Skocz do zawartości

POCO X3 NFC - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.4.0.QJGMIXM - Android 10


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO X3 NFC (nazwa kodowa: surya).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_POCOX3NFC_V12.0.4.0.QJGMIXM_v12-10.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji system działa bardziej responsywnie. Launcher, menu, animacje i programy reagują szybciej, wygląda to tak jak powinno od początku, żeby wykorzystać możliwości ekranu.

Po dwóch dniach mogę dodać, że apka Zdrowie wywala jakieś komunikaty, więc trzeba zrobić czyszczenie danych i jest spokój. Bluetooth nie chce łączyć automatycznie z niektórymi urządzeniami jak transmiter FM w aucie. Aplikacja do obsługi poczty mailowej (Blue Mail) znów przestała normalnie odbierać wiadomości, choć ustawienia są takie same jak na poprzedniej wersji ROMu. 

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiedzcie mi jak to jest na Xiaomi.eu. Wprowadzam 5 razy nieprawidłowy wzór. Pojawia się "Telefon został zablokowany". Ale w dolnym prawym rogu jest "Zapomniałeś hasła?". Jeżeli to kliknę to pojawia się komunikat o wymazaniu danych jeżeli będe kontynuował. Faktycznie tak się stanie? Czyli jeżeli ktoś będzie miał mój telefon na chwilę to może usunąć mi tak dane?

Można to jakoś zablokować/wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiele można zrobić, bo górny głośnik służy też do dźwięku stereo i jego konstrukcja powoduje rozproszenie dźwięku. Niby w ustawieniach efektów dźwiękowych można wybrać muzykę, wideo lub wokal, ale nie wiele to daje. Sam głośnik gra odrobinę ciszej od dolnego, ale i tak jest głośny. Z jednej strony to zaleta, bo słychać dobrze, z drugiej wszyscy dookoła słyszą rozmowę. Ściszenie do minimalnego poziomu jest dobre tylko w warunkach domowych, bo poza domem jest za cicho. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy ktoś ma problem z aplikacją telefonu tzn dzwonię do kogoś i nic nie słyszę ani na słuchawce ani na głośniku dodam że rozmówca mnie też nie słyszy pomaga tylko restart telefonu i działa na jakiś czas

Witam wszystkich jeśli miałby ktoś problem z wgraniem Xiaomi.eu to zapraszamy chętnie pomogę a nawet napisze poradnik jak to zrobić: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lopez17 napisał:

Cześć czy ktoś ma problem z aplikacją telefonu tzn dzwonię do kogoś i nic nie słyszę ani na słuchawce ani na głośniku dodam że rozmówca mnie też nie słyszy pomaga tylko restart telefonu i działa na jakiś czas

Brzmi jak problem z OK Google... Wylacz i sprawdź czy dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2020 o 22:21, Lopez17 napisał:

Cześć czy ktoś ma problem z aplikacją telefonu tzn dzwonię do kogoś i nic nie słyszę ani na słuchawce ani na głośniku dodam że rozmówca mnie też nie słyszy pomaga tylko restart telefonu i działa na jakiś czas

Witam wszystkich jeśli miałby ktoś problem z wgraniem Xiaomi.eu to zapraszamy chętnie pomogę a nawet napisze poradnik jak to zrobić: 

 

Ja wszystko słyszę nie mam takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem dlaczego tak się dzieje jak mam włączone cały czas nagrywanie rozmów jest taki bug jak wyłączyłem nagrywanie rozmów wszystko zaczęło działać normalnie  a czy może ktoś pomóc przez przypadek usunąłem dailer oryginalny googlowski i teraz  wyskakują mi taki komunikat że "to urządzenie nie jest obsługiwane więc połączenia telefoniczne mogą nie działać prawidłowo" czy ma ktoś sposób na  usunięcie tego buga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2020 o 07:58, Pabian napisał:

Chyba bardziej chodzi o minimalną głośność podczas rozmów. Faktycznie na romie "z pudełka" było zdecydowanie za głośno na minimalnej głośności (wszyscy w pomieszczeniu słyszeli rozmowę). Po przejściu na Xaiomi.eu nie mam już takiego problemu.

Wedlug mnie dalej jest za glosno. Zastanawiam sie czy mozna jeszcze obnizyc te glosnosc minimalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i... pot wyszedł mi na czoło. Po instalacji romu telefon uruchamiał się tylko do twrp. Nazwy wszystkich katalogów to były "krzaki". Pomogło "format data". To dla tych którzy będą się mierzyć z podobnym problemem.

Po tej akcji  ikstrójka śmiga. :) (chociaż wydaje mi się, że na globalu bateria dłużej wystarczała?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Papoodrock napisał:

Pomogło "format data". To dla tych którzy będą się mierzyć z podobnym problemem.

"Tych którzy" czytają poradniki.

Jest tam wyraźnie napisane, że po instalacji TWRP należy zrobić Format Data aby usunąć szyfrowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2020 o 08:15, mrosi napisał:

"Tych którzy" czytają poradniki.

Jest tam wyraźnie napisane, że po instalacji TWRP należy zrobić Format Data aby usunąć szyfrowanie...

Ajajaj Wy Starzy Wyjadacze. Zero wyrozumiałości dla nas, amatorów. :)

Robiłem według jednego z poradników i albo nie zauważyłem tam tej sugestii, albo jej tam po prostu nie było. Wujek google pomógł, ale strachu się najadłem, bo o zbrickowanych telefonach aż huczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie po odblokowaniu bootloadera i wgraniu TWRP 3.4.0.0 nie udało mi się wgrać tego ROMU. Po wgraniu zapetla się do TWRP i nie pomaga Format Data ani Wipe. Czekam na ściągnięcie niżej wersji i ponownie zapodam. 

 

edit 1 :Dalej to samo petla do TWRP i na v 12.0.3.0 i na 12.0.4.0. O co kaman ? 

Edit2 : Po wgraniu Globala po MiFlash telefon wstał ale po ponownym wgraniu TWRP i Waszego ROM-u ponowne zapętlenie do TWRP. Wcześniej po wgraniu TWRP zrobiłem Format Data aby dane nie były szyfrowane zaś po stwiedzeniu zapętlenia po wgraniu ROM-u też probowalem Format Data i Wipe Data ale nadal to samo. Aktualnie wgrany ponownie Global.

Edytowane przez vel_diablo
Nowe spotrzeżenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
13 godzin temu, drabollo napisał:

Ktoś ma może Premium Mobile i może sprawdzić czy MMS działają? Bo u mnie jest lipa z wysłaniem i odbieraniem. I teraz nie wiem czy mam złe APNy albo coś namieszalem czy coś nie tak jest z tym Romem i powinienen zaktualizować? 

To moje ustawienia. U mnie działają MMSy

Screenshot_2021-01-11-13-24-59-334_com.android.settings.png

Screenshot_2021-01-11-13-24-33-926_com.android.settings.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy u Was też jest tak że telefon po podłączeniu słuchawek Bluetooth zawsze startuje w połowie głośności? W sensie że nie zapamiętuje głośności ustawionej poprzednim razem. Strasznie to wkurzajace jest ze za każdym razem muszę dawać głośniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciszej, głośniej, za każdym razem inaczej i w ogóle sterowanie głośnością w tym telefonie (lub może w tych wersjach MIUI) jest porąbane. W starym MIUI 9 wszystko było stabilne, tu niby wszystko działa, ale jakieś drobnostki są i wkurzają.

Do połączenia się z urządzeniami audio używam apki "Bluetooth audio device widget" https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tom.bluetoothDevicesWidget
Robisz skróty do urządzeń na ekranie głównym i możesz ustawić sobie stałe wartości głośności dla danego urządzenia. I mi to właśnie pasuje, bo mam transmiter FM w aucie, głośnik bluetooth w pracy, słuchawki nauszne i dokanałowe + słuchawka do rozmów w aucie (choć w niej jest stała głośność tylko dla rozmów, multimedia idą przez transmiter). Dla każdego urządzenia można ustawić odpowiednią wartość głośności, zwykle na maxa. Wciskasz widget na ekranie i się łączy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 23.11.2020 o 07:58, Pabian napisał:

Chyba bardziej chodzi o minimalną głośność podczas rozmów. Faktycznie na romie "z pudełka" było zdecydowanie za głośno na minimalnej głośności (wszyscy w pomieszczeniu słyszeli rozmowę). Po przejściu na Xaiomi.eu nie mam już takiego problemu.

A w jaki sposob przejsc na Xiaomi.eu? Nie znam sie na tym. 

6 minut temu, Faq883 napisał:

A w jaki sposob przejsc na Xiaomi.eu? Nie znam sie na tym. 

Jak to wgrac? Jak sciagnac? Bardzo prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Faq883 napisał:

A w jaki sposob przejsc na Xiaomi.eu? Nie znam sie na tym. 

Jak to wgrac? Jak sciagnac? Bardzo prosze o odpowiedz.

Trzeba odblokować bootloader i wgrać system. Jak odblokować i wgrać to znajdziesz w dziale tutoriale: https://miuipolska.pl/forum/forum/15-tutoriale/ , a system ściągniesz z strony głównej w menu "Pobierz MIUI12 wersje stabilne": https://miuipolska.pl/pobierz-miui-12-stabilne/ Szukaj po nazwie kodowej "surya".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...