Skocz do zawartości

POCO F2 PRO - bootloop po instalacji xiaomi.eu


morr29

Rekomendowane odpowiedzi

Od 5 dni usiłuję uruchomić POCO F2 PRO. Telefon kupiony od majfrendów z Globalem.
Bootloader odblokowany po odczekaniu ustawowych 7 dni.

Na wstępie zaznaczę, że próbowałem różnych konfiguracji z wykorzystaniem
google platform-tools
TWRP 3.4.0, 3.4.1b, 3.4.2b
xiaomi.eu 20.7.2, 20.9.24, i stable V12.1.3.0

Partycje czyściłem zarówno przez TWRP>format data jak i polecenie fastboot -w. Po instalacji romu system nie podnosi się. Factory reset po instalacji również nie pomaga.
Instalacja przeprowadzona zgodnie z instrukcją na forum (poprzednie 5 czy 7 instalacji przebiegło bez problemu).

 

Ktoś? Coś?

Edytowane przez morr29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, morr29 napisał:

Od 5 dni usiłuję uruchomić POCO F2 PRO. Telefon kupiony od majfrendów z Globalem.
Bootloader odblokowany po odczekaniu ustawowych 7 dni.

Na wstępie zaznaczę, że próbowałem różnych konfiguracji z wykorzystaniem
google platform-tools
TWRP 3.4.0, 3.4.1b, 3.4.2b
xiaomi.eu 20.7.2, 20.9.24, i stable V12.1.3.0

Partycje czyściłem zarówno przez TWRP>format data jak i polecenie fastboot -w. Po instalacji romu system nie podnosi się. Factory reset po instalacji również nie pomaga.
Instalacja przeprowadzona zgodnie z instrukcją na forum (poprzednie 5 czy 7 instalacji przebiegło bez problemu).

 

Ktoś? Coś?

Rozumiem, że działa fastboot?

Jeśli tak. Więc musisz wgrać rom z Miui flash tool (plik tgz, instrukcja na forum), potem ponownie odblokować bl, wgrać twrp z poziomu fastboot, wejść w TWRP, zrobić format data, zrobić reboot do TWRP wgrać rom na karte/telefon zainstalować -> wipe cashe/dalvik i reboot system. U mnie dopiero w ten sposób poszło. Fakt inny telefon ale te same MIUI.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

Dla potomnych:
Zgodnie z radą @Seiko zainstalowałem "Latest Stable Global" pobierając rom ze strony https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/.
W MiFlash, w prawym dolnym rogu zaznaczyłem "clean all" a nie "clean and lock", przez co bootloader pozostał odblokowany.
Następnie zgodnie z instrukcją dla Redmi K30 https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-na-redmi-k30-k30-5g/ wrzuciłem rom stable xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V12.1.3.0.RJKCNXM_v12-11 i wszystko ruszyło.

Dzięki, temat do zamknięcia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...