Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Box 4S Pro - nowy box z obsługą 8k


Radasss

Rekomendowane odpowiedzi

Część,

Xiaomi zapowiedziało nowego boksa z obsługą 8k. Jak na razie wiadomo, że ma 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Nie będzie miał czystego Google TV tylko nakładkę MIUI TV.

Pozdr. R.

Edit. Ma obsługiwać HDMI 2.1

Edytowane przez Radasss
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi przypiął/eła ten temat
  • 2 miesiące temu...

Hej, dotarł do mnie wczoraj MiBox 4s Pro w wersji China.
Chyba przerosła mnie konfiguracja tego urządzenia.
Udało mi się zmienić język na angielski (trzeba było ściągnać apk i przez tą apk zmienić język z chiśkiego na angielski - droga przez mękę)
Doinstalowałem niby google.apk i youtube.apk ale niestety nie działają.
Macie jakiś poradnik jak doprowadzić ten sprzęt do stanu używalności w Polsce?
Mam na myśli żeby działał google i żeby na głównej stronie nie wyświetlał się chiński badziew?
Może jest możliwość wgrania firmware global?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model jak na razie nie ma dystrybucji w Europie i w sumie dobrze bo jest to produkt przystosowany jak na razie wyłącznie na rynek chiński.

Nie ma co na siłę sprowadzać go z Chin. Warto poczekać aż dostanie polski interface (o ile dostanie) i certyfikat Google dla naszego regionu. Bez tego to bezwartościowy elektrośmieć.

Poza tym, nie wiadomo jeszcze, jaka dokładnie spec kryje się za tym urządzeniem, czy w ogóle warto zawracać sobie nim głowę. Niektóre branżowe portale najpierw okrzyknęły wielką super nowość  a później przyznały, że jest to zwykły Mi BOX S ale w kolorze białym i większą pamięcią stała. Jeśli faktycznie zmiany na tym się kończą, to raczej nie ma co sobie nim głowę zawracać.

Edytowane przez kola01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie napisałem. Mi Box 4K i 4S sprzętowo to archaiczne badziewia. Ich spec jest z bardzo niskiej półki, jak na dzisiejsze wymagania. Zajmują ostatnie miejsca w rankingach wydajności. Działają niestabilnie, generują wiele problemów. Mają też masę baboli systemowych, których producent od lat nie umie naprawić a jak naprawi jedno to pojawią się problemy gdzie indziej i tal w kółko.

Praktycznie tylko 3 rzeczy powodują, że istnieją jeszcze  na rynku:

- certyfikat Google i Netflixa ,

- fakt, że producent cały czas zapewnia im wsparcie i aktualizacje

- bardzo niska cena.

W sprzedaży jest wiele boxów, dużo lepszych od Mi BOXA 4K/4S, które też mają ww. certyfikaty. Są też oczywiście droższe. Przykładem może być taka Nvidia Shield TV.

Edytowane przez kola01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kola01 napisał:

W sprzedaży jest wiele boxów, dużo lepszych od Mi BOXA 4K/4S, które też mają ww. certyfikaty.

Dasz radę jeszcze podać kilka modeli jakie masz na myśli? Zagłębię się w temat.

A ta Nvidia Shield TV to ma jakieś modele/wersje?

Mam obecnie  Mi BOXA 4K i jak na moje potrzeby się sprawdza, ale zamierzam kupić 2gie urządzenie więc lepiej pomyśleć "przyszłościowo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidia Shield TV  obecnie występuje w 2 wersjach:

- podstawowa wersja: Nvidia Shield TV 2019 wyglądem przypominająca rurkę tańsza ale okrojona jest z kilku portów i z mniejszym ramem (2GB vs 3GB w wersji PRO).

- pełna ale i droższa wersja lub inaczej, wersja "Pro": Nvidia Shield TV Pro 2019. 

Oba modele wydajnościowo dużo się nie różnią. Nawet "rurka" jest z 10 razy szybsza od Mi Boxa 4K/S.

Jeśli do boxa nic nie podpinasz, chcesz podłączyć i schować np za TV, t "rurka" jest dla Ciebie. W innym wypadku proponuję wersję Pro.

Ogólnie przewertuj sobie forum HDTV: Nvidia Shield TV http://www.hdtv.com.pl/forum/odtwarzacze-strumieniowe-odtwarzacze-sieciowe-opinie-testy-f9.html

Są jeszcze inne urządzenia np. Amazona czy Apple.

Edytowane przez kola01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Kupiłem z banggood.
Obecnie jestem na etapie dopinania zwrotu do sklepu.
Nie polecam tego sprzętu.
MiBox 4S Pro czy Nvidia ?
A co do MiBox 4K: zależy co jest komu potrzebne i czego oczekuje się za tą kwotę.
Swojego kupowałem 1.5 roku temu z 3 kolegami z pracy i potem polecałem innym i nie znam nikogo niezadowolonego. Udało mi się też doinstalować kilka aplikacji (min. przeglądarkę Opera czy Messengera a nawet program pocztowy) - nie przez GooglePlay (są niedostępne) tylko ściągając i instalując pliki .apk
Przy dobrym internecie nie mam z nim żadnych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.01.2021 o 22:11, langolier napisał:

MiBox 4S Pro czy Nvidia ?
A co do MiBox 4K: zależy co jest komu potrzebne i czego oczekuje się za tą kwotę.
Swojego kupowałem 1.5 roku temu z 3 kolegami z pracy i potem polecałem innym i nie znam nikogo niezadowolonego. Udało mi się też doinstalować kilka aplikacji (min. przeglądarkę Opera czy Messengera a nawet program pocztowy) - nie przez GooglePlay (są niedostępne) tylko ściągając i instalując pliki .apk
Przy dobrym internecie nie mam z nim żadnych problemów.

Też nie mam problemów ,musi byc dobry net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "dobry net"? Net ma być o minimalnych sensownych parametrach. Każdy dalszy przyrost na "plus" już nie da Ci widocznej poprawy i w magiczny sposób nie naprawi słabego Mi BOXa.

Na stabilność i poprawność działania Mi BOXA nie wpływa "dobroć neta" a jakość jego podzespołów i oprogramowania a ta jest słaba, już nie chcąc pisać fatalna.

Przecież na zawieszki Mi BOXa, zadyszki, mulenie po włączeniu, braki w oprogramowaniu i liczne problemy z brakiem kompatybilności obsługiwanych urządzeń, jakość neta nie ma żadnego znaczenia albo ma drugorzędne znaczenie.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nawet ta "fatalna jakość" jest dla wielu co najmniej...wystarczająca. Zwłaszcza za tą cenę.
Osobiście nie doznaję żadnych "zwiech", nie miałem problemów z podłączeniem czegokolwiek, jak potrzebowałem czegoś niedostępnego oficjalną drogą to zdobywałem plik .apk i instalowałem po prostu.
Może miałem wyjątkowe szczęście ?
Niektóre rzeczy są upierdliwe (jak obsługa myszą po BT) ale nie ma rzeczy idealnych....
Czasem problemem są po prostu aplikacje (jak TVP VOD, która czasem po prostu się zawiesza).
Za to pilnuję by po jakimkolwiek updacie robić restart i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2021 o 21:23, kola01 napisał:

Na stabilność i poprawność działania Mi BOXA nie wpływa "dobroć neta" a jakość jego podzespołów i oprogramowania a ta jest słaba, już nie chcąc pisać fatalna.

Przecież na zawieszki Mi BOXa, zadyszki, mulenie po włączeniu, braki w oprogramowaniu i liczne problemy z brakiem kompatybilności obsługiwanych urządzeń, jakość neta nie ma żadnego znaczenia albo ma drugorzędne znaczenie.

Cały czas czytam Twoje negatywne komentarze na temat MiBox.

Ja i wszyscy moi znajomi, którym poleciłem tego boksa, mają dokładnie odwrotną opinię niż Twoja. Xiaomi MiBox 4k działa płynnie i stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2021 o 14:25, kola01 napisał:

Nic takiego nie napisałem. Mi Box 4K i 4S sprzętowo to archaiczne badziewia. Ich spec jest z bardzo niskiej półki, jak na dzisiejsze wymagania. Zajmują ostatnie miejsca w rankingach wydajności. Działają niestabilnie, generują wiele problemów. Mają też masę baboli systemowych, których producent od lat nie umie naprawić a jak naprawi jedno to pojawią się problemy gdzie indziej i tal w kółko.

Praktycznie tylko 3 rzeczy powodują, że istnieją jeszcze  na rynku:

- certyfikat Google i Netflixa ,

- fakt, że producent cały czas zapewnia im wsparcie i aktualizacje

- bardzo niska cena.

W sprzedaży jest wiele boxów, dużo lepszych od Mi BOXA 4K/4S, które też mają ww. certyfikaty. Są też oczywiście droższe. Przykładem może być taka Nvidia Shield TV.

wszystkie pseudo wydajniejsze boxy (bo wcale nie widać wydajności wyższej) od MiBox4/S nie mają WŁASNIE tych pierwszych dwóch zalet, a więc są śmieciem elektronicznym :D 

MiBox ani nie jest archaicznym badziewiem, ani nie działa niestabilnie, ani nie generuje problemów - po prostu pleciesz bzdury.

Spełnia oczekiwania standardowego użytkownika w 99% i dlatego trzyma ciągle dooobrą cene i nie tanieje.

A jak ktoś chce bawić się w np netflixy poprzez kodi - to mnie śmiech ogarnia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi BOX to 4-5 letnia przystawka, która już dniu premiery, wydajnościowo była słaba. Obecnie jest dosłownie na szarym końcu wydajności z długą listą problemów i niedoróbek, których producent już chyba nawet nie próbuje naprawić. Na temat jej fatalnej i coraz gorszej stabilności, można poczytać w setkach komentarzy choćby  na tym forum. Może Twoje oczekiwania spełnia ale na pewno nie 99% użytkowników, jak podajesz. Podejrzewam, że bliżej jej do 9% niż do tych 99%.

Edytowane przez kola01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi BOX to 4-5 letnia przystawka, która już dniu premiery, wydajnościowo była słaba. Obecnie jest dosłownie na szarym końcu wydajności z długą listą problemów i niedoróbek, których producent już chyba nawet nie próbuje naprawić. Na temat jej fatalnej i coraz gorszej stabilności, można poczytać w setkach komentarzy choćby  na tym forum. Może Twoje oczekiwania spełnia ale na pewno nie 99% użytkowników, jak podajesz. Podejrzewam, że bliżej jej do 9% niż do tych 99%.
Osobiście znam tylko zadowolonych... być może wielu użytkowników próbuje zrobić z tego pudełeczka coś, czym ono nigdy nie było i do czego nie było projektowane... jednak wielka popularność i fakt, że jest chyba wciąż produkowane, o czymś świadczy ?
Ja używam go do Netflixa, HBO GO, YouTube, cda, TVP VOD, Spotify, playera (TVN) przeglądania internetu (Opera z pliku .apk), przeglądania poczty i odtwarzania filmów z podłączonego po USB dysku twardego.
Nigdy nie miałem z niczym problemu poza sporadycznym przycinaniem się TVP VOD i problemami z myszką podłączoną po BT (nie zawsze działa jak byłoby oczekiwane).
Codziennie sprawdzam aktualizacje zarówno firmware jak i zainstalowanych aplikacji. Po każdej aktualizacji - obowiązkowo robię restart.
To wszystko i po prostu niczego więcej mi nie trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Twoim szczęściem ale sam mam Mi BOXa (kolejny egzemplarz bo już raz wymieniałem) , mają go też moi rodzice jak i znajomi. Jedyne czego oczekujemy od tego urządzenia, to żeby poprawnie działało. Nic więcej. Niestety nie spełnia naszych oczekiwać, bo korzystanie z MI BOXa w naszej ocenie to jedna wielka udręka i pasmo problemów. Nie będę się rozpisywał o szczegółach - wystarczy wyjść piętro wyżej na tym forum i poczytać o niezliczonych problemach związanych z brakiem stabilności i płynności w odtwarzaniu filmów, zawieszająca się notorycznie kartą WiFi, BT, który zakłóca pracę WiFi i sam nie chce gadać z wieloma urządzeniami, zamulaniem po kolejnym wybudzeniu, nie reagowaniem na pilota co jakiś czas, przycinaniem się menu, ogólną bardzo słabą wydajnością, zawieszaniem, resetowaniem czy brakiem możliwości uruchomienia. W dodatku z każdą aktualizacją producenta jest coraz gorzej. Nawet jak coś już po latach zostanie naprawione to w zamian kilka innych rzeczy zostaje zepsute.  Jeśli Twoim zdaniem jest to ok, to brak mi słów.

Równolegle używam Nvidię Shield TV, więc mam porównanie, jak odtwarzacz powinien działać. Tu nie mam żadnych problemów. Wszystko działa w dodatku stabilnie i bardzo szybko.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się. W sensie, kupiłem Nvidię Shield TV Pro 2019 a Mi BOX działa okazjonalnie z innym TV. Wydatek większy ale adekwatny do uzyskanych korzyści i to co najmniej dwukrotnie. Wszystkie problemy ja ręką odjął. Stabilność 100%.  Nvidia działa z 10 x szybciej aż miło się użytkuje i ma też dużo większą funkcjonalność,  w tym m.in. obsługę BT z APT-X, którego Mi BOX nie ma i dźwięk po BT jest dużo słabszy (o ile w ogóle jest bo MI BOX potrafi zacząć szarpać obrazem po sparowaniu ze słuchawkami).

 

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2021 o 17:25, emerek napisał:

wszystkie pseudo wydajniejsze boxy (bo wcale nie widać wydajności wyższej) od MiBox4/S nie mają WŁASNIE tych pierwszych dwóch zalet, a więc są śmieciem elektronicznym :D 

MiBox ani nie jest archaicznym badziewiem, ani nie działa niestabilnie, ani nie generuje problemów - po prostu pleciesz bzdury.

Spełnia oczekiwania standardowego użytkownika w 99% i dlatego trzyma ciągle dooobrą cene i nie tanieje.

A jak ktoś chce bawić się w np netflixy poprzez kodi - to mnie śmiech ogarnia :D 

Kolego, też sobie to kupiłem i jest to śmieć z pilotem do netflixa. Ale dla mnie.... Bo jak korzystałem właśnie na nim tylko z netflixa i wystarczał mi na nim dźwięk stereo to był......rewelacyjny. Także zależy do czego używasz. Głupich głośników 5.1 już nie obsłuży inaczej niż po HDMI bo ma dr a nie dr+ i wtedy chłopaków np ratuje takie coś jak Kodu z wtyczką do Netflix. Tylko tak myślę po cholerę było to kupować jak wystarczyło reaktywować stary komputer. Można by tak długo. Podsumowując można być bardzo zadowolonym jeśli wymaga się minimum. Cokolwiek więcej - problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2021 o 02:23, Corso napisał:

Kolego, też sobie to kupiłem i jest to śmieć z pilotem do netflixa. Ale dla mnie.... Bo jak korzystałem właśnie na nim tylko z netflixa i wystarczał mi na nim dźwięk stereo to był......rewelacyjny. Także zależy do czego używasz. Głupich głośników 5.1 już nie obsłuży inaczej niż po HDMI bo ma dr a nie dr+ i wtedy chłopaków np ratuje takie coś jak Kodu z wtyczką do Netflix. Tylko tak myślę po cholerę było to kupować jak wystarczyło reaktywować stary komputer. Można by tak długo. Podsumowując można być bardzo zadowolonym jeśli wymaga się minimum. Cokolwiek więcej - problemy.

"Kolego" - Mi Box zadowala i wystarcza dla 90% użytkowników i nie jest żadnym "śmieciem do netflixa".  Idzie na tym Netflix, HBO Go, Amazon Prime, Kodi.

A teraz weź sobie jakikolwiek inny smart box - na którym idą bezproblemowo w/w appki ? Jeżeli nie idzie którakolwiek z nich (a nie idzie) - to właśnie taki smart box staje się "śmieciem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Kolego, też sobie to kupiłem i jest to śmieć z pilotem do netflixa. Ale dla mnie.... Bo jak korzystałem właśnie na nim tylko z netflixa i wystarczał mi na nim dźwięk stereo to był......rewelacyjny. Także zależy do czego używasz. Głupich głośników 5.1 już nie obsłuży inaczej niż po HDMI bo ma dr a nie dr+ i wtedy chłopaków np ratuje takie coś jak Kodu z wtyczką do Netflix. Tylko tak myślę po cholerę było to kupować jak wystarczyło reaktywować stary komputer. Można by tak długo. Podsumowując można być bardzo zadowolonym jeśli wymaga się minimum. Cokolwiek więcej - problemy.


Wszystkie te cechy obsługi dźwięku są znane PRZED zakupem. Więc jeśli chcesz coś więcej, to nie kupujesz MiBox.
Stary komputer żre dużo energii i zajmuje mnóstwo miejsca. MiBox moża przykleić z tyłu TV na taśmę dwustronną.
Poza tym cena MiBox x4 = cena NVidii Shield
Trochę jakbyś kupił auto za 50tys. zł. i dziwił się, że nie ma wyposażenia i nie jeździ jak auto za 200tys. zł. Tymczasem wystarczy przeczytać opis produktu PRZED zakupem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...