Skocz do zawartości

Mi4i - gdzie i jak kupić


JanuszK

Rekomendowane odpowiedzi

Dipen mówi że nie ma problemu, jego dziewczyna kupi i wyśle.  Na IBG cena mi4i spadała do 299$. Mniej więcej ile osób było by chętnych? No i trzeba policzyć czy to się będzie kalkulowało, ustalić szczegóły odnośnie kasy, i gdzie leci paczka. Ja mieszkam w Dublinie i na chwile obecną nie wybieram się do PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4i na papierze wygląda fajnie, ale ja bym poczekał na poprawę niedoróbek i spadek cen. Za 250-300$ jet jednak kilka lepszych wyborów, choćby Mi4 (ze znacznie mocniejszą grafiką) czy konkurent od ZTE - Z9 mini (ten sam procek, lepsze wykonanie i aparat, obsługuje UMTS 900 MHz).

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak penguino napisał lepiej poczekać jak go połątają i zejdzie wadliwa partia :P w zależności na jaką sztukę się trafi, niedoróbek masa, problem z poziomem głośniości dźwięku głośnika, telefon się muli, restartuje, grzeje się ponoć niesamowicie, wiadomo pewnie to zniwelują trochę, ale temp dochodzi do 50 stopni, do tego można trafić na sztuke z różnymi defektami ekranu, widziałem już na necie kilka sztuk jak na zdjęciu, z baterią też szału nie ma, pewnie coś poprawią, poza tym Xiaomi powiedziało oficjalnie, że wypuści wersje 32/64GB, no i cena właśnie, za ten hajs to żaden interes, ja na razie wziąłem MI4 i jak ogarną MI4i to może zmienię jak jeszcze cena spadnie.

 

 

160723bkbzr2nrvyv2vqbn.jpg

Edytowane przez jacobou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grzania to trzeba brać pod uwagę to, że u Hindusów większość telefonów się grzeje :P Mają wyższe temperatury otoczenia, więc i telefon startuje z wyższego pułapu i wolniej oddaje ciepło.

Część z nich to błędy software'owe, bardziej martwiłbym się o niedoróbki typu właśnie niespasowana obudowa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy taki energooszzczędniejszy.. ;) dla mnie pic na wodę i podawane % ile to mniej potrzebuje popytu na prąd. Dla mnei bajeczki puszczają, i to jeszcze takie "laboratoryjne" bajeczki których nigdy nie uzyskamy.

Cena 250$ to powinna być na starcie za niego. Meizu m1 note kosztował na starcie bodajże koło 220-230$, a miałem m1 note i uważam, żę stosunek/jakość/możliwości to w skali 0-10, daje 9/10. Punkcik traci za tandetny tylny plastik :/ A nie ukrywajmy, ale m1 note jest w klasie tego mi4i, gdzie różnica w cenie jest drastyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ M1 Note nie jest w klasie Mi4i? Polemizował bym, poza nieco lepszym plastikiem z tyłu w Xiaomi oba urządzenia są bardzo porównywalne, Meizu ma nawet przewagę jeśli chodzi o procesor (ogólna wydajność jest podobna, ale Mediatek ma nieco lepszą grafikę i mniej się grzeje).

 

Gorszy, ale w wydajności. Ma m.in. pojemniejszą baterię, bardziej energooszczędny procek i dual SIM.

 

Wcale nie oszczędny, big.LITTLE Qualcommowi w ogóle nie wyszło, grzeje się niemiłosiernie (Mi4i osiąga ponad 46 stopni, a wszyscy jadą po HTC M9, który nagrzewa się do 42 stopni), a baterię żre jak stary SD600. 801 w Mi4 to znacznie bardziej udana konstrukcja, szybka (szczególnie grafika miażdży tą w 615) i oszczędna dla baterii. Nawet z tym samym procesorem rónica 40mAh byłaby nieodczuwalna, tutaj nie zdziwiłbym się jakby się okazało, że to Mi4 działa dłużej.

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to pamiętajcie, że nawet jeżeli na ibuygou Mi4i jest za 300$ a u Goldwaya za 279$ to to tylko ich marża. Na Flipkarcie Hindusi wciąż mogą kupić Mi4i za około 205-210$ i jest to cena BAAARDZO konkurencyjna.

 

Jestem napalony na ten telefon jak szczerbaty na suchary. :D Mam nadzieję, że do sierpnia/października choroby wieku dziecięcego tego modelu zostaną zażegnane, będzie dostępność na XFS a cena spadnie do tych 210$. Wtedy kupię na pewno!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie mocno zaczynają irytować jaja z dostępnością ich słuchawek. Cholera chcą być do końca jak apple? Rozumiem oczekiwanie do miesiąca od premiery na dostępność ale Xiaomi przegina...

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz zamieniać lepszy model na gorszy?

 

No właśnie nie do końca gorszy, bateria z czasem mam nadzieję będzie lepsza, ekran lepszy, dual sim, wizualnie też bardziej mi się podoba :) cieńszy, lżejszy.. wszystko zależy od ceny i od tego na ile poprawią wady software'owe i wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie mocno zaczynają irytować jaja z dostępnością ich słuchawek. Cholera chcą być do końca jak apple? Rozumiem oczekiwanie do miesiąca od premiery na dostępność ale Xiaomi przegina...

Wysłane z mojego MI 4W

Jaki jest związek tego telefonu z Tobą?

Odp: Żaden.

*chyba, że mieszkasz w Indiach...

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochłapy? Na podstawie czego tak piszesz? Źródła? Dowody? Ile sprzedali telefonów Mi4i w Indiach i Singapurze? Bo ja nie znam tych liczb i Ty oczywiście też nie znasz więc na jakiej podstawie piszesz ochłapy czy "brak dostępności"?

Znajdź te dane, zaprezentuj je tutaj w tabeli i porównaj do miesięcznej sprzedaży Xiaomi - wtedy będziesz mógł logicznie wyciągnąć wnioski na tej podstawie. A tak...

 

A, to że my nie możemy się załapać na ten telefon - raptem parę tygodni po premierze w Indiach - to nic nie znaczy. 

Możemy czekać na telefon na ibuygou jeszcze pół roku ... i co z tego? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soren wszystkie kanały sprzedaży jakie podają sprzedały po kilka set sztuk. Słuchawka konkretnie jest dla Indii wiec nie oczekuj jej na Ali kilka dni po premierze. Dodatkowo na Ali nie kupisz za tą cenę co oferuje Xiaomi na ich rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tu o cenie pieprzycie.. Ile kosztuje sprowadzenie z Indii jakiegoś Samsunga lub właśnie meizu z tej półki co mi4i?

Wsiadz w samolot, poleć do Indii, kup Samsunga i Xiaomi, wróć samolotem. Podlicz koszty dodaj do cen telefonów i dopiero mów, że cena do d*py... Zanim Xiaomi uzna, że kraj okrągłego stołu jest wart uwagi to ja będę latał w kosmos polskimi liniami kosmicznymi... Mimo pośredników Mi4 czy Mi3 były i są konkurencyjne...

Xiaomi do Apple brakuje tylko pustej legendarności..powinni się też pakować do filmów wszystkich aby wszędzie było ich logo. No i nie wymyślają koła na nowo...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę odpuścić sobie Mi4i bo... nie ma i prawdopodobnie nie będzie polskiego na tym.

 

Po pierwsze to telefon global i Xiaomi jakoś nie ma zamiaru wydać romu dev dla tego urządzenia.

 

Po drugie Mi4i jest na Androidzie 5 i rom stable jest odexowany więc mamy ten sam problem co z Mi Note PRO.

Obecnie nie ma narzędzia pozwalającego na całkowite deodexowanie romu. Taki MI Note (virgo) też jest jest odexowany ale mój skrypt sobie radzi z 4.4. Niestety 5.0 ma inną strukturę plików odex bo zawierają art runtime. Przygotowałem skrypt pod Androida 5 ale okazało się, że samo narzędzie baksmali/smali nie ma wsparcia dla 5.0. Owszem 80% aplikacji się deodexuje poprawnie ale reszta wali błędami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli reszta urządzeń dostanie 5.0 odexowane to czeka nas koniec MIUI Polska czy będzie trzeba znaleźć obejścia?

Mam nadzieję, że nie. Jeszcze posiedzę przy skrypcie i algorytmie.

Natomiast nie wiem czym kieruje się MIUi przy typie romu. Cancro, aries i kilka redmi są deodexowane więc spoko. Ale taki armani, dior czy virgo są odexowane. I teraz leo i ferrari są także odexowane. W Androidzie 5.0 bardzo dużo się zmieniło przez ART w strukturze romu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę odpuścić sobie Mi4i bo... nie ma i prawdopodobnie nie będzie polskiego na tym.

 

Po pierwsze to telefon global i Xiaomi jakoś nie ma zamiaru wydać romu dev dla tego urządzenia.

 

Po drugie Mi4i jest na Androidzie 5 i rom stable jest odexowany więc mamy ten sam problem co z Mi Note PRO.

Obecnie nie ma narzędzia pozwalającego na całkowite deodexowanie romu. Taki MI Note (virgo) też jest jest odexowany ale mój skrypt sobie radzi z 4.4. Niestety 5.0 ma inną strukturę plików odex bo zawierają art runtime. Przygotowałem skrypt pod Androida 5 ale okazało się, że samo narzędzie baksmali/smali nie ma wsparcia dla 5.0. Owszem 80% aplikacji się deodexuje poprawnie ale reszta wali błędami...

 

Ała, zasmuciłeś mnie tym wszystkim trochę. Oby jednak coś niedługo z tym się zmieniło (jaja z odex).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, gdzie mozna poczytac co to jest odexowanie i inne ciekawostki co piszesz? :)

Zgaduję, że w Google.

Wysłane z MI Note

Prędzej czy później znajdzie się obejście problemu. To tylko kwestia czasu.

Wyptata... wyktapa... napisane z Asusa :)

W weekend może nad tym posiedze.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...