Skocz do zawartości

MI 4i - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Foorio

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu przyszedł do mnie z ibuygou.

  • problemu z ciepłem nie ma
  • bateria trzyma średnio, miałem poprzednio galaxy note 2 z baterią o podobnej pojemności i trzymał lepiej.
  • ogólnie szału nie ma

 

jak macie jakieś pytania, to dawajcie, postaram się odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przyszedł do mnie z ibuygou.

  • problemu z ciepłem nie ma
  • bateria trzyma średnio, miałem poprzednio galaxy note 2 z baterią o podobnej pojemności i trzymał lepiej.
  • ogólnie szału nie ma
jak macie jakieś pytania, to dawajcie, postaram się odpowiedzieć
Ale żałujesz tego zakupu? Czy jesteś zadowolony? Też się przymierzam do zmiany swojego Lenovo i właśnie się zastanawiam nad którymś Xiaomi, Redmi 2 lub Mi4i, jednak ciągle mam wątpliwości czy faktycznie sobie prawie.

Lenovo S650 Miui v6 5.7.9 PL

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi właśnie wypuściło wersję z 32GB pamięci wewnętrznej. Cena w Indiach jest wyższa o 2000 rupii, w przeliczeniu cena wzrosła z 205$ to 236$. Czyli nie najgorzej, choć po cichu liczyłem, że będzie to "Libra" tzn. że oprócz dodatkowej pamięci dodają też Snapdragona 808.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem MI4i od ponad miesiąca. Swoją sztukę zakupiłem na www.valuebasket.pl Ponieważ czytałem różne opinie o tej witrynie, ze swojej strony mogę polecić ten sklep. Czas oczekiwania na przesyłkę był zgodny z deklaracją na stronie. Tzn paczka została wysłana 6 dnia(roboczego) od zamówienia oraz dostarczona po kolejnych 5 dniach. W języku polskim otrzymałem ostrzeżenie że telefon nie posiada polskiego menu i czy w takim razie na pewno decyduję się na zakup. Na stronie DPD mogłem obserwować kolejne etapy podróży paczuszki a smsowo otrzymałem dodatkowe potwierdzenie z przewidywaną godziną dostarczenia.

Co do samego telefonu to jestem z niego zadowolony +. Czyli między zadowolony a bardzo zadowolony:) Bateria spokojnie wytrzymuje jeden dzień. Z tym że mam zawsze uruchomioną transmisję danych, synchronizację wszystkich appek, BT GPS i aktywne 2 karty sim. Wszystkie aplikacje chodzą płynnie, nie ma żadnych "zwiechów" słuchawki. Również gry które odpaliłem (Hearthstone, WoT Blitz) działały bez zastrzeżeń. Fakt, podczas gry telefon się nagrzewa, ale nie wiem czy nie jest to normalny objaw ponieważ wcześniej grałem jedynie na tablecie Samsung Galaxy Tab 4 który nie pozwalał mi na uruchomienie tak wymagających tytułów. Na tą chwilę nie udało mi się wgrać miui w wersji PL;( Ale udało mi się wykonać root słuchawki i ustawić region w Androidzie na PL. Czyli mam wszystkie aplikacje po polsku a jedynie menu aparatu w języku angielskim.

No to teraz minusy: Dwa razy zdarzyło mi się że transmisja danych się przycięła(włączenie trybu samolotowego i wyłączenie rozwiązało problem). Dwa razy zdarzyło mi się że podczas połączenia przychodzącego ekran "zwariował" i nie byłem w stanie odebrać połączenia. I największy minus to taki że nazwijmy to "procesy" aplikacji nie działają po restarcie telefonu. To znaczy że np klient poczty, komunikator, aplikacja od banku nie wyświetla powiadomień. Po każdym restarcie muszę wejść(uruchomić) po kolei w apki jeśli chce aby były "online". Klient poczty, Skypy, Viber, Meesendzer od FB, Instagram itd. Procesy te nie działają mimo że są zaznaczone "kłódeczką" jako "nie zamykalne". Dodam tylko tyle że telefon służy mi jako i prywatny i służbowy czyli wykonuję lub odbieram na nim ok 15-50 połączeń dziennie. Jeśli tylko udało by mi się rozwiązać problem z onlineowością apek to było by super. Jeśli kotoś miałby jakieś szczegółowe pytania to służę pomocą.

pozd

SZ

Edytowane przez Szpak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpak:
Panel sterowania > Uprawnienia > Autostart

 

Ps

Chyba najnowszy rom coś ma nie tak trochę bo ciągle jest wybudzony. Na 12h 16m to wybudzenie 3h 55m a ekran pracował jedynie 1h 26m. Wybudza się od kiedy zainstalowałem najnowszą wersję. Niestety więcej nie mogę uzyskać od wakelock detector bo wywaliło mi roota po zainstalowaniu MIUI polska. Za każdym razem mam Roota robić? W panelu sterowania opcji brak. I jeszcze jedno co się stanie jak wyłączę, ew. zmniejszę kompresję zRAM? Nie będę miał fc?

c9b9cfe58626dda5m.png
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz coś za bardzo kombinujesz. Rom MIUIPolska nie ma roota bo to wersja stabilna. Być może następnym razem będzie dev dla Mi4i.

Więc tak roota nie będzie po instalacji. Jednakże roota robisz w Mi4i po to by wgrać Custom recovery przez flashify. Tylko tyle.

Wysłane z MI Note Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam custom recovery wgrane przez Mi4i Toolkit v4. Nie wiedziałem tylko, że po instalacji zniknie SuperSu z rootem oraz, że nie ma opcji w panelu sterowania jak w Mi4 :/

Wiesz może jak bez roota sprawdzić co wybudza telefon? Czy zrobić roota zestawem Mi4i Toolkit v4 i wakelock detector zacznie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać czym Cię rozczarował Mi4i?

W porównaiu z moim poprzednim smatfonem (note2) niby tyle samo ramu, ale programy odpalają się z jakąś czkawką, częstsze freezy, jakby system źle zarządzał ramem. Poza tym zoom w aparacie jest totalną porażką. Przyzwyczaiłem się do używania zoomu w samsunu, gdzie było to porządne narzedzie, a tu - cóż nazwanie tego tragedią nie jest wcale przesadą.Natomiast zdjęcia bez używania zoomu są bardzo ładne (czyżby zoom cyfrowy?).

Zrobię kilka zdjęć z różnym zoomem i wrzucę w celu pokazania jak to wygląda.

Uwaga na aktualizację 6.6.6

Dziś zaktualizowałem i telefon zatrzymał się na ekranie startowym, za to zamienił się w niezły grzejnik. U mnie pomógł kilkukrotny restart urządzenia, teraz smartfon działa normalnie.

Z tego co widzę, nie tylko ja mam taki problem z tą aktualizacją http://en.miui.com/thread-137197-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Poza tym zoom w aparacie jest totalną porażką. Przyzwyczaiłem się do używania zoomu w samsunu, gdzie było to porządne narzedzie, a tu - cóż nazwanie tego tragedią nie jest wcale przesadą.Natomiast zdjęcia bez używania zoomu są bardzo ładne (czyżby zoom cyfrowy?).

Chciałbym się trochę więcej dowiedzieć o aparacie i kamerce w Mi4i, tzn. o tym, co ma, a czego nie ma. Np. czy jest slow motion? Czy można wpływać na balans bieli w HDR? Zoom to zapewne cyfrowy jest, więc pomińmy milczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie wie jeszcze to klikając kilkukrotnie na wersję jądra w ustawieniach dostajemy się do diagnostyki telefonu.

PS.

Proszę właścicieli o wrzucenie lub wysłanie mi na priv screeny z historii baterii takie jak ja wyżej wrzuciłem wraz z informacją na jakiej wersji jest Mi4i.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ją wziąłeś ale MIUI pl jest w wersji 6.6.3 (chyba na bazie china bo ten sam numer). Dodatkowo najnowszy Global ma 6.6.5. Twoja wersja to jakaś alfa.

NIgdzie nie pisałem, że mam MIUI pl i jeśli Xiaomi przez OTA daje alfy, to możliwe, że mam alfę ;)

 

1437940851.png

 Jednakże roota robisz w Mi4i po to by wgrać Custom recovery przez flashify. Tylko tyle.

Hej nie ograniczaj roota  tylko do recovery - to wszechstronne narzędzie niezbędne do wielu zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś mi pomóc z instalacją MIUI Polska na mi4i? Telefon kupiłem na ibuygou, po włączeniu nie było do wyboru języka polskiego, zrobiłem aktualizację do wersji 6.6.6.0 i nadal nie ma polskiego. Czytałem instrukcję na stronie miuipolska.pl, ale jestem całkowicie zielony i nie wiem jak to zainstalować. Ktoś jest w stanie wytłumaczyć proces instalacji krok po kroku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam problem z instalacją MIUIPOLSKA na Mi4i. 

 

1. Telefon miał program Updater,

2. pobrałem: http://91.205.75.29/miui-V6/V6.6.3.0.LXICNCF/MIUIPolska_ferrari_V6.6.3.0.LXICNCF_v6-5.0.zip

3. Wgrałem do pamięci telefonu

4. Zainstalowałem przez program updater (telefon uruchomił się w recovery

5. Cały czas otrzymuję błąd (zdjęcie w załączniku) 

 

Help please :(

 

 

 

Dodatkowo:

1. sprawdziłem sumy MD5

2. pobrałem jeszcze raz plik z za pomocą przegladarki telefonu i podczas wgrywania bład jest taki sam. 

post-6399-0-06175300-1438079934_thumb.jp

Edytowane przez TePe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...