Jump to content

SMSy nie dochodzą do odbiorcy / PLAY


Recommended Posts

Czesc, mam problem z odbieraniem smsów, problem jest dość losowy bo "czasem przyjdzie a czasem nie", karta SIM była prewencyjnie wymieniona, nie wiele to pomogło, zasadniczo na wcześniejszym telefonie problem ten nie występował. Może ktoś ma jakąś jakąś radę?  Zasięg jest przeważnie dobry lub bardzo dobry, transmisja danych nie zawsze jest włączona gdyż wychodzę z założenia, że niej jest ona (raczej) potrzebna do poprawnej komunikacji SMS. Korzystam z Textry.

Edited by hans1989
Link to post
Share on other sites

a problem występuje na googlowskiej aplikacji? jeśli tak to spróbuj wejść w ustawienia -> o telefonie -> potem w ikonkę miui12 -> w prawej górze kropeczki i pobierz najnowszy pakiet zainstaluj i zrób wipe data może pomoże  

Link to post
Share on other sites

W Play coś chyba zdechło, może integrują się z Virgin, albo cholera ich wie, w każdym razie na nadajnikach Play nie ma usług do tej pory, przestawiłem na sztywno na T-Mobile i działa. b2ba3dc57b8fac50bba6e61a927b7edf.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam, podpinam się pod temat z podobnym problemem: używam Messengera zarówno jako komunikatora jak i aplikacji do SMSów. 

- SMSy czasem przychodzą bez kłopotów, a czasem nie docierają - nie znalazłem jakiejś prawidłowości na razie od czego to zależy. sieć Orange (nju)

A dodatkowo:

- Wiadomości z Messengera przychodzą zawsze. Czasem tak jak trzeba pojawiają się od razu, ale zdarza się że wiadomość potrafi wyskoczyć na przykład po 2 godzinach od wysłania. Chyba że akurat włączę messenger żeby coś wysłać to wtedy przychodzi wszystko co było "zaległe" na raz. Miałem podejrzenia, że system ?zamyka? aplikację kiedy jest nieużywana, a co jakiś czas jak się odpali to ściąga wiszące wiadomości. Zmieniłem "oszczędzanie energii -> ustawienia aplikacji w tle" na " [bez ograniczeń], ale problem pozostał. Ma ktoś podobny problem? Nie udało mi się znaleźć rozwiązania. 

Dzięki, pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wpisz w google "xiaomi sms nie dochodzą" i wyświetlą ci się tematy o prawie każdym modelu Xiaomi. Taka uroda i trzeba z tym żyć, rozwiązania nie znalazłem a mam piąty model tej firmy :-) chociaż teraz w Poco x3 bardzo rzadko.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hej, u mnie właśnie dziś się zaczęło. Gdy wysyłam nie dochodzą, gdy mam dostać, też nie dostaję nic, a wczorajsze się normalnie wyświetlają, czyli wczoraj wszystko było ok.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja właśnie dziś doświadczyłem czegoś podobnego. Reset telefonu i okazało się że od wczoraj 5 smsow nie wysłanych na czerwono plus 3 razy rozłączyło mnie po 30 sek. Teraz jest okej. A ja bagatelizowałem to jak pisali ze ma problemy z zasięgiem i rozłączaniem w budynkach, jednak mieli racje

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...