Skocz do zawartości

MIUI 20.10.29


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

201029.png

  • Listopadowe poprawki bezpieczeństwa na niektórych urządzeniach
  • Nowy wygląd dialogu połączenia z komputerem na telefonach z Androidem 10
  • Zmieniony wygląd niektórych menu w Ustawieniach, np. wyboru klawiatur
  • Naprawiony problem z białym tłem w wyszukiwaniu kontaktów w Ciemnym motywie
  • OTA będzie później, linki: androidfilehost, sourceforge
  • Problem z niedziałającym TWRP na Mi 10 Pro oraz Redmi K30 Pro z wersji 20.10.15/22 wciąż istnieje – zalecane wstrzymanie się z aktualizacją
  • Aktualizacja dla Mi 10 Ultra jest zawieszona – testy Androida 11 wewnątrz Xiaomi
  • Aktualizacji dla Mi 9T nie ma i nie wiemy, czy będzie w tym tygodniu (brak ROM-u chińskiego)
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

WAŻNE – TWRP na Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro

Po aktualizacji do wersji 20.10.15/22/29 prosimy na razie nie próbować uruchamiać TWRP. Jest to związane z tym, że Xiaomi zaktualizowało w międzyczasie kod kernela i jakiekolwiek uruchomienie TWRP powoduje, że telefon się wyłącza i nie można uruchomić go ani do systemu, ani do TWRP. Jedyną opcją w takiej sytuacji jest ponowne wgranie TWRP z trybu Fastboot. Jeśli to możliwe, najlepiej poczekać na naprawione wersje TWRP (o ile takowe się pojawią) i nie próbować kombinacji na własną rękę.

Problem nie dotyczy Mi 10 (umi).

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 21 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Dla Androida 11 instrukcja postępowania znajduje się w tym miejscu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska wg. tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj. Czcionka Helvetica Neue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Po zaktualizowaniu do najnowszej wersji mam jakieś dziwne przerwy w odsłuchiwaniu muzyki, dźwiękach telefonu, odtwarzaniu YouTube? Co kilka sekund następuje jakby zamrożenie dźwięku i obrazu na chwilę i zaraz jest ok- ale tylko kilka sekund i potem znów to samo. Podczas gdy ktoś do mnie dzwoni słyszę chwilę dzwonek po czym jest chwila przerwy i znów słychać i znów nie!?? Spotkał się ktoś z czymś takim? Mi 10 - aktualizacja z wersji bodajże 20.6.18(pewnie tu jest przyczyna- zrobię kopie i spróbuję wgrać na czysto)

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mi Note 10 Pro, MIUI 12.2 by xiaomi.eu 20.9.17 (rozwojowa), Android 10.

Czy mogę bez problemu wgrać jakąś nowszą wersję z Androidem 11, aktualnie nie mogę sobie pozwolić na pełny wipe ani na jakiekolwiek "uceglenia" telefonu, nie znam się też specjalnie na wgrywaniu od nowa TWRP (robił mi to serwis MIUI PL)?

Coraz bardziej zastanawiam się nad powrotem do używania oprogramowania Global stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie umiesz postawić systemu na nowo, to lepiej nie ryzykuj. Szczególnie że po aktualizacji z A10 na A11 mogą pojawić się dziwne błędy. 

Na początek poczytaj trochę o ponownej instalacji systemu, zarówno xiaomi.eu jak i Global, spróbuj się nauczyć co i jak, potem przygotuj się na ew. pełny wipe lub wgranie systemu od nowa. 

Nikt Ci nie da gwarancji ze wszystko zadziała perfekcyjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi9 coś popsuła, albo poprzednia aktualizacja, albo ta. Już wcześniej nie działał sideload, a teraz nie można kopiować plików do tempa. Jedyna opcja to główny folder i trzeba ręcznie usunąć plik w recovery, jak ja np. nie mam roota.

Na Mi9SE wszystko ok.

Oba telefony są zaszyfrowane.

Clipboard02.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja .29 i .30 na Mi9:
- czcionka chyba jest domyslnie mniejsza (zauwazylem w smsach). Przy opcji zmiany jest S i od razu L (nie ma rozmiaru M)
- lista poszczegolnych aplikacji trybu ciemnego - pusto. Czasem klikajac uda sie, ze na ulamek sekundy sie wyswietli
- asystent miui, ustawienia, zarzadzaj uslugami - napis skroty, ale nie mozna w niego wejsc. Nie wiem czy tak bylo i czy tak ma byc. Dopiero dzis zauwazylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na mi10 wczoraj wgrałem na czysto 10.29 i Revoult działał. Dziś po waszych postach chciałem sprawdzić i niestety wywala jakiś błąd. Nic nie zmieniałem a nie działa.
Edit- sprawdziłem na google Play czy nie było jakiejś aktualizacji Revoult o okazało się że jest do pobrania aktualizacja z 31.10 - po zaktualizowaniu znowu zaczął mi Revoult działać. Normalnie szopka. Byłem zadowolony z działania tej wersji 10.29 i myślałem że wszystko śmiga a tu takie cuda. Czym się różni wersja 10.29 od 10.30?? Co było skopane ?

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na mi10 wczoraj wgrałem na czysto 10.29 i Revoult działał. Dziś po waszych postach chciałem sprawdzić i niestety wywala jakiś błąd. Nic nie zmieniałem a nie działa.
Edit- sprawdziłem na google Play czy nie było jakiejś aktualizacji Revoult o okazało się że jest do pobrania aktualizacja z 31.10 - po zaktualizowaniu znowu zaczął mi Revoult działać. Normalnie szopka. Byłem zadowolony z działania tej wersji 10.29 i myślałem że wszystko śmiga a tu takie cuda. Czym się różni wersja 10.29 od 10.30?? Co było skopane ?

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka


Potwierdzam po aktualizacji aplikacji Revolut w Google Play apka działa bez zarzutów

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki mieliście błąd? Jeśli przy włączeniu zamykała sie komunikatem żeby zgłosić błąd to byl problem z sama apka a nie miui jest juz update w sklepie play. Ten blad wystepowal tez na poprzednich miui. Nie wszystko wina xiaomi;)

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mates21 napisał:

- czcionka chyba jest domyslnie mniejsza (zauwazylem w smsach). Przy opcji zmiany jest S i od razu L (nie ma rozmiaru M)

W smsach chyba to zmienili właśnie.

14 godzin temu, mates21 napisał:

- lista poszczegolnych aplikacji trybu ciemnego - pusto. Czasem klikajac uda sie, ze na ulamek sekundy sie wyswietli

Trzeba chwilę odczekać aż pojawi się lista. Ona nie pojawia się od razu. Po kilku sekundach jest, przynajmniej na RN7.

14 godzin temu, mates21 napisał:

- asystent miui, ustawienia, zarzadzaj uslugami - napis skroty, ale nie mozna w niego wejsc. Nie wiem czy tak bylo i czy tak ma byc. Dopiero dzis zauwazylem

Tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji na MI9T nie widzę na razie żadnych problemów poza jednym. Na Androidzie 10 mialem Google Sans, ktore sie usunęlo. Na defualtowym Roboto jest problem na Spotify np. A jak sciagne z motywów Google Sans i ustawie to nie obsługują go zewnętrzne aplikacje. Hmmm.05fdeb5add63b9e8e21f028b041c6cf6.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi 9T generalnie zauważyłem spadek wydajności. Regularnie pogrywam sobie na telefonie Teamfight Tactics (Riot Games). W starym ROM z Android 10 miałem stałe jak skała 30FPS, a teraz przy większych walkach spadki do 20FPS. Sprawdzam przy użyciu nakładki Game Mode Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak rozwiązać problem z czcionkami? Chodzi o taki problem jak wyżej na screenie z Spotify. Dodatkowo w tapatalk ma taki sam problem jak czytam np. ten wątek, to nie mam emotek tylko właśnie coś podobnego jak na Spotify.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak rozwiązać problem z czcionkami? Chodzi o taki problem jak wyżej na screenie z Spotify. Dodatkowo w tapatalk ma taki sam problem jak czytam np. ten wątek, to nie mam emotek tylko właśnie coś podobnego jak na Spotify.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


Może powrót do standardowej czcionki? Być możew tym pakiecie czcionki który Ty używasz brakuje jakichś znaków? Ja nie zmieniałem czcionki , mam cały czas roboto. Mogę sprawdzić wieczorem i zmienić ja jakąś inną- zobaczymy czy coś to zmieni.

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jotkiel napisał:

U mnie problem dotyczy aplikacji Orlen Pay. Całkowity brak możliwości obsługi - dotyku.

Co ciekawe po kilku testach znalazłem starą wersję tego programu (2.6.3) i ta działa.

Jeżeli ktoś ma rozwiązanie, to proszę o info.

Wysłane z mojego Mi 9T

Na mi10 Orlen działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jotkiel napisał:

U mnie problem dotyczy aplikacji Orlen Pay. Całkowity brak możliwości obsługi - dotyku.

Co ciekawe po kilku testach znalazłem starą wersję tego programu (2.6.3) i ta działa.

Jeżeli ktoś ma rozwiązanie, to proszę o info.

Wysłane z mojego Mi 9T

Wylacz w ustawieniach ciemnego motywu "automatyczne dostosowanie kontrastu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że znów słabo słychać rozmówcę (RN7) mimo ustawienia głośności na full.
Już myślałem, że głuchnę, ale przypomniałem sobie, że kiedyś taki problem był na 10 i rozwiązaniem była edycja pliku mixer_paths.xml w system\vendor\etc.
Zaglądam, a tam znowu "RX1 Digital Volume value=84 i wszytko jasne, zmiana na 92-znów słyszę jak należy.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...