Jump to content

Dźwięk z Mi Box 4 (jack) przy wyłączonym tv

Misz
 Share

Recommended Posts

Hej. Jak wymusić i czy w ogóle się da , żeby można było słuchać Spotify bez włączania tv. Za każdym razem jak wyłączam tv , dźwięk podpiety do wzmacniacza się wyłącza.

Ustawiałem już dźwięk na automat i Pcm. 

U mnie nie ma żadnego problemu. Moje połączenie: mi box - > hdmi do soundbara - -> hdmi do TV. Odpalam jedynie soundbar i ustawiam na odbiór sygnał z hdmi. Może to kwestia połączenia po Twojej stronie?

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Ja podłączam Boxa do tv przez HDMI. A do wzmacniacza idzie to wyjściem jack.

Tu już sprawdzałem kilka aplikacji. Zależy mi jednak na spotify. Każde wyłączenie TV odcina dźwięk. Trochę to średnie jeśli nie da się tego ominąć. Inni producenci martwią się o środowisko zabierając nawet zbędne ładowarki z telefonów ;). Xiaomi niestety nawet nie daje posłuchać muzyki omijając świecenie telewizora. 

No ale skoro droga do wzmacniacza idzie przez tv to jak to ma działać skoro to TV jest wyłączony. To win tutaj telewizor nie mi boxa. Nie masz hdmi in/out w wzmacniaczu? Ew możesz podłączyć światłowodem jeśli masz taką możliwość. Ja cały czas odpalam muzykę ze Spotify /youtube przy wyłączonym tv i nie ma z tym problemu

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

@Misz

Jest kilka piw za późno i nie chce mi się szukać fachowych terminów ale masz źle (dla twojej potrzeby słuchania Spotify) skonfigurowane połączenie TV - box.

Telewizor gdy otrzymuje polecenie wyłączenia się także wysyła te polecenie do boxa. Spróbuj użyć w TV inne wejście HDMI.