Skocz do zawartości

Miui 12 Android 11 Zniknęły dymki czatu Messenger


wozzo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam problem po aktualizacji xiaomi.eu do androida 11. 

Zmieniły się dymki czatu messengera, zamiast okrągłych są kwadratowe, poza tym po kliknięciu w nie, nie da się przewinąć konwersacji ani odpowiedzieć na wiadomość.

Messengera zaktualizowałem do wersji beta, myśląc, że to rozwiąże problem. Bez skutku.

Szukałem w ustawieniach, na xda coś wyczytałem o ustawieniach dymków w opcjach programistycznych, jednak tam tego nie znalazłem.

Sam android chodzi płynnie, bateria tak jak na 10.

EDIT: Dymki kompletnie zniknęły po reinstalacji messengera. W ustawieniach powiadomień aplikacji, jak zaznaczam "pływające powiadomienia", to po jakimś czasie opcja jest odznaczona.

Pozdrawiam

Edytowane przez wozzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To wychodzi na to, że to jednak wina MIUI a nie samego Androida11. 
Na S20Ultra dostałem aktualizację do One UI3.0 z Androidem11 i na Samsungu działa wszystko jak należy. 
Na Xiaomi Mi10 Pro nie działa. Nawet te całe "bubbles" nie działają jak należy bo nie ma + do dodawania aplikacji czy konwersacji. 
Trzeba czekać na poprawę Miui. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,  ja myślę że to wina aktualizacji miałam ten sam problem z samsungiem s20 ,zniknęły dymki nawet połączenia  z mesengera były tylko na pasku powiadomień.  

Myślę że rozwiązałam problem ; ustawienia- powiadomienia -ustwienia zaawansowane -  bąbelki ( są trzy opcje ) . I wszystko będzie grało jak jeszcze wejdziemy  i zaznaczymy  w messenger - dymki - wszystkie lub tylko wybrane lub brak , jak kto woli . 

Opcje w ustawieniach mesengera pojawią się tylko wtedy gdy w ustawieniach zaznaczymy bąbelki. 

Edytowane przez Gosia51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam tak samo po ostatniej aktualizacji miui 12.1.1(RFNEUXM). Po kliknięciu dymka okno czatu otwiera się tylko w połowie, ale wychodzi na to że to wcale nie otwiera się w aplikacji Messenger bo w ustawieniach obecnego czatu widnieje opcja "otwórz w Messenger"(zdjęcie profilowe rozmówcy>ustawienia). Także zdecydowanie to wina miui bo przed aktualizacją było wszystko w porządku.

Edytowane przez ostry92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo po aktualizacji na MIUI Global 12.1.1.0(RFNEUXM) dymki czatu z Messenger nie nadają się do użytkowania. Raz się pojawiają za chwile znika i nie da się potem z niego korzystać masakra... Przed aktualizacją było wszystko w porządku. Da się jakoś wrócić do poprzedniej wersji? Albo czy planowana jest jakaś poprawka tego?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Instalacja apki z powyższego linku u mnie również działa poprawnie, potwierdzam. I przy okazji są też miłe bonusy, można podglądać zdjęcia w konwersacji oraz edytować zdjęcia przed wysłaniem [to jednak nie działa :(] - coś, co zostało parę miesięcy temu usunięte z fb ;)

Mimo tego miejmy na dzieję, że MIUI zostanie dopracowane i będzie można korzystać z najnowszej wersji aplikacji - myślę, że ta starsza prędzej czy później przestanie działać...

Edytowane przez lseurttyuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, lseurttyuu napisał:

Instalacja apki z powyższego linku u mnie również działa poprawnie, potwierdzam. I przy okazji są też miłe bonusy, można podglądać zdjęcia w konwersacji oraz edytować zdjęcia przed wysłaniem - coś, co zostało parę miesięcy temu usunięte z fb ;)

Mimo tego miejmy na dzieję, że MIUI zostanie dopracowane i będzie można korzystać z najnowszej wersji aplikacji - myślę, że ta starsza prędzej czy później przestanie działać...

u mnie już nie działa, zaktualizowało się i jest to samo co było, kwadratowe dymki. Wyskakują na dole ekranu, da się je ustawić żeby wyskakiwały na krawędź ekranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji na pewno nie będzie działać. Niestety ale trzeba odznaczyć haczyk "Autoaktualizacje" w sklepie Play przy Messengerze, wtedy nie będzie się automatycznie aktualizować.

Te kwadratowe dymki wyskakują jak chcą, u mnie wyskakiwały na środku ekranu... nie wiem czy da się jakoś to zmienić. Natomiast stara wersja Msg działa jak powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lseurttyuu napisał:

Po aktualizacji na pewno nie będzie działać. Niestety ale trzeba odznaczyć haczyk "Autoaktualizacje" w sklepie Play przy Messengerze, wtedy nie będzie się automatycznie aktualizować.

Te kwadratowe dymki wyskakują jak chcą, u mnie wyskakiwały na środku ekranu... nie wiem czy da się jakoś to zmienić. Natomiast stara wersja Msg działa jak powinna.

bez aktualizacji nie mogę wysyłać zdjęć przez messnger, da sie to naprawić bez aktualizacji?

 

37 minut temu, lseurttyuu napisał:

Po aktualizacji na pewno nie będzie działać. Niestety ale trzeba odznaczyć haczyk "Autoaktualizacje" w sklepie Play przy Messengerze, wtedy nie będzie się automatycznie aktualizować.

Te kwadratowe dymki wyskakują jak chcą, u mnie wyskakiwały na środku ekranu... nie wiem czy da się jakoś to zmienić. Natomiast stara wersja Msg działa jak powinna.

możesz wysyłać zdjecia przez messenger na starej, u mnie nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lseurttyuu napisał:

O kurczę, teraz sprawdziłem - faktycznie nie da się zdjęć wysyłać... no to jednak nie jest to takie dobre rozwiązanie jak myślałem że jest :(

wczoraj jeszcze działało, pobrałem tą apkę, potem zrobiłem aktualizację i działało. Dziś nowa aktualizacja i już lipa. Może da sie znaleźć tą wczorajszą i będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie poco x3 pro miui 12.0.4 android 11 ten sam problem. Mam kwadratowe dymki, które nachodzą na siebie przez co cała aplikacja się rozjeżdża. Ma ktoś sposób jak to naprawić? To samo jest w aplikacji sms od Google. Pierwszy post jest z października a mamy kwiecień. To jest nie do pomyślenia że takie rzeczy dzieją się na stabilnych wersjach. Całe xiaomi. Samsung już w nie najnowszym Galaxy S10 sobie z tym poradził bez problemu praktycznie razem z aktualizacja do androida 11. U mnie robi się taki syf jak na screenie, do tego wszystko się zacina. Problem dotyczy każdego modelu xiaomi na androidzie 11? Próbowałem instalować starsze wersje messengera, ale to nic nie daje. IMG_20210404_180406.thumb.jpg.d9400a6252c056c32c88ea1f4388d7f3.jpg

Edytowane przez Materius1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Materius1994 napisał:

Panowie poco x3 pro miui 12.0.4 android 11 ten sam problem. Mam kwadratowe dymki, które nachodzą na siebie przez co cała aplikacja się rozjeżdża. Ma ktoś sposób jak to naprawić? To samo jest w aplikacji sms od Google. Pierwszy post jest z października a mamy kwiecień. To jest nie do pomyślenia że takie rzeczy dzieją się na stabilnych wersjach. Całe xiaomi. Samsung już w nie najnowszym Galaxy S10 sobie z tym poradził bez problemu praktycznie razem z aktualizacja do androida 11. U mnie robi się taki syf jak na screenie, do tego wszystko się zacina. Problem dotyczy każdego modelu xiaomi na androidzie 11? Próbowałem instalować starsze wersje messengera, ale to nic nie daje. IMG_20210404_180406.thumb.jpg.d9400a6252c056c32c88ea1f4388d7f3.jpg

Też niedawno dostałem ten telefon. Przesiadłem się z poco f1. To jest jakiś dramat. W dodatku jak otworzysz klawiaturę to nie widzisz co piszesz... 

Na tę chwilę chyba zostaje wyłączyć dymki i czekać na jakąś aktualizację. Zgadzam się, że po takim czasie już dawno powinno to być rozwiązane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, neolech napisał:

 

Na tę chwilę chyba zostaje wyłączyć dymki i czekać na jakąś aktualizację. Zgadzam się, że po takim czasie już dawno powinno to być rozwiązane 

Ja już wyłączyłem. Szkoda nerwów, ale będę badał temat co jakiś czas bo dla mnie to dość przydatna rzecz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem po aktualizacji mi 10t pro do tej wersji ze screnna, dymki znikły a pojawiły się jakieś kwadraciki i powiadomienia na pasku powiadomień i nie wiem jak to wyłączyć i druga sprawa też jest to samo w aplikacji wiadomości, żałuję że pobrałem tą aktualizacje. I do tego po przytrzymaniu ikonki messengera pojawia mi się to po próbowałem złapać screen shotem czyli konwersacje które zostały już zamknięte i one też są na stałe w ustawieniach powiadomień. To jest po prostu chore, czy ktoś wie jak to wszystko naprawić jak powinno być? 

Screenshot_2021-04-21-13-28-01-479_com.android.settings.jpg

IMG_20210422_001225.jpg

IMG_20210421_161109.jpg

Screenshot_2021-04-22-11-25-54-885_com.android.settings.jpg

Screenshot_2021-04-22-11-25-28-949_com.miui.home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...