Skocz do zawartości

Mi 10T/K30S Ultra - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dwa tygodnie z xiaomi mi 10T Pro – zakupiony w  [email protected]

Poprzednie telefony Samsung note od 4-10+

CO do telefonu nie mam zastrzeżeń

1.       Jest Piekielnie szybki

2.       Bateria mi trzyma caly dzień ( przy Samsungu note 10+ 4h)

3.       Aparat mi wystarcza

Mam za to zastrzeżenia do oprogramowania Xiaomi , gdzie klienci zostali sami z problemami. Odpowiedz serwisowa  Xiaomi jest zawsze taka sam przywrócić ustawienia fabryczne ( i tak to nie działa)

1.       SMS i MMS brak ikonki o wysłaniu

2.       MMS Brak raportu doręczenia

3.       MMS i SMS grupowy nie dochodzą wiadomości

4.       Brak faktycznej klawiatury polskiej gdzie będą tylko ś,c ż itd.

5.       System Bluetooth nie dzial z fabrycznym zestawem głośnomówiącym BM czy Mercedes . Mercedes mowa o klasie samochodu A jak pobiera kontakty to całą książkę , tzn jak masz whotsapa zainstalowanego to pokazuje się w kontaktach w telefonie też, ale Bluetooth  pobiera też whlotsapa kontakty i jest np. imie i nazwisko i 5 pozycji z tym samym numerem. Najlepsza była odpowiedz w BMW  że tak Xiaomi ma i nic z tym nie zrobię , tylko zmienić telefon

6.       Sa gry które wogle nie działają MIUI 12 zacinają się , nie da się odpalić ich.

7.       Reklamy mi się pokazują w aplikacjach gdzie przy Samsungu tego nie było . I niema bo sprawdzałem ( porównywałem )

8.       Kłopot z aktualizacjami ale to czytałem że występuje w wszystkich telefonach

 

Kupiłem Xiaomi jako alternatywę dla Samsunga , czy dziś bym go kupił ponownie NIE , zato jak działa oprogramowanie w tym telefonie . Na fejsie na forach jest tyle zapytam  o kłopoty – problemy z systemem w różnych modelach xiaomi  niema tego wogle samsung , oppo lun oneplus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, makshary napisał:

Kupiłem Xiaomi jako alternatywę dla Samsunga , czy dziś bym go kupił ponownie NIE , zato jak działa oprogramowanie w tym telefonie . Na fejsie na forach jest tyle zapytam  o kłopoty – problemy z systemem w różnych modelach xiaomi  niema tego wogle samsung , oppo lun oneplus

Wszystko co dotyczy SMS/MMS to nie kwestia Xiaomi, tylko aplikacji wiadomości od Google. O ile w MiuiPolska jest stara dobra aplikacja xiaomi, o tyle teraz w telefonach fabrycznie jest aplikacja google- można spróbować zmienić ja na inną ze sklepu Play. Reklamy można wyłączyć wyszukując w ustawieniach hasło "reklamy". Z Bluetooth nie wiem czy to też nie problem aplikacji kontakty od Googla. Wcześniej miałem stare Xiaomi z MiuiPolska i było okej.

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich mam pytanie odnośnie Xiaomi mi 10T pro jak wypada w porównaniu do Xiaomi mi 8 pro czy jest duża odczuwalna różnica w szybkości działania telefonu w aparacie w zdjęciach i tym podobnewłaśnie się przymierzam do zakupu ale nie jestem pewien czy warto zmieniać mój stary telefon jeszcze w miarę dobrze chodzi więc sam nie wiem choć ostatnio miałem z nim kłopoty wyłączył się i nie chciał wstać całkowicie w końcu po pół godzinie odpalił ale wszystkie zdjęcia wszystko zostało skasowane w telefonie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Xiaomi mi 10T PRO, a android auto. 

Po zakupie telefonu na global roomie podłączenie telefonu do android auto powodowało niekończące się restarty telefonu. Wgrałem xiaomi.eu beta, najnowsza aktualizacja, problem z restartami telefonu ustąpił natomiast podłączenie do android auto, nie robi w telefonie nic, w sensie zaczyna się ładować natomiast sama aplikacja nie rusza, nie ma żadnych błędów, po prostu nie wstaje aplikacja. Próbowałem sposób z internetu to jest usunięcie danych google play, natomiast nic to nie daje. Ktoś wie jak to mogę uruchomić? Niestety nie mam opcji podłączenia przez BT co umożliwa android 11. Połączenie musi być na kablu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem. Pacjent Mi10T - telefon wyciągnięty z pudełka po uruchomieniu i naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku kwadracika (Menu?) otwierał listę ostatnio używanych aplikacji (lub nawet uruchomionych) - to było dla mnie po poprzednim telefonie tak oczywiste, że nawet nie zwracałem uwagi. Zaktualizowałem MIUI do najnowszej wersji i pobawiłem się jeszcze trochę w opcjach żeby zainstalować pakiet Vanced - po restarcie straciłem część ustawień (nie ubijanie pewnych aplikacji w tle, m.in. Zello), ale to akurat pikuś. Otóż zniknęła mi wcześniej wspomniana funkcjonalność ostatnich aplikacji (!). Teraz po wciśnięciu i przytrzymaniu "kwadracika" wyświetla się pusty ekran tylko z paskiem przewijania po lewej stronie. Ktoś wie jak ją przywrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy, gdzie znajdę w owym Mi10T Pro ustawienia dotyczące przypadkowego odblokowania? Nieraz już ktoś dzwonił i przypadkowo odbierałem nawet nie wiem kiedy... Strasznie irytujące to jest. Nigdzie tego za chiny nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przypadkowe odbieranie połączeń, to zmień nawyk noszenia w kieszeni smartfonu wyświetlaczem do ciała - noś np. pleckami do ciała lub kup szkło ochronne na wyświetlacz, które zmniejszy trochę jego wrażliwość na dotyk a jeśli chodzi o przypadkowe odblokowanie urządzenia, to w ustawieniach/ekran blokady/hasła i bezpieczeństwo/odblokowanie odciskiem palca/metoda rozpoznawania odcisków palców przełącz na NACIŚNIJ.

Zakładam, że nie masz włączonego automatycznego odbierania połączeń.

Edytowane przez wenazyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, DanxSG napisał:

czy aby te telefony mają na pewno czujnik zbliżeniowy?

Mają, podobno nawet ultradźwiękowy a nie optyczny. W założeniu miało to działać lepiej. Jedyne ustawienie zablokowania gestów w kieszeni to Tryb kieszonkowy. Wyszukaj w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelt napisał:

@DanxSG@FromWPRaczej nie ma tego trybu kieszonkowego jedynie w opcjach blokady można wyłączyć podnieś aby wybudzić i wyłączyć wybudź przy powiadomieniach

No dokładnie, totalnie nigdzie nie ma tej opcji.. Ostatnia decha ratunku to miui 12.5 , może wtedy to poprawią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie, powiedzcie mi czy ekran w waszych telefonach jest jest taki żółtawy? Wygląda jak osikany. Wyłączony tryb czytania. Brak bieli w porównaniu z innym telefonem np. Poco x3. Próbowałem ustawić kolorystykę ale nie mogłem ustawić, takiej bieli, jak w Poco. Czy wadliwy egzemplarz?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Dnia 18.04.2021 o 18:38, lukasz50000 napisał:

Cześć, mam pytanie odnośnie Mi 10T Pro, telefon posiada OIS ale na filmach z okolic premiery jest ona dostepna tylko dla 1080p30. Coś zmieniło się w tej kwetsii? Nie znalazłem nigdzie lepszych informacji.

Z tym tematem jest trochę dziwne bo jak wyczytałem na oficjalnym kanale ois działa podobno tylko w trybie pro (jak napisali normalnie jest eis) w normalnych trybach aktualne mamy możliwość włączenia na maksymalnie 4k30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiadomi, iż seria Mi to priorytet dla Xiaomi, w szczególności flagowe modele. Z tym też bywa różnie. Seria Poco to nic innego jak rebrand słynnej w Chinach serii Redmi. Jak szukasz wsparcia przez 5 lat to zastanów się na Iphone. Xiaomi z reguły wspiera telefony przez 2 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem f3 i wymieniłem na 10t pro. Jest lepszy pod każdym względem i głównie przez ekran. Nie ma migotania PWM które mnie bolało w f3. Odwzorowanie kolorów też lepsze. Na minus w 10t waga i brzmienie głośników.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...