Skocz do zawartości

Miui 12 Android 11 Zniknęły dymki czatu Messenger


wozzo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Ktoś na Reddicie spatchował aplikację Messengera. Żeby wrócić do w pełni działającego Messengera z "normalnymi/starymi" dymkami czatu należy:

  • Odinstalować obecnie posiadanego Messengera
  • Zainstalować .apk z tego linku: Messenger Facebook
  • Włączyć wyświetlanie nad innymi aplikacjami w ustawieniach
  • Wyłączyć automatyczną aktualizacje aplikacji w Sklepie Google Play
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił się w sobotę dokładnie ten sam problem po aktualizacji MIUI do wersji 12.0.8.0 na telefonie Poco X3 NFC. Kwadratowe ikonki czatów, klawiatura przesłaniająca pole tekstowe. Ikonki pojawiają się też na środku ekranu. Z aplikacji nie da się korzystać. Szukam teraz sposobu na rozwiązanie tego problemu bez instalowania poprzednich wersji Messengera. Przed aktualizacją softu wszystko śmigało bez problemu. To jakaś kpina, żeby nie przetestować działania i spójności aktualizacji z jednym z najpopularniejszych komunikatorów na Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś się orientuje czy wady takie jak źle działający software w telefonie są podstawą do zgłoszenia niezgodności towaru z umową ?
Po kilku miesiącach z POCO X3 mam dość niewyświetlonych powiadomień i aplikacji z których nie da się korzystać + w ostatnim czasie doszedł szwankujący dotyk w niektórych aplikacjach. 
Wydałem 1000zl na telefon i po kilku miesiącach praktycznie muszę kupić drugi telefon (teraz już bez androida) bo z tego nie da się normalnie korzystać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2021 o 22:55, lucafabbro napisał:

Czy ktoś się orientuje czy wady takie jak źle działający software w telefonie są podstawą do zgłoszenia niezgodności towaru z umową ?
 

Raczej nic. MIUI to gówno i to jest "cecha" produktu. No ale na czymś muszą przyciąć żebyś mógł kupić telefon z takim hardware w takiej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu ? Po ostatnich aktualizacjach wystąpił problem z dymkami czatu ( są kwadratowe, klawiatura przysłania to co piszę, wyświetlają się na środku ekranu, powiadomienia raz przychodzą raz nie - często podczas czytania rozmowy przychodzą stare ) na telefonach Xiaomi Redmi Note 9 Pro oraz Xiaomi Redmi Note 10 Pro. Nie da się korzystać z tak wyglądającego messengera, kompletna porażka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie na mi10 jest wszystko w porządku. U mojej dziewczyny na note 9 pro pojawiły sie denerwujące kwadratowe dymki. Bawiąc się jej telefonem usunąłem FB oraz Messengera. Zainstalowałem na nowo Messengera z sklepu Play i dymki stare wróciły. Po zainstalowaniu FB problem znowu się pojawił. Spróbowaliśmy zainstalować FB lite i od tamtej pory działa. Dajcie znać czy u was też to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ktoś na Reddicie spatchował aplikację Messengera. Żeby wrócić do w pełni działającego Messengera z "normalnymi/starymi" dymkami czatu należy:
  • Odinstalować obecnie posiadanego Messengera
  • Zainstalować .apk z tego linku: Messenger Facebook
  • Włączyć wyświetlanie nad innymi aplikacjami w ustawieniach
  • Wyłączyć automatyczną aktualizacje aplikacji w Sklepie Google Play
Wszystko działa dzięki. Automatyczna aktualizacja jest u mnie wyłączona wszędzie. Tzn w żadnej aplikacji nie mam zaznaczonego ptaszka

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co tu jest poprawiona nowsza wersja messengera
https://forum.xda-developers.com/t/app-mod-messenger-old-chat-heads-for-android-11.4300779/

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka




Jeszcze nie testowałem ale ta działające wersja owszem działa ale oprócz tego na pasku wyskakują mi powiadomienia że nadeszła wiadomość. Jak kliknę to każe mi zainstalować massengerem którego już mam heh.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zależy czego używasz default_smile.png, ja samego fejsa w ogóle wywaliłem z fona i tylko messengera używam.

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka


Myślałem że to jest jakoś ze sobą powiązane. Zainstalowałem jedno i drugie zobaczymy.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po aktualizacji androida nie przeszkadzają aż tak bardzo kwadratowe bombelki, a fakt że dymki otwierają się cały czas po lewej stronie ekranu. Nawet jak przeciagne dymek w prawy górny róg to po zamknięciu dymku przy ponownym komunikacie otwiera on się przy lewej krawędzi..ma ktoś sposób na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mattib4 napisał:

Ściągnij te apki z linku wyżej. Chodzi o to że na Samsungu to chodzi a na miui nie. Ja mam poco f3 gnąłem apki z linku i po problemie. Oczywiście trzeba uaktywnić w opcjach Messengera ale działa.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

Ok działa. Chociaż na innych telefonach działa po staremu prosto ze sklepu play 

Edytowane przez Materius1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2021 o 21:09, Materius1994 napisał:

Wróciły już stare dymki do Messengera. Na samsungu jest wszystko ok, tylko nie potrafię ustawić tego na poco. Cały czas mam kwadratowe dymki 

To samo jest z apką sms. Nie chcę się bawić i instalować innych wersji z xda, to powinno działać normalnie a od paru miesięcy jest totalnie zepsute..Też mam Poco x3 nfc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...