Skocz do zawartości

MI 4i - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Foorio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś spotkał się z problemem braku powiadomień o nieodebranym połączeniu? Tzn. Kiedy ktoś do mnie dzwoni i przerwie mam powiadomienie na pulpicie i "jedynkę" na ikonie słuchawki, ale kiedy ktoś dzwoni i włącza się mu moja poczta głosowa to ja nie mam żadnego powiadomienia. Jak to poprawić. Dodam że oprócz tego mi4i mam jeszcze redmi pro i tam jest OK. Soft Global Dev 6.12.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@giedol - ten typ tak po prostu ma. tez miałem ten problem, w końcu wyłączyłem pocztę głosowa.

Pod względem software'u ten model jest tragiczny. Ilość bug'ow jest przerażająca - co smutne, nie ma co liczyć na poprawę.

Mój egzemplarz cierpi też na problem z brakiem ostrości zdjęć, bug zaimplementowany w MIUI z czerwca 2015, do tej pory nie poprawiony.

Dałem telefon siostrze, moja cierpliwość do niego się skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, mam pytanie co do softu, siostra ma ten tel, właśnie wgrałem MIUI Polska 6.4.7 - ściągam aktualizację OTA ale nie powiadomił mnie tel do jakiej wersji, czy ten telefon z tym softem będzie działać stabilnie czy jak kolega wyżej napisał są bugi i brak dla niego wsparcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4i od romu MIUI Polska 6.4.7 jest nie wspierane przez MIUI Polska czyli pół roku? Global dalej wychodzi więc proponowałbym zainstalowanie globalu stable bądź dev z oficjalnej strony producenta. Odłożyłem ten telefon 2 aktualizacje cotygodniowe temu i wtedy pracował ok, da się używać, zdjęcia słabe tak czy siak, i farelka z niego niezła. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Chciałem zapytać czy ktoś używa Global na Mi4i ? Wygląda na to że Mi4i zostało zapomniane, więc nie wiem czy jest sens czekać i prawdopodobnie lepiej przejść na Global. Czy ktoś coś wie na ten temat?

Jeśli chodzi o Polski ROM najnowsza dostępna wersja to 6.4.7. Widzę że jeśli chodzi o Global to już V8 jest dostępne. Wiecie jak sprawdzić czy jest to multilanguage? Domyślam się że tłumaczenie nie będzie tak wnikliwe jak w przypadku MIUI Polska, ale bardziej zależy mi na nowszej wersji systemu.

Mam jeszcze jedno pytanie, jeśli chodzi o Global to na tej stronie tłumaczą że można zrobić aktualizację używając system updated. Czy nawet aktualizacja z MIUI 7.3 xiaomi.eu 6.4.7 Android 5.0.2 LRX22G do V8 Global jest możliwa używając jedynie system updatera? Pytam ponieważ wystarczy wejść na dowolną nowszą aktualizację MIUI Polska i widać ostrzeżenie że telefon zostanie zablokowany (potrzebny nowszy bootloader).

Dzięki z góry za rady.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Acid, cieszę się że zapytałem bo bym sobie poczekał :P

Jeszcze szybkie pytanie.

  1. Czy TWRP utrudni instalacje? Żeby móc zainstalować MIUI 7.3 xiaomi.eu 6.4.7 Android 5.0.2 LRX22G zgodnie z Waszymi instrukcjami zainstalowałem TWRP Recovery. Czy jeśli teraz przystąpię do instalacji Global poprzez MiFlash czy mój telefon zbootuje bez problemów czy muszę najpierw pozbyć się TWRP Recovery? Wolałbym postąpić zgodnie z tymi instrukcjami bo wyglądają prościej.
  2. Instalacja aktualizacji poprzez system updater prowadzi do rebootu i przechodzi na nowo to TWRP. Po tym procesie wszystkie dane są nietknięte. Czy jeśli zrobię to samo poprzez MiFlash do Global tak jak poradziłeś czy stracę wszystkie dane?
  3. Czy Global na pewno obsługuje język polski?
Edytowane przez renzokuken
sprawdziłem kilka informacji po wysłaniu postu
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...