Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Flood Guard CN (urządzenie bluetooth) czy zadziała na europejskim serwerze?


conshima

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szybkie pytanko odnośnie nowego urządzenia wprowadzonego wczoraj przez Xiaomi - Xiaomi Mi Flood Guard. Chciałem zastąpić swoje czujniki Fibaro pod Apple HomeKit rozwiązaniem jednej firmy.

Nowy czujnik łączy się po standardzie Bluetooth z bramką BLE Xiaomi. Aktualnie posiadam wszystkie urządzenia podłączone na serwerze EU (Polska) + Mi Smart Gateway v3 z Chin, który jednak pięknie współpracuje z polską aplikacją i europejskimi serwerami (czyta wszystkie czujniki/sensory). Wszystko w języku polskim.

Czy aplikacja umożliwi mi dodanie takiego czujnika zalania po łączności Bluetooth z Chin na nasz serwer czy powstanie konflikt tak jak w przypadku urządzeń po WI-FI? Dodam, że działam na iOS i nie wchodzą w grę żadne modowane aplikacje.

PS. Widziałem już taki temat, ale czy wiadomo coś kiedy można spodziewać się naprawienia Bramek BLE w Europie?

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez conshima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę musiał czekać na wersję EU tego sensora bo Aqara gryzie mi się z HomeKitem i nie działa do końca tak jakbym chciał.

Jeśli chodzi BLE to mam tylko dwa termometry Mi Bluetooth Temperature & Humidity Monitor + czajnik Xiaomi i od tygodnia bez odzewu na bramce BLE, a wcześniej wszystko pięknie śmigało. Mam nadzieję, że szybko się z tym uporają.

Dzięki za informację!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2020 o 16:59, conshima napisał:

W takim razie będę musiał czekać na wersję EU tego sensora bo Aqara gryzie mi się z HomeKitem i nie działa do końca tak jakbym chciał.

Jeśli chodzi BLE to mam tylko dwa termometry Mi Bluetooth Temperature & Humidity Monitor + czajnik Xiaomi i od tygodnia bez odzewu na bramce BLE, a wcześniej wszystko pięknie śmigało. Mam nadzieję, że szybko się z tym uporają.

Dzięki za informację!

 

ja mam elektrozawory podlaczone pod smart gniazdko a jako water flood sensor przerobiony z okiennych wedle instrukcji ponizej - wiec masz komunikacje na zigbee-  - dziala jak nalezy :)

https://community.home-assistant.io/t/portable-rain-drop-sensor-made-with-xiaomi-door-sensor/74090 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam elektrozawory podlaczone pod smart gniazdko a jako water flood sensor przerobiony z okiennych wedle instrukcji ponizej - wiec masz komunikacje na zigbee-  - dziala jak nalezy
https://community.home-assistant.io/t/portable-rain-drop-sensor-made-with-xiaomi-door-sensor/74090 
Wygodniej płytkę wykrywającą deszcz połączyć bezpośrednio z czujnikiem zalania od xiaomi. Żadnego lutowania, wyrywania, rozbierania. Kabelki wkręcamy bezpośrednio do pinów czujnika zalania

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Phil_ips napisał:

Wygodniej płytkę wykrywającą deszcz połączyć bezpośrednio z czujnikiem zalania od xiaomi. Żadnego lutowania, wyrywania, rozbierania. Kabelki wkręcamy bezpośrednio do pinów czujnika zalania emoji16.png

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

no ale kolega ma problem z BLE,  dlatego zaproponowalem mu flood sensor na Zigbee :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...