Skocz do zawartości

Bramka Ble, czujnik temperatury LCD i serwer Polska


migelus

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, 

Mam zmodowaną apke Vevs & Rezmus, czy ktoś wie może, czy czujnik temperatury kwadratowy z LCD lub eink , 

jest widoczny przez którąkolwiek z bramek na srwerze EU? - jedyne co widzę to lampki ble mesh, jak przełączę się na serwer chiński to nagle widoczne są termometry... 

PS. Widziałem podobny temat kolegi ale oznaczony jako rozwiązany, więc zakładam że już nie ma awarii? 

Screenshot_20201102_075946_com.xiaomi.smarthome.jpg Screenshot_20201102_075927_com.xiaomi.smarthome.jpg Screenshot_20201102_075921_com.xiaomi.smarthome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Remi, dobrze wiedzieć że chociaż, to kiedyś działało, swoją drogą, nie za bardzo rozumiem jak ta awaria działa, bo ble mesh jest normalnie łączone:)

Rozumiem, że Tobie po prostu też nie znajduje czujników jako dostepnych(pusta lista) , a nie tylko, że nie działa podgląd spoza domu? 

Edytowane przez migelus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ble mesh i ble w sensie api to rozne technologie. moim zdaniem padla w chmurze baza, ktora trzyma rekordy z danymi wysylanymi przez sensory ble za posrednictwem bramek ble. poniewaz awaria dotyczy tylko regionu eu to nie bardzo sie spiesza z naprawa (pewnie ci co moga naprawic nawet jeszcze o niej nie wiedza).

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoją drogą na Rosyjskim serwerze działa mi dość szybko i myślę nad przepiecięm tam wszystkiego, kojarzycie jakies minusy tego rozwiazania? - bo chyba po europie ten region powinien najmniejsze latency powodować, da się jakoś pinga zrobić do dostepnych serwerów, ktoś się orientuje może ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rezmus napisał:

ru jest szybkie, ale od okolo 1-2 miesiecy co weekend nie dziala tam chmura przez wiekszosc czasu.

A weisz może Rezmus ile jest takich regionów ?  usa / europa/ rosja/HK/chiny mainland   czy coś jeszcze ?:) - najważniejsze jak sprawdzić RTT, na moim routerze nie moge zlapac pakietów żeby zobaczyć gdzie to leci...

Edytowane przez migelus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Remi_K napisał:

A na rosyjskich też coś nie działało?

Czy wróciłeś do de?

 

 

 

ble uzywam tylko na dzialce zeby wlaczyc zdalnie ogrzewanie :) a w domu uzywam normalnie europy, wiec musialem sklonowac zeby za kazdym razem sie nie przelogowywac z eu do rosji - a Rezmus wspominal o jakiśtam problemach z rosyjskim serwerem w weekendy - ale jakos ja nie zaobserowalem w ten weekend na szczescie :)

Edytowane przez migelus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, nie wiem, Rezmus jest tutaj developerem, ja tylko jego moda zainstalowałem (apke) nic nie ustawiałem... 

Dnia 9.11.2020 o 19:29, migelus napisał:

Dzięki :) BTW, wczoraj sklonowałem i używałem Russia, chyba coś naprawili, bo nie zaobserwowałem problemów:)

A dzisiaj Rosja w ogóle nie działa, łudziłem się że naprawili :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...