.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu z aplikacji Updater nie aktualizujesz, tylko próbujesz z recovery?

Tapnięte przez MiPad

 

Próbowałem instalować na dwa sposoby,

 

Podczas próby aktualizacji przez Updater dostaje bład który zamieściłem jako zdjęcie (załącznik w poprzednich postach)

 

Podczas próby aktualizacji przez recovery dostaje bład: update.zip signature verification failed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie signature verification error to podpis jest zły. Tzn. dobry tylko recovery chce taki konkretny, którego dostać nie może.

A w instrukcji (jak ktoś czyta...) jest link do forum z rootem dla Mi4i. Ogólnie: root > TWRP (lub poprawione MiRecovery) > miuipolska.

 

A to, że ibuygou daje nie-multilang to trudno. Nie siedzę im tam i nie gadam o romach co instalują. 

Nie długo sytuacja się bardziej wyprostuje bo jest już chiński dev dla Mi4i z rootem (jeszcze niepubliczny).

Także o ile wciąż trzeba instalować poprawione recovery to jednak root będzie w romie dev.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znowu root, flashify i z niego wgrywa się poprawione MiRecovery. Tak pisze z instrukcji na stronie :/

Ps

Jak z baterią u ciebie? Kilka osób ma Mi4i i nikt mi nie chce podesłać statystyk jakby to było hasło do banku.

 

Dopiero raz naładowałem i to do 80%, za pare dni dam znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znowu root, flashify i z niego wgrywa się poprawione MiRecovery. Tak pisze z instrukcji na stronie :/

Ps

Jak z baterią u ciebie? Kilka osób ma Mi4i i nikt mi nie chce podesłać statystyk jakby to było hasło do banku.

Ale nie musisz. Możesz mieć twrp lub MiRecovery. Zostań na twrp jak już masz i tyle.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4i mam już dziś go 3 dzień, pierwszego dnia zeszło do 30%, drugiego do 50%, po pierwszym ładowaniu zauważalne przedłużenie czasu pracy. Ciągle wifi/dane, 3g na obu kartach sim, telefony+smsy. Jeżeli przy ciężkim użytkowaniu wytrzyma mi od rana do nocy będę zadowolony.

 

Po instalacji MiuiPolska jakby trochę się zacinał momentami przy animacjach ale może to takie wrażenie.

Ogólne wrażenie bardzo dobre, a poprzednio miałem z3compact, antutu 39k, to mój pierwszy kontakt z MIUI i zastanawiam się czy jest w nim drawer żeby wszystkie aplikacje nie były na pulpicie a oddzielny dostęp.

 

Zakupiony w Xiaomiforsale, biały 16GB+obudowa. Dotarł w 5 dni roboczych.

 

 

Napotkałem pierwszy problem. Założyłem już ogólny temat dot. tego błędu, ale napiszę też tu , może ktoś się spotkał z tym.

Wersja MIUI i posiadany smartfon: MUI Polska ferrari 6.6.10
Opis znalezionego błędu / problemu: Nie można sparować z urządzeniem bluetooth
Dodatkowe informacje

Przy próbie parowania pojawia się komunikat:

 

Nie można spraowac z rzadzeniem parrot v5.25D (a5c8) ze wzgled una błędny kod PIN lub klucz.

Z innymi urządzeniami  łączy się bez problemu. Zmieniłem rom z xiaomiforsale na MUIPolska i to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam co kupić tak naprawdę chcę Mi4i lub RedMi Note 2 Dual Sim i nie wiem co wybrać. Opisałem ten problem na innym forum ale nikt nie odpowiedział mi na 100% może ktoś z was.

 

Witam mam zgryz co kupić, na oku mam 2 modele telefonów które mają podobne parametry a opinie na stronie Mgsm maja także równe oceny od 8-9 punktów.

Kupuję szukam z Dual sim ponieważ pracuję zagranicą i mam już doświadczenie z 2 telefonami co jest bardzo nie komfortowe oraz uciążliwe.

Modele jakie wybrałem cena ich to od 1000zł do 1400zł.

 

To co ja od nich wymagam to szybkiego przełączania miedzy kartami no chyba że działają obydwie, dobrego aparatu, dobrego dźwięku na słuchawkach takich jak np: JBL Tempo bo takie posiadam, możliwość wgrania Root. Może ktoś się wypowie do tego o baterii chociaż 1 dzień max to każdy wytrzymuje. I tyle co tu wybrać każdy z nich ma 2GB Ram.

No chyba że znacie coś lepszego za tą cenę nie mogę więcej wydać, proszę mnie nie odsyłać do po czytania na tema Dual liczy się tu wasza opinia od nośnie tego typu telefonów.

Edytowane przez Radem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Radom będzie słuchał muzyki. Właściwie to całkiem sporo można wrzucić na około 11GB w Mi4i.

Aparat całkiem niezły. Moim zdaniem lepszy trochę niż w Mi4. Dzięki podwójnej diodzie zdjęcia mają lepsze kolory w nocy.

Ja mam 1 sim w moim i bateria to około 5dni ale nadal się wybudza bez powodu (przy takim samym używaniu Mi4 dawał radę do 9dni).

Telefon podobno może pracować aktywnie na 2 sim bez przełączania (nie testowałem i nie mam kart 4G).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za odpowiedz zdania są podzielone jedna za drugie przeciw, co do muzyki to głównie używam aplikacji Deazzer tak więc nic nie pakuje na kartę lub do telefonu Mp3 choć przyda się dodatkowe miejsce tego nie ukrywam. No właśnie czy ten Mi4i lub Red Note może działać w 100% aktywnie na 2 slotach, szukałem choć może słabo ale nie ma recenzji lub testu który by ukazał jak naprawdę jest chodzi mi o polski test. A dokładnie co do słuchawek chodzi mi o czy telefony mają jakiś equalizer jak nie to czy można im nadać Root i np: dograć vipera. A zapomniałem czy ma wsparcie jeden i drugi OTG tym można by było zastąpić np w Mi4mi pamięć dodatkową?.

Edytowane przez Radem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...