Skocz do zawartości

Skaczące FPSy GTA V


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko u mnie przez kilka godzin grania zużycie Ramu nie przekroczyło 70% (miałem monitor w tle włączony i sprawdziłem potem) swapu mam normalnie 1,5x domyślne 8gb.

 

I właśnie tu może być problem. Wyłącz całkowicie SWAP. Po pewnym czasie system zamiast trzymać w RAMie zaczyna coraz więcej pakować do SWAPU. Miałem tak w GTA IV, bez swapu śmigał jak przecinak a ze swapem łapał mi kosmiczne zamuły po chwili. Wtedy jeszcze miałem 4GB w kompie i też z ledwością mieściłem się w pamięci... nie wiem o co chodzi, ludzie ustawiali jakieś kosmiczne ilości GB i im śmigało a mi zawsze ze swapem wszystko zamulało, minimalizowanie i maksymalizowanie gier, programów, skakanie po kartach w chromie... zawsze było mielenie dysku i ta minimum sekunda zwłoki.

 

Jeśli chodzi o zużycie pamięci to patrzysz na pamięć zadeklarowaną? (menedżer zadań - wydajność - "Zadeklarowane (MB) xxx/xxx" Tylko i wyłącznie to pokazuje ile pamięci jest zajęte, wszystkie inne paski od ramu i od swapu po prostu ściemniają. Już to kiedyś przerabiałem... :P monitor którego używasz na pewno też ma jakiś wykres wspólny który pokazuje tam własnie tą pamięć zadeklarowaną.

O ile pamiętam okienko że brakuje pamięci i żeby zamknąć wybrane programy pojawia się przy wykorzystaniu 95% a okienko takie małe że nie ma pamięci chyba przy 98%. Przy zapełnieniu ostatniego MB system momentalnie łapie zawiechę i albo wyłączy aero, albo jakieś pojedyńcze karty w chromie itp ;p

 

Raczej AMD, z tego co wiem to mają zrąbane stery :D Znajomy jak na lapku odpala GTA to zamiast mu się odpalać na readeonie, odpala mu się na zintegrowanej Intela i ilu by rzeczy nie próbował, nie przełączał, ciągle mu tak wywala :D

 

No znajomy na czym kolwiek nie odpala dostaje komunikat że nie można zainicjować karty graficznej DX9? Coś w tym stylu...

 

edit

dorzucę screena z wykorzystaniem pamięci u mnie... monitor zasobów: użycie ram 23%, menedżer zadań: 27%, widżet użycie pamięci 36% (?! xD) a faktycznie zajęte jest 41% (3825MB)

post-1261-0-57998800-1430473573_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie dysk masz jakiś nie tego, że SWAP Ci zamula, ja na starym dysku sata 2 bez ahci też im więcej dawałem swapu tym było gorzej, gta 4 mi lata na full detalach bez żadnych ścinek.

Teraz sprawdziłem jeszcze czy mam te 800x600, czy 720p to dalej jest to samo (a wizualnie przepaść), więc winę grafiki możemy wykluczyć na 100%, wyłączę swap dla testu i zobaczę, jak to nie ram to jeszcze okaże się, że faktyczne procek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko panowie, nie rozpędzajcie się z wyłączaniem swapu. Są aplikacje, które bez tego nie startują lub nie chodzą stabilnie, chociaż wcale z niego nie korzystają. Idiotyzm, ale od czasu gdy architektura 486 odeszła w niepamięć, idiotyczne budowanie aplikacji jest standardem.

 

Żeby nie skłamać, któraś z dużych gier Bethesdy albo Dragon Age bodajże miały ten problem - no swap, no play. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I katować się na padzie  :-|

Mówisz bo nie umiesz i nigdy nie grałeś.

Ja dawno przeszedłem GTA V na PS4 i PS3 więc jakoś umiem się "katować", a wkładam płytkę i gram.

Owszem, aim na myszce jest super ale kiedyś jak było GTA:SA to żaden z kolegów z PC w szkole nie umiał zrobić beczki Hunterem a ja na PS2 bez problemu. Także wolę leżeć w łóżku i grać na 50" Tv z padem niż męczyć się przy biurku z PC. 

Ponadto co z tego, że nie mam 60fps w GTAV czy tam 4K. Co z tego. Gra zaliczona, było świetnie, grafika super. Co więcej trzeba?

Przeszedłem GTA nie inwestując grosza w kompa. Diluj z tym.

 

//edit: no dobra zmieniłem tylko dysk na 1tb hybrydowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak. Akurat pamiętam ten artykuł z Faktu w marcu:

"Dziś wraz z premierą GTA 5 na PC komputronik zaczął notować ogromne ilości odwiedzin. Ze statystyk wiadomo, że najchętniej kupowano karty graficzne a średnio użytkownik spędził na poszukiwaniu karty 5 godzin. Tymczasem użytkownicy konsol PlayStation pytają się: to jak kiedy kolejna część?"

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid ja tego kompa kupiłem gdzieś w 2009-2010 roku :P za niecałe 1300, potem tylko ta grafika za 200, jakoś rok temu jak nie dalej :P, a i jeszcze dokupiłem drugie 4gb ramu, ale to też grosze i bardziej do kompilacji portów było mi potrzebne, bo linuxa mam na vboxie
 

Mamy winowajcę: przed zacinką, w trakcie i po zminimalizowaniu w celu sprawdzenia

gtaaa.png

 

tylko czemu jak w minimalnych jest gorszy model amd podany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i.imgur.com/CsOGpfs.jpg

 

A tak jest u mnie. Procek skręciłęm do 4.3 bo zaliczyłem freeza. Po najnowszym patchu nie zacina mi się w mieście, ale i tak użycie CPU jest niepokojąco duże.

 

@edit udało się zaciąć, podczas takiej zacinki użycie cpu spada do ~70%, czyli coś innego bottleneckuje

Edytowane przez Kubeck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zadeklarowane GB 6 / 16" xD

jeszcze ustal że to na pewno gta w tym momencie ciągnie procka bo być może coś w systemie np antywir akurat pobiera aktualizacje

a próbowałeś ustawiać wysoki priorytet procka dla gta? :P amd to amd ale gta ledwo działa na 2 jajkach, na 4 powinno "spokojnie" działać i jak widać działa, wykorzystanie procka wynosi ok 90%, pozostaje tylko kwestia tych zacięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA nie bangla tylko na prockach 2/2... według testów PCLab na procku 2/4 można już spokojnie pykać na "niskich" w 30FPS w 720p, dlatego jestem z jednej strony ciut zdziwiony takim wykorzystaniem procesora, ale z drugiej strony... to AMD :D Ja gram na 4/4 i5 i problemów nie mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o lapek intel + Radeon to niby dobrym sposobem jest odpalenie gry na zintegrowanej grafie i gdy gra się uruchomi to przełączyć grafikę ręcznie na Radeona. Niby działa. Na wersjach Offline jest więcej błędów niż na online :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak samo. "Crack" działa w ten sposób, że wstrzykuje użytkownika offline do RGSC.

 

Chodzi tu raczej o brak konieczności uruchamiania klienta steamu w tle, co może mieć dalszy wpływ na stabilność i mimo wszystko płynność gry. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wersje pudełkową czyli gram bez steama ale gta też dodałem do steama i jak pamiętam to przez steama odpalam bo pokazuje w rogu ilość fps :P

 

co do cracka, jeśli "pirat" jest na dobrym patchu to chodzi lepiej, jeśli nie to w mieście przycina xd pewnie wszystkie piraty są na wersjach premierowych więc np u mnie pewnie by lepiej chodził od mojego aktualizowanego oryginału... ponoć te cracki też nie najlepsze, gdzieś tam coś nie działa itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej przejdę grę niż rockstar ogarnie optymalizację, mało mi już w sumie zostało.

Jestem tylko zadowolony, że nawet po przekroczeniu ustawień graficznych o 100mb gra się nawet mniej zacina i naprawdę cieszy oko ta jakość, a zużycie Ramu na grafice dalej nie przekroczyło 95%., więc nie wrócę już do 1024x768, a już na pewno nie do 800x600 :D (stary monitor 4:5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...