Skocz do zawartości

MIUI 20.10.29


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

20.10.30

Mi10 świeża instalacja

1. nie działa transport plików po kablu

2. Nie działa transport plików za pomocą MiShare (ftp) - telefon przestaje być widoczny dla komputera

3. Zmiana dźwięków sms i telefonu graniczy z cudem (okno wyboru dźwięku lokalnego niemal od razu się zamyka)

4. To samo przy próbie zmiany obrazka dla ekran zawsze włączony

5. Nie z każdej aplikacji "chętnie" działa gest wstecz czy zamknij

6. Aplikacja galeria nieraz sama się zamyka (brak błędu), a czasem tak jakby pomimo tego, że jest na pierwszym planie otwiera się na nowo

7. Aplikacja mapy google też sama się zamyka

Na tą chwilę tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czy to normalne na tej wersji nie mam Widevine L1 ? Telefon Mi9t, zrobiłem aktualizację z wersji Stable, zaszyfrowało mi partycję więc zmieniłem na najnowsze TWRP i na tym najnowszym TWRP dałem Format data i wgrałem nową wersję. L1 zniknęło... czy da się to jakoś uratować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bakus L1 na Mi 9T nie będzie, dopóki Xiaomi nie wyda Androida 11 na jakiś model ze Snapem 730. Tam są pliki które musimy podmienić żeby to działało.

@zmylna praktycznie wszystkie wymienione błędy u ciebie są związane z tym, że masz włączone klonowanie jakiejś apki. Niestety na Androidzie 11 tak jest, trzeba na razie przestać używać klonowanych apek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Orjon napisał:

@bakus L1 na Mi 9T nie będzie, dopóki Xiaomi nie wyda Androida 11 na jakiś model ze Snapem 730. Tam są pliki które musimy podmienić żeby to działało.

@zmylna praktycznie wszystkie wymienione błędy u ciebie są związane z tym, że masz włączone klonowanie jakiejś apki. Niestety na Androidzie 11 tak jest, trzeba na razie przestać używać klonowanych apek...

Dzięki Orjon.

Z racji rozstrzelenia sprzętów inteligentnego domu po serwerach Polska/China muszę mieć to klonowanie.

No nic chyba trzeba przejść na stable.

PS. Jakiś poradnik jest jak przejść z dev->stable ? Czy po prostu format obecnego i instalacja stabilnego romu ?

--- edit ---

Po wyłączeniu klonowania aplikacji "Mi Home" oraz restarcie problem np. z samozamykaniem się galerii występuje nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to teraz tak:

Poszedł format i wersja MiuiPolska stable V12.1.5.0

Z ciekawości włączyłem klonowanie aplikacji dla MiHome.

Sprawdziłem Galerię - nadal się wywala.

No, ale Orjon pisał, że Android 11 + klonowanie = lipa

Wyłączyłem więc klonowanie aplikacji w cholerę, przerestartowałem telefon.

Odpalam Galerię i niestety po kilku sekundach aplikacja dosłownie znika.

Ma ktoś pomysł ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bartos napisał:

@zmylna jedynie co mogę poradzić to zrób format data z wiersza polecenia Platform Tools pod fastboot, (tak jak się wgrywa recovery) polecenie to:   fastboot.exe -w

 

a potem wgraj jeszcze raz miui i sprawdź 

Będę musiał chyba tak zrobić bo co raz większe cuda się dzieją.

W "o telefonie" widzę zajęte miejsce 20GB/128GB, a google play nie chce zainstalować aplikacji bo twierdzi, że za mało miejsca i muszę zwolnić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bartos napisał:

Ma to związek z klonowaniem aplikacji, po prostu sypnęła się pamięć. Jak tak miałem to instalacja na czysto i pozbyłem się problemu. 

aaa, czyli chodzi o to, że jak chociaż raz włączyłem klonowanie to potem nie ważne czy wyłączę tylko trzeba zrobić wszystko od nowa ??

To mi chcesz powiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bartos napisał:

praktycznie tak. Niektórzy piszą, że wystarczy wyłączyć sklonowaną aplikację by pamięć powróciła, ale nie u wszystkich to działa. 

Jest tak jak powiedziałeś, po przeinstalowaniu wszystkiego apki działają jak należy.

Oczywiście nie ruszałem mechanizmu klonowania. Dzięki :)

Pytanie odnośnie ładowania. Na romie global po podłączeniu ładowarki pokazywało mi się "Mi Turbo Charge" czy jakoś tak.

Po podłączeniu nieoryginalnej ładowarki było tylko "Fast charge"

Teraz to turbo nie działa czy po prostu sam komunikat się nie pokazuje ? Bo przy korzystaniu z ori jest "tylko" szybkie ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest komunikat mi turbo charge. A na ekranie blokady pisze superszybkie ładowanie. 

Sprawdź inna ładowarkę lub na innym telefonie. Mogło coś paść w ładowarce. Ja tak miałem na zapasowej oryginalnej. Ładuje indukcyjnie i telefon albo lądował się na wolnym lub szybkim ladowaniu, albo superszybkie i po paru minutach przełączał się na szybkie. 

Zmieniłem ładowarkę druga ale z zestawu mi10 i jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartos napisał:

Jest komunikat mi turbo charge. A na ekranie blokady pisze superszybkie ładowanie. 

Sprawdź inna ładowarkę lub na innym telefonie. Mogło coś paść w ładowarce. Ja tak miałem na zapasowej oryginalnej. Ładuje indukcyjnie i telefon albo lądował się na wolnym lub szybkim ladowaniu, albo superszybkie i po paru minutach przełączał się na szybkie. 

Zmieniłem ładowarkę druga ale z zestawu mi10 i jest ok 

Bartos, to chyba jednak wina Andka 11:

Mi Turbo Charge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, szczerze to nie przyglądałem się jak długo ładuje i jakim prądem.

Zawsze kładłem na tackę, wyświetlał się napis mi charger turbo i sobie szedłem. 

Dobra, miałem baterii 84%, na tacce ładowanie w Ampere pokazuje 1750mA i w 2min naładował 3%, jak ruszę telefonem na tacce to i 2350 złapie chwilowo, napięcie 4,45V.  Teraz podłączyłem kabel i ładowanie pokazuje 2200mA i 2% w minutę. Chyba nie jest źle zważywszy że bateria jest prawie pełna więc przy końcu ładowanie zwalnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Grzesiek1010 napisał:

Sam magisk ?

Czy magisk + edxposed

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

ja używam tylko magisk Canary

Spróbuj tego

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/how-to/fix-magisk-safetynet-t3896695

do tego kasujemy folder data/data/com.google.android.gms i restartujemy telefon

po ponownym uruchomieniu dodajemy karty w google pay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zmylna napisał:

aaa, czyli chodzi o to, że jak chociaż raz włączyłem klonowanie to potem nie ważne czy wyłączę tylko trzeba zrobić wszystko od nowa ??

To mi chcesz powiedzieć ?

Wystarczy wyłączyć klonowanie i wgrać ten sam rom bez kasowania niczego, wcale nie trzeba robić formata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! może to być b. pomocne jeżeli ktoś z Was ma nowy telefon ( i nie tylko) i drenuje mu mocno baterię: powyżej w moim poście skarżyłem się na silny drenaż baterii w moim nowym Mi10 a napisałem to tutaj bo myślałem że to wina najnowszego romu eu. Baterię drenował głównie  media.extractor.(zrobiłem w pierwszym poście zrzut).Jak powyżej pisałem znalazłem poradę w google na ten temat(link w pierwszym poście powyżej) i zastosowałem tą metodę pomocy:

 usunąłem wszystkie pliki zip.

zjechałem baterię do zera

naładowałem baterię do 100%

Metoda ta okazała się b. skuteczna i bateria teraz trzyma świetnie,pozdrawiam:-)Screenshot_2020-11-05-10-29-06-224_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.f136609924a38d04e9388bf5e87ceaa9.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2020 o 12:35, Grzesiek1010 napisał:

Czy wam też magisk nie przechodzi weryfikacji płatności od jakiegoś czasu ???
 

U mnie dziala, ale ja mam Canary, bo 21 robi crash systemu. 

Dnia 4.11.2020 o 22:28, bakusiel napisał:

Jest jakaś opcja że kiedykolwiek twórcy naprawią te zacinające się animacje? Mi9t

Jesli masz zywa tapete "saturn", sprobuj ja zmienic na inna i sprawdz animacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ! Gdzieś od połowy tygodnia przestały działać mi płatności google pay. Na początku na pewno działały a od wtorku\ środy już nie. Sklep Play wyświetla informacje że urządzenie jest certyfikowane. Dziwne. Dodam że nie mam roota. System wgrany na czysto w piątek wieczór.

 

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...